Virtualizované servery (kontejnery) na kliknutí

Virtualizované servery (kontejnery) na kliknutí
« kdy: 19. 09. 2019, 15:49:45 »
Ahoj, hledám nějaký systém pro správu virtálních serverů s webovou administrací. Kde si naklikám IP adresu, hostname, heslo pro roota a distribuci a vytvoří se mi nějaký kontejner na hraní. Mělo by to ideálně umět webovou konzoli.

Zkoušeli jsme proxmox, ale přijde nám moc složitý, nepodařilo se nám ho rozchodit tak, abychom mohli vytvářet servery na pár kliknutí s možností volby IP adresy ze seznamu s možností reinstalace server na kliknutí. Sice umí cloud-init, ale i tak potřebujeme něco jednoduchého, jen pár tlačítek. To znamená formuláře pro vytvoření serveru (volba IP, zadání hesla, hostname, HDD, RAM), webovou konzoli, stop/start/restart/reinstal.

Děkuji vše za tipy.



Vilith

  • *****
  • 662
    • Zobrazit profil
Re:Virtualizované servery (kontejnery) na kliknutí
« Odpověď #1 kdy: 19. 09. 2019, 16:29:58 »
Zkoušeli jste https://pve.proxmox.com/wiki/Proxmox_VE_API ?

IP adresy např. navázat na MAC adresu nodu a DHCP ?

Nebo mít připravené nastavené templaty a jen z nich budovat funkční stroje. Záleží, kolik těch strojů potřebujete a jak často

Re:Virtualizované servery (kontejnery) na kliknutí
« Odpověď #2 kdy: 19. 09. 2019, 16:45:10 »
API nechceme. Potřebujeme systém, který bude soběstačný a jednoduchý bez nutnosti externí komunikace přes API. Potřebujeme do systému vkládat jednotlivé IP adresy z různých rozsahů a z těch si poté volit ze seznamu při vytváření serverů. Templaty balíčkových linuxových distribucí se určitě hodí. Potřebujeme jich hodně a často.

David

  • ***
  • 145
    • Zobrazit profil
Re:Virtualizované servery (kontejnery) na kliknutí
« Odpověď #3 kdy: 19. 09. 2019, 17:25:55 »
Mě se Proxmox líbí, napsal jsem si bash skript, který vytvoří kontejner, přiřadí IP adresy, aktualizuje ho, nastaví.. Můžete to zkusit taky tak a volat ten skript s potřebnými parametry.

Re:Virtualizované servery (kontejnery) na kliknutí
« Odpověď #4 kdy: 19. 09. 2019, 19:18:55 »
Pro KVM je fajn https://github.com/subuk/vmango, je potřeba si jen připravit image. Nebo použít existující, tam je jen potřeba počítat s tím, že většinou jsou přednastavené na použití SSH klíčů, což z webové konzole dost dobře použít nejde. Je potřeba se k běžícímu stroji nejprve připojit po ssh a upravit si to, nebo nejdřív použít virt-customize na image a nebo je zde podpora cloud init skriptů, tak by heslo pro konzoli mohlo jít připravit přes ně.




Re:Virtualizované servery (kontejnery) na kliknutí
« Odpověď #5 kdy: 19. 09. 2019, 21:49:42 »
Ahoj, hledám nějaký systém pro správu virtálních serverů s webovou administrací. Kde si naklikám IP adresu, hostname, heslo pro roota a distribuci a vytvoří se mi nějaký kontejner na hraní. Mělo by to ideálně umět webovou konzoli.

Zkoušeli jsme proxmox, ale přijde nám moc složitý, nepodařilo se nám ho rozchodit tak, abychom mohli vytvářet servery na pár kliknutí s možností volby IP adresy ze seznamu s možností reinstalace server na kliknutí. Sice umí cloud-init, ale i tak potřebujeme něco jednoduchého, jen pár tlačítek. To znamená formuláře pro vytvoření serveru (volba IP, zadání hesla, hostname, HDD, RAM), webovou konzoli, stop/start/restart/reinstal.

Děkuji vše za tipy.
Proxmox sa mi zda uplne jednoduchy a vsetko mozes robit cez web.
Teraz som sa zacal po veceroch hrat trocha s ESXi  vCSA a podobnymi srandami od vmware a vobec sa mi to nepaci

Re:Virtualizované servery (kontejnery) na kliknutí
« Odpověď #6 kdy: 20. 09. 2019, 11:43:06 »
Taky bych řekl, že proxmox je na toto zcela idealni ...

Vychazim z toho, ze jej provozuji 5 let a na vse co jsem chtel byl super ...
Když chceš, dokážeš vše!

Re:Virtualizované servery (kontejnery) na kliknutí
« Odpověď #7 kdy: 01. 10. 2019, 12:52:24 »
take mi z toho vychází proxmox. Je nejjednodušší na nainstalování i na správu a i na následné vytváření VM/conteinerů
přiřazování adres pak lze řešit přes dhcpko