reklama

Synology vs. QNAP

Synology vs. QNAP
« kdy: 23. 08. 2019, 19:57:17 »
Před xxx lety jsem používal doma i ve firmě sitova uloziste QNAP. Opustil jsem od nich, jelikož jsem okusil Synology a řekl jsem si, že QNAP zaspal dobu. Nyní jsem koukal, že to šlo dost dopředu. Je tu někdo, kdo má zkušenosti s QNAPEM? Prip srovnani ze synology

reklama

Re:Synology vs. QNAP
« Odpověď #1 kdy: 23. 08. 2019, 21:51:16 »
Synology - víc moderní technologie, ale často dost zanedbaná (zjednodušená) implementace.
QNAP - víc do hloubky, ale méně do šíře.

Co se týče hardwaru, katastrofa je obojí. Ani jedno se nemůže poohlížet na enterprise. Drahá Synology (50+ kKč) nemají dost enterprise funkcí. Drahé QNAPY zase mají ošizený hardware (redundantní zdrojde, kde odchází backplane apod.).

Synology hybrid raid (btrfs) - katastrofa. Když to funguje, vypadá to skvěle. Když "správně" vyhnije disk, nedá se to už ani synchronizovat a záchrana dat je opravdu chuťovka.

Jak Synology, tak QNAP bych bral domů nebo do malé firmy, a striktně po třech letech obměnit. Riziko selhání je pak velké (prosím nepište mi sem, že už 10 let běžíte bez problémů - i já takové případy znám, ale znám taky případy, že po 3 letech vypadne elektřina a Synology / QNAP se už nespustí).

Re:Synology vs. QNAP
« Odpověď #2 kdy: 24. 08. 2019, 10:51:33 »
Ano, po třech letech mi odešla síťová karta na DS212.
Koupil jsem si DS218, přehodil disky a vše plynule naběhlo.
Disky jsou Red Caviar a drží více než 5 let.
Starou DS212 mám připravenou na náhradní díly. Možná jednom odešly kondenzátory, ale kdo má čas to opravovat?

reklama