V ČR existují přibližně tři domácí poskytovatelé cloudu

Na Fakultě Informatiky a statistiky VŠE byla obhájena bakalářská práce Bc. Martina Kondra, která prováděla průzkum mezi českými službami typu IaaS (Infrastructure as a Service). Výsledkem je, že ze 14 respondentů pouze 3 poskytují služby, které odpovídají normě ISO/IEC 17788:2014, tj. mají vlastnosti Samoobsluha na vyžádání, Široká síťová dostupnost, Sdílení zdrojů, Rychlá pružnost, Měřená služba a Víceuživatelský model. Jedním z nich je https://www.homeatcloud.cz Text práce v knihovně: https://vskp.vse.cz/76891_sluzby_iaas_ceskych_poskytovatelu


Re:V ČR existují přibližně tři domácí poskytovatelé cloudu
« Odpověď #1 kdy: 14. 08. 2019, 14:28:30 »
Super, tak aspoň víme, na jaký web nikdy nechodit a u koho si rozhodně nikdy nic nekupovat. Protože takovouhle pirátskou reklamu si může dělat jenom zoufalec.

Téma samozřejmě oznámeno redakci.

RDa

  • *****
  • 2 567
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:V ČR existují přibližně tři domácí poskytovatelé cloudu
« Odpověď #2 kdy: 14. 08. 2019, 14:32:41 »
Jsem se schvalne podival co to vase IAAS je. A ono se z toho vyklubala nabidka prosteho VPS - takze dalsi neschopnej provozovatel sluzeb ktery si mysli ze ma neco uzasneho kdyz to pojmenuje jinak. Nabidek VPS jsou plne ()!() v CR.

Re:V ČR existují přibližně tři domácí poskytovatelé cloudu
« Odpověď #3 kdy: 14. 08. 2019, 14:49:00 »
Proti komentáři RDa bych se rád ohradil. Ano, mezi našimi službami je i jednoduché VPS. Ta, která byla ve srovnání z bakalářské práce, vypadá asi takto:
https://blog.homeatcloud.cz/navody/prvni-kroky-ve-verejnem-cloudu-home-at-cloud/
Plus od doby těch screenshotů přibyly služby Orchestrace/Heat, Big Data/Sahara, sdílené filesýstémy/Manila a Load Balancer/Octavia.