Tvorba semestrálek a problémy s kompatibilitou Office, praktická zkušenost

Děkuji všem za reakce!


Pozrel by som sa este na WPS Office

https://www.wps.com/

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Pozrel by som sa este na WPS Office

https://www.wps.com/

Právě si s tím hraju. Je to rychlý jak blesk - za mě velké plus. Jednoduchej docx obsahující layout z tabulky naprosto rozhodí. Nic nesedí, margin, padding, font, velikost písma. Což je už dost minus. (Na druhou stranu Calligra Words to rozseká mnohem víc.)

Já doporučuji LaTeX člověk s tím na začátku chvíli zápasí, ale pak příjde neuvěřitelné zjednodušení života.

Já doporučuji LaTeX člověk s tím na začátku chvíli zápasí, ale pak příjde neuvěřitelné zjednodušení života.

Zrovna pro práci v týmu je to dost naprd. (La)TeX je super na sazbu (tu finální), ale do té doby si potřebujete s kolegy vyznačovat změny. Ve Wordu zapnete revize / sledování změn a můžete (např. přes OneDrive) prakticky online provádět práci na jednom dokumentu, vidět co kdo změnil, schvalovat, komentovat. Nic z toho LaTeX nepřinese.

A to je pak to, co jsem psal na začátku, nástroj na společnou práci je Word výborný. Ale editor - osoba odpovědná za výsledek - musí být jen jedna, ta to na konci připraví do čisté podoby (a ostatní jen schválí, že nevidí chyby). Ano, ten čistopis může být klidně přepsán to TeXu a bude to vypadat skvěle. Jen bych se asi vyhnul písmu Computer Modern, které je už hodně nemoderní, spíš amerického stylu a svojí stavbou počítá s nárustem tiskového bodu při tradičním tisku a na laseru vypadá podivně.


Nejvíc mě dovede nasrat, když mi někdo pošle emailem fotku vloženou do .docx souboru... Proč jí proboha nedá rovnou jako přílohu do emailu? Proč jí musí strčit do Wordu, uložit jako textový soubor a poslat mi ten? A to si pak lidi u pohovorů troufají tvrdit, že umí pracovat s počítačem...

A proc by vam ji neposlal v tom wordu? Jen proto ze vy se (IMHO dost arogantne) domnivate, ze mate jakysi patent na to "jak pracovat s pocitacem"? To co dnes souhrne nazyvame "IT" je nesmirne kosaty obor s desitkami let pomerne bourliveho vyvoje na kterem se podileli miliony lidi s nejruznejsimi predstavami jak by "prace s pocitacem" mela vypadat, a vy se tvarite jako majitel univerzalni pravdy? Jen proto ze nemate rad Word a Microsoft?

Já doporučuji LaTeX člověk s tím na začátku chvíli zápasí, ale pak příjde neuvěřitelné zjednodušení života.

Zrovna pro práci v týmu je to dost naprd. (La)TeX je super na sazbu (tu finální), ale do té doby si potřebujete s kolegy vyznačovat změny. Ve Wordu zapnete revize / sledování změn a můžete (např. přes OneDrive) prakticky online provádět práci na jednom dokumentu, vidět co kdo změnil, schvalovat, komentovat. Nic z toho LaTeX nepřinese.

A to je pak to, co jsem psal na začátku, nástroj na společnou práci je Word výborný. Ale editor - osoba odpovědná za výsledek - musí být jen jedna, ta to na konci připraví do čisté podoby (a ostatní jen schválí, že nevidí chyby). Ano, ten čistopis může být klidně přepsán to TeXu a bude to vypadat skvěle. Jen bych se asi vyhnul písmu Computer Modern, které je už hodně nemoderní, spíš amerického stylu a svojí stavbou počítá s nárustem tiskového bodu při tradičním tisku a na laseru vypadá podivně.

I s LaTeXem lze pracovat ve vice lidech.
https://overleaf.com/