První interview jako student gymnázia

Re:První interview jako student gymnázia
« Odpověď #15 kdy: 12. 08. 2019, 22:57:28 »
Když ty pořád předpokládáš, že on tam nastupuje a nic neumí, k ničemu nebude a všechno ho budou muset učit.
Já jsem z prvního příspěvku spíš pochopil, že on v inzerátu nabídl nějaký základ + schopnost rozvoje - a oslovila ho firma, která zřejmě má představu, k čemu ho využije.
Určitě nedostane na stůl novou zakázku a nezačne nový projekt pro zákazníka. Ale může na existujícím projektu začít třeba nějakým plnění dat, vytvářením šablon a dalšími nudnými rutinními pracemi, které lépe placené vývojáře zdržují od tvořivé práce.
Je spousta věcí, které inteligentní a snaživý student s nějakými znalostmi v oblasti IT pochopí za půl dne a udělá práci, která bude pro firmu přínosem.
Bohužel tauronek1 neuvádí, s čím už přišel do styku, v čem se trochu orientuje (HTML, CSS, JS, SQL, 2D/3D grafika, animace...) - ale předpokládám, že úplně nepolíbený tím není, jinak by se do takové firmy nehrnul.
 


creatura

Re:První interview jako student gymnázia
« Odpověď #16 kdy: 13. 08. 2019, 20:28:26 »
Jak 150 Kč/h utopie?
Loni v létě byl syn (15 let) 14 dní na brigádě v Praze - obecné pomocné práce při vyklízení nějakého divadla. Plat byl 160 Kč/h - žádné požadavky na kvalifikaci, žádné požadované znalosti. ...
Tak tady byla kvalifikace právě síla a odhodlání. To se nedá poměřovat. Jsou dělnické profese kde stačí základní škola a vydělají víc než člověk zavřený v kanceláři - to tak prostě je.

creatura

Re:První interview jako student gymnázia
« Odpověď #17 kdy: 13. 08. 2019, 20:30:41 »
Když ty pořád předpokládáš, že on tam nastupuje a nic neumí, k ničemu nebude a všechno ho budou muset učit. ..
Tak možná jednou k něčemu bude, to nerosporuji. A vycházím z dotazu autora ve kterém se píše: "Přemýšlel jsem, že bych si řekl o 300Kč/hod. Vím, že je to v oboru málo, ale na druhou stranu mám nulové zkušenosti a nutně potřebuji nějaké získat, takže by mi nevadilo nějakou dobu pracovat "za málo".

Re:První interview jako student gymnázia
« Odpověď #18 kdy: 13. 08. 2019, 22:35:39 »
Hodně firem juniorní lidi ani z principu nepřijímá, protože i kdyby dělali zadarmo, tak se to nevyplatí.

To bych nechal s dovolením na těch firmách a nijak bych to nezobecňoval. Každá firma si jistě dokáže výhodnost spočítat sama. A schopnost pracovat s lidským potenciálem se může u jednotlivých firem opravdu dramaticky lišit - v kvalitě i metodice.