Global Shopping festival - mobil z Číny (akce)

Global Shopping festival - mobil z Číny (akce)
« kdy: 10. 11. 2019, 14:37:44 »
Zdravím.
Chtěl bych se zeptat. Zítra 11. 11. poběží "Global Shopping festival". Týká se to především e-shopů Banggood, Gearbest či Aliexpress.
Zlevněné budou především mobilní telefony a proto bych se vás chtěl zeptat. Chystáte se na tuto akci? Mám vyhlédnutý mobil od Xiaomi, ale nejsem zcela přesvědčen, jestli by objednávka z Číny bylo to nejideálnější řešení. Rozdíly cca 1300-2300,- oproti našim českých e-shopům.
Pokud bych si mobil objednal z Gearbestu a vybral "Priority line", neměl bych doplácet žádné DPH, ani clo. Pokud bych si u Banggoodu vybral "EU priority line", situace by měla být stejná.
Stále však nejsem přesvědčen, zda-li se bude jednat o výhodnou koupi, abych spíše neprodělal. Věříte těmto e-shopům a doporučili byste se takové akce zúčastnit? Popř., máte jiný způsob, jak levněji sehnat mobil?
Mělo by se jednat o Xiaomi Mi 9 Lite. Nechystají na zítra, popř. v nejbližší době, české obchody slevové akce na tyto mobilní telefony?
Díky.


creatura

Re:Global Shopping festival - mobil z Číny (akce)
« Odpověď #1 kdy: 10. 11. 2019, 16:54:29 »
Pokud ti stoji tech tvych 1300 za pripadny problem se zarukou a zaruka max rok
 A pokud ti to stoji za riziko mozneho doplatku cla ... pak ano, je to vyhodne.

Fiber

Re:Global Shopping festival - mobil z Číny (akce)
« Odpověď #2 kdy: 10. 11. 2019, 17:38:09 »
O žádné velké slevy se stejně nejedná, navýší před akcí ceny, aby je poté slavnostně snížili. Během 11.11 akce se naopak prodlouží doba doručení zásilky, nebo se zásilka rovnou ztratí.

Re:Global Shopping festival - mobil z Číny (akce)
« Odpověď #3 kdy: 10. 11. 2019, 17:51:49 »
Svůj předchozí i současný mobil mám z Číny (poprvé Etotalk - 4 roky Jiayu G3S, podruhé Aliexpress - 2,5 roku Redmi 4X), manželce jsem kupoval na Gearbestu sportovní hodinky (Amazfit Bip), z Aliexpressu mám 2 roky 3D tiskárnu (doprava z Německa). Drobnější věci ani nespočítám.
Ale dětem jsem mobily raději koupil v Čechách, vidím tam vyšší pravděpodobnost reklamace (ale rozbitý displej jsem raději stejně objednal a vyměnil sám, stálo to třetinu co v CZ servisu).
Pokud akceptuješ mizivou záruční dobu (on se to stejně většinou pokazí hned nebo vůbec) a nulovou podporu prodejce, dáš si pozor na placení DPH (buďto máš záruku prodejce, že ti ho proplatí, nebo dopravu v rámci EU, nebo ho započítáš do výsledné ceny), tak v tom nevidím problém.
Ale na Aliexpressu raději nakupovat od ověřených prodejců s prodejem konkrétního alespoň ve stovkách kusů a kladnými recenzemi.