reklama

Google Chrome problémy s dlouhým načítáním

Pauls

Google Chrome problémy s dlouhým načítáním
« kdy: 12. 08. 2019, 19:59:03 »
Dobrý den, nesetkal se někdo také s problémem u Google Chrome, že se stránky fakt dlouho načítají, respektive nenačítají?
Nepomůže ani ukončení a opětovné spuštění Chromu.
Co mi pomůže, je spustit GoogleChrome v režimu kompatibility a to je: Windows XP SP2 (v tomto módu ale nefunguje vždy na všech stránkách DRAG&DROP).
Mám Windows 7, Verze 76.0.3809.100 (Oficiální sestavení) (32bitový)
Kde je chyba ve verzi Chrome nebo v mém Windows? Nepředpokládám, že ve Windows, protože je nedávno čistě instalovaný.

reklama

Re:Google Chrome problémy s dlouhým načítáním
« Odpověď #1 kdy: 12. 08. 2019, 20:04:48 »
Ja mám posledné dni taky problém s pomalším načítaním 2 stránkami, a to mám Ubuntu. Ale myslel som že je to mojim Internetom, sktorým mám taky dlhšie problémy.
« Poslední změna: 12. 08. 2019, 20:10:06 od Gabriel Mlocik »

« Odpověď #2 kdy: 12. 08. 2019, 20:13:53 »
Teraz pozerám na jednu z nich, ale to je asi chyba na strane stránky... 301 requests; 19.7MB tranferred; 23.0MB resources ; DCL 1.2min; Load: 1.9min; pri fast 3G

hm.... to sám nechápem čo až tak veľa toho sťahuje. Jeden JS súbor cez 1MB.... potom ďalší súbor obrázok tak TTFB 14.77s... hm...

« Odpověď #3 kdy: 12. 08. 2019, 20:15:13 »
Je možnost porovnat s jiným chromem kde to nedělalo? Je to na stejným stránkách?
Je mmožné vidět množství requestů v obou? Případně dump z wiresharku. Napadá mě ještě graf vytíženi cpu  – počety cpu cykle
vitalia.cz,root.cz,lupa.cz##+js(addEventListener-defuser.js, mousedown)
/promo/api$xmlhttprequest
##.design-advert
fuckadblock.js$script

Pauls

« Odpověď #4 kdy: 12. 08. 2019, 21:12:22 »
Porovnat s jiných Chromem nemám možnost. Je to na jakýchkoli stránkách.

Můžu poprosit, kde najdu ty položky requesty, tranferred, resources, DCL, TTFB Load? A co tyto položky přesně znamenají? Dedukuji podle názvu, že request - počet odeslaných požadavků, transferred - celkem přeneseno z resources, což chápu - jako celkové zdroje (velikost web stránky) o velikosti xy, Load - jako dobu načtení webové stránky a to DCL a TTFB nevím. Je můj odhad správně, nebo něco chápu špatně?

A dump v Wiresharku tím se myslí jako log? A jaké protokoly bych měl zahrnout pro odchyt ve Wiresharku a které naopak ne?

reklama

k3dAR

• 1 006
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 12. 08. 2019, 22:35:37 »
Porovnat s jiných Chromem nemám možnost. [...]
tak to porovnej s Vivaldi...

Pauls

« Odpověď #6 kdy: 13. 08. 2019, 11:16:50 »
Rád to porovnám, když mi prosím poradíte s tímto:
Citace
Můžu poprosit, kde najdu ty položky requesty, tranferred, resources, DCL, TTFB Load? A co tyto položky přesně znamenají? Dedukuji podle názvu, že request - počet odeslaných požadavků, transferred - celkem přeneseno z resources, což chápu - jako celkové zdroje (velikost web stránky) o velikosti xy, Load - jako dobu načtení webové stránky a to DCL a TTFB nevím. Je můj odhad správně, nebo něco chápu špatně?

A dump v Wiresharku tím se myslí jako log? A jaké protokoly bych měl zahrnout pro odchyt ve Wiresharku a které naopak ne?
A ještě jestli můžu poprosit, jak to správně všechno nastavit a kde to najdu, abych to mohl sledovat, porovnávat.

k3dAR

• 1 006
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 13. 08. 2019, 16:07:36 »
tak myslel sem porovnat to tve
Citace
problémem u Google Chrome, že se stránky fakt dlouho načítají

jinak udaje nejspis v nastrojich pro vyvojare, f12

Pauls

« Odpověď #8 kdy: 13. 08. 2019, 16:42:37 »
Ano, díky ty položky jsem našel v F12 -> Network, kromě toho TTFB. Kde najdu ten TTFB?

A k čemu slouží v F12 Google Chrome karta Performance, je tam taky něco důležitého pro porovnávání s Vivaldi?

A kdybych to chtěl sledovat pomocí WireShark, jak ho mám vhodně nastavit?

k3dAR

• 1 006
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 13. 08. 2019, 22:00:37 »
[...] je tam taky něco důležitého pro porovnávání s Vivaldi?
v prvni fazi sem hlavne myslel porovnat to co si delal s Chrome nez si zalozil tohle vlakno, tedy pustit prohlizec v normalnim rezimu, nacit par oblibenych stranek v Chrome a to same udelat ve Vivaldy a "ocima" (=bez mackani F12) vypozorovat zda "se stránky fakt dlouho načítají" i ve Vivaldi, nebo jenom v Chrome, tim ze Vivaldi a Chroma je stavene nad "stejnym" Chromium zakladem tak pokud bude zlobit jen jedno, (s momentalne vyloucenym ze bude rozdil v verzi toho "Chromium" pod tim) nebo bude zlobit oboje, jde z toho delat nejake zavery... stejne tak pripadne zkusit Firefox a/nebo tve Chrome ne v rezimu kompatibility, ale s jinym/cistym profilem...

reklama