Spojení více Wi-Fi AP do jedné sítě

Re:Spojení více Wi-Fi AP do jedné sítě
« Odpověď #30 kdy: 30. 08. 2019, 09:45:01 »
O WAN, pokud jsem v diskusi neco neprehledl, jste zacal mluvit jako prvni Vy.
To, že se internetová konektivita (nebo nadřazený router) připojuje do WAN portu SOHO „WiFi routerů“ je standardní věc, najdete to v každém návodu k tomu zařízení. Je to tedy implicitní předpoklad, a pokud má někdo konektivitu zapojit jinam, je potřeba to explicitně napsat a zdůraznit.

Stejne jako o tom ze to tazateli  nemuze fungovat
Opět máte tu smůlu, že si každý může všechny mé komentáře přečíst a zjistit, že jsem nikde nepsal, že to tazateli nemůže fungovat.

Proč musíte pořád psát věci, které nejsou pravda? Každý si to může snadno ověřit…


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Spojení více Wi-Fi AP do jedné sítě
« Odpověď #31 kdy: 30. 08. 2019, 10:04:05 »
Prectete si puvodni thread, na ktery tento navazuje...

V puvodnim threadu propojil uspesne 2 routery (dle obchodniho nazvu) pomoci jejich LAN portu
V tomto threadu resi primarne tazatel, jake ma pouzit SSID na routerech propojenych LAN porty

https://forum.root.cz/index.php?topic=21731.0

O WAN, pokud jsem v diskusi neco neprehledl, jste zacal mluvit jako prvni Vy.
To, že se internetová konektivita (nebo nadřazený router) připojuje do WAN portu SOHO „WiFi routerů“ je standardní věc, najdete to v každém návodu k tomu zařízení. Je to tedy implicitní předpoklad, a pokud má někdo konektivitu zapojit jinam, je potřeba to explicitně napsat a zdůraznit.

Stejne jako o tom ze to tazateli  nemuze fungovat
Opět máte tu smůlu, že si každý může všechny mé komentáře přečíst a zjistit, že jsem nikde nepsal, že to tazateli nemůže fungovat.

Proč musíte pořád psát věci, které nejsou pravda? Každý si to může snadno ověřit…

Re:Spojení více Wi-Fi AP do jedné sítě
« Odpověď #32 kdy: 01. 09. 2019, 21:48:19 »
Teraz som si to precital cele a musim za mna :
Filip Jirsák : 1+
Vilith : 1-

Vilith : nauc sa prosim vyjadrovat cisto k tematu a potlac pocit nutnosti sa vyjadrit osobne voci inym prispievatelom ....

Osobne mam sice uz teraz vsetky prvky na unifi, ale u svagra som riesil toto iste .. zapojil router WAN <-> LAN, oba samozrejme ...1.1/24 a problem na svete ...

JE DOBRE, pokial si niekto zrucnejsi precita takuto diskusiu aj s trochu podrobnejsim vysvetlenim a osvieti ho, ale lepsie by bolo keby ste sa navzajom doplnili a nie takto.

Re:Spojení více Wi-Fi AP do jedné sítě
« Odpověď #33 kdy: 04. 09. 2019, 16:07:08 »
1) Vy dva berani, nebýt vašeho hádání se o to, kdo je větší (jak to nepsat zdvořile?), byla by diskuse třetinová a neztratila by se žádná významná informace. Když půjdu do obchodu a budu se ptát na bridge, dostanu půlku kanastovýho balíčku, takže budu kupovat router - ale budu ho provozovat v režimu bridge. V tomto směru je užitečné na to upozornit, ne všchny SOHO to zvládnou. To zase jo.
2) Obvykle mi doma nevadí, že při přechodu pod druhé AP se mi resetují připojení. Proč? Protože v praxi dělám to, že sedím u stolu a datlím do notesa. Pak ho sklapnu a odebéřu se tam, co i císař chodil po svých. Když už rodina buší na dveře moc vztekle, zase to zaklapnu a jdu na zahradu. A až baterka začne šilhat hlady, zase tu potvoru nesu zavřenou, líp se s ní manipuluje. Snad s výjimkou otevřeného stahování - ale to se přeci dělá ze serveru..
Uznávám ale, že např. pro tablet nebo founa to nemusí platit, ale zase - vadí mi to, že se na pár vteřin odpojí připojení? To už mi spíš vadí, když si zařízení myslí, že to ještě pořád nějak dá bez přepnutí a já koukám na točící se kolečka...

Na úvodní dotaz je odpověď jednoduchá: ano, bude to fungovat, má nás to tak docela dost :-) Nebude to tak pohodlné jako při pohybu po firmě, protože zařízení, která to dají jsou v jiné cenové kategorii než na co slyší většina manželek/přítulkyň. Super je ta zmínka o ubiquity.

3) Docela by mě zajímalo (ale to už je JINÝ případ), že má prioritizovat wifi připojení, tj. např. nejdřív zkusit 5GHz a teprve potom 2.4, nebo (toto je cynický příklad) nejdřív zkusit sousedou ultrarychlou a teprve potom moji pomalejší :-) Pochopitelně za předpokladu rozdílných SSID.