1) Vy dva berani, nebýt vašeho hádání se o to, kdo je větší (jak to nepsat zdvořile?), byla by diskuse třetinová a neztratila by se žádná významná informace. Když půjdu do obchodu a budu se ptát na bridge, dostanu půlku kanastovýho balíčku, takže budu kupovat router - ale budu ho provozovat v režimu bridge. V tomto směru je užitečné na to upozornit, ne všchny SOHO to zvládnou. To zase jo.
2) Obvykle mi doma nevadí, že při přechodu pod druhé AP se mi resetují připojení. Proč? Protože v praxi dělám to, že sedím u stolu a datlím do notesa. Pak ho sklapnu a odebéřu se tam, co i císař chodil po svých. Když už rodina buší na dveře moc vztekle, zase to zaklapnu a jdu na zahradu. A až baterka začne šilhat hlady, zase tu potvoru nesu zavřenou, líp se s ní manipuluje. Snad s výjimkou otevřeného stahování - ale to se přeci dělá ze serveru..
Uznávám ale, že např. pro tablet nebo founa to nemusí platit, ale zase - vadí mi to, že se na pár vteřin odpojí připojení? To už mi spíš vadí, když si zařízení myslí, že to ještě pořád nějak dá bez přepnutí a já koukám na točící se kolečka...
Na úvodní dotaz je odpověď jednoduchá: ano, bude to fungovat, má nás to tak docela dost :-) Nebude to tak pohodlné jako při pohybu po firmě, protože zařízení, která to dají jsou v jiné cenové kategorii než na co slyší většina manželek/přítulkyň. Super je ta zmínka o ubiquity.
3) Docela by mě zajímalo (ale to už je JINÝ případ), že má prioritizovat wifi připojení, tj. např. nejdřív zkusit 5GHz a teprve potom 2.4, nebo (toto je cynický příklad) nejdřív zkusit sousedou ultrarychlou a teprve potom moji pomalejší :-) Pochopitelně za předpokladu rozdílných SSID.