Anketa

Lutris vs POL

Lutris
4 (57.1%)
POL
1 (14.3%)
Len WineHQ
2 (28.6%)

Celkem hlasů: 7

Lutris vs PlayOnLinux

Mlocik97

• 322
  • In love with Linux
    • Zobrazit profil
Lutris vs PlayOnLinux
« kdy: 22. 09. 2019, 19:11:42 »
Táto otázka je predovšetkým pre Linux hráčov.

Zaujímalo by ma aký máte názor na Lutris a POL, a ktorý Vám vyhovuje viac.

Osobne používam Lutris a prijde mi znatelne lepší, najmä prehladná konfigurácia v JSON/YAML a jednoduché rozhranie.
POL mi prijde že rozhranie má trocha zložitejšie, a konfigurácia, no Bash zrovna už nie je až tak prehladná vec.

Aký je ale Váš názor? Čo preferujete a prečo?

Re:Lutris vs PlayOnLinux
« Odpověď #1 kdy: 23. 09. 2019, 15:25:42 »
Z nostalgie pár starších her mám a Lutris mě přijde asi nejlepší, na rozdíl od POL má:
- vyleštěnější a stabilnější GUI
- má spoustu dalších spouštěčů (Runners), např Dosbox, Atari
- Konfiguráky her z webu Lutrisu mně přijdou bezpečnější (narozdíl od POL, který používá Bash, tudíž tam může být i nebezpečný kód). Mam dojem, že ve výsledku mi stejně žádný konfigurák z webu nefungoval.

Výhoda Lutrisu a POL oproti čistému Wine je v možnosti instalovat více verzí Wine, zároveň to může být bezpečnostní díra, protože jsou to všechno binárky. U hry Vietcong jsem si všiml, že nejnovější verze Wine nezobrazovala ve hře krev, která byla viditelná zdálky při zásahu. Několikrát jsem přepl verzi Wine jestli jsem se nepřehlídl a opravdu to tak bylo. Určitě to nebyla práce moralistů co protestují proti množství krve ve hrách :), ale asi se v novějším Wine jinak vykreslovaly některé textury.

Pro nativní (Linuxové) hry ze Steamu Lutris nepoužívám, nevidím v tom žádnou výhodu. Možná u Windowsovských Steam a Gog her na Linuxu, to může být při instalaci rychlejší, vím, že v Lutrisu je Steam-win runner a hry z Gogu se dají hromadně naimportovat a člověk tudíž nemusí používat Gog Galaxy, ale asi se tím připraví o "Cloud saves", možná i o další funkcionality co Gog Galaxy nabízí, nevím nepoužívám to. Lutris mám jen na pár retro her.

Mlocik97

• 322
  • In love with Linux
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 23. 09. 2019, 16:55:19 »
Díky za názor, čo sa týka hier, tak ja POL taky nemám, v Lutrisu mám nainštalované tiež len pár hier: League of Legends, StarCrafty, Total Wary. Inak s viacerým čo ste zmienili súhlasím. Mám podobné skúsenosti.

« Odpověď #3 kdy: 23. 09. 2019, 21:31:11 »
Ja som Lutris nepoznal, poslednú dobu som o tom niečo zachtil tak to vyskúšam a hlavne mi v POL prestal fungovať Battle.net tak uvidím či tu to pôjde.

Mlocik97

• 322
  • In love with Linux
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 24. 09. 2019, 20:06:28 »
No v Lutrise mi Battle.net jede jak po masle, hrávam StarCraft, StarCraft II a všetko ide bez najmenšieho problému...

« Odpověď #5 kdy: 24. 09. 2019, 21:16:53 »
Tak super, zrovna Starcraft, Diablo II a Diablo III by som si zase rád zahral