Obdelníkové označení textu ve webprohlížečích

Obdelníkové označení textu ve webprohlížečích
« kdy: 10. 08. 2019, 17:16:33 »
Předem se omlouvám se téma, které je tak trochu mimo.

Mám problém s texty písní na serveru karaoketexty.cz - konkrétně s jejich označováním a následným zkopírováním do schránky.

Jde o to, že když má daná píseň zadán i překlad, tak se při označování míchá originální text i s překladem. Dříve to tak nebylo - bylo možno označit samostatně originál či překlad.

Zajímá mě, jestli nexistuje nějaký nástroj/doplněk do prohlížeče, který by umožnil označit text který se nachází pouze v nějakém stanoveném obdelníku. 


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Obdelníkové označení textu ve webprohlížečích
« Odpověď #1 kdy: 10. 08. 2019, 17:30:53 »
zkusil sem ten server v aktualnim prohlizeci Vivaldi a zkopirovat lze zvlast original i cesky preklad...

EDIT: tak castecne beru zpet, tek koukam ze je to zvlast jen dokud nenastane dalsi odstavec, pak uz to oznacuje oba

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Obdelníkové označení textu ve webprohlížečích
« Odpověď #2 kdy: 10. 08. 2019, 18:44:37 »
to podle mě nejde. Ale můžete v dev konzoli vyselektovat anglický text
Kód: [Vybrat]
$('.para_row .para_col1').text() český text
Kód: [Vybrat]
$('.para_row .para_col2').text()

Re:Obdelníkové označení textu ve webprohlížečích
« Odpověď #3 kdy: 10. 08. 2019, 19:29:47 »
Bohužel český i cizojazyčný text je tam vzájemně sdružený po slokách, takže v jediném jazyce označíte jen sloku a pak zase jen další sloku. Šel by napsat skriptík, který to popřehazuje. Každopádně bych to nahlásil jako chybu, jelikož je to zřejmý nedostatek v návrhu a člověk se zkušeností s vícejazyčnou sazbou by to určitě řešil s ohledem na možnost pracovat samostatně s jednotlivými překlady.

Re:Obdelníkové označení textu ve webprohlížečích
« Odpověď #4 kdy: 12. 08. 2019, 11:24:14 »
Ale jádro dotazu asi není jeden konkrétní webpage, ale zda je možné označovat texty i po "Příkazovo-řádsku" (obdélníkově)

Tím mě napadá jedna rada: zkopíruji si text, vlož ho do oblíbeného textového editoru(v tomto případě příkazový řádek, máš li windows 8 ), v desítkách to ai opravili už asi konečně a proveď výběr