Nový OS

p_k

Re:Nový OS
« Odpověď #90 kdy: 10. 08. 2019, 09:29:39 »
Jinak k těm netradičním způsobům zadávání dat ("specializované klávesnice")... bez realistického haptického feedbacku to jde dost špatně... (nejen) Apple se o to samozřejmě různě pokouší, viz třeba MacBook Touch Bar - mám to a moc to tedy nepoužívám.

Dobré hřiště pro testování různých přístupů jsou softwarové klávesnice na tabletech a smartfounech... tam je ale rozdíl oproti klasickým klávesnicím a zjednodušení v implementaci že člověk na nich nepíše poslepu (jsou součástí displaye).

K diktování jsem měl dost odtažitý přístup ale poslední dobou se Siri naučila i dobře česky takže nadiktovat krátkou českou smsku nebo anglicky spuštění minutky nebo vytvoření připomínky většinou vyjde dobře.

Jo a pokud jde o ty klávesnice, taky jsem si jednu vyzkoušel nadesignovat a naprogramovat a docela ji používám ;)

https://apps.apple.com/us/app/coordinates-keyboard/id1230112652


Re:Nový OS
« Odpověď #91 kdy: 10. 08. 2019, 10:28:18 »
A mohlo by to treba vypadat takhle nejak? Jeden dokument v okne, v zalozkach aplikace, ktere s nim umi pracovat (ktere si otevre uzivatel), jakal=koliv editacce dokumentu se projevi ve vsech zalozkach (aplikacich).

Prikladam obrazek (viz priloha)...
Jo, tak nejak jsem to mel nacrtnute.

Jo to je skvely napad.



Kdyz to pak prevedeme na prikazovou radku. Slo by to udelat tak, aby jeden uzivatel otevrel dokument (napr. dokument "main.c") v jednom programu (napr. Vim). Pak ten samy dokument v Emacs. Potom kdyz ten dokument edituji v jednom programu (Vim), zmeny se projevi ihned v Emacsu. Kdybych toto propojeni dokumentu nechtel a chtel otevrit dokument zvlast ve Vim a zvlast v Emacs, otevrel bych kopii dokumentu v jednom z programu.

Na prikazove radce by otevreni jednoho dokumentu mohlo vypadat treba takhle:

Kód: [Vybrat]
$ opendoc main.c vim emacs
Respektive otevreni kopie:

Kód: [Vybrat]
$ opencp main.c emacs

Re:Nový OS
« Odpověď #92 kdy: 11. 08. 2019, 10:29:01 »
Takže jako když mám designera UI, mám tam toho vizuálního a na druhé záložce mám ten samý soubor jako text. A nakonec ještě dynamická injekce kódu, že mohu měnit UI na programu za běhu, ale nevím jaký jazyk by to uměl.

Re:Nový OS
« Odpověď #93 kdy: 11. 08. 2019, 12:16:01 »
Takže jako když mám designera UI, mám tam toho vizuálního a na druhé záložce mám ten samý soubor jako text. A nakonec ještě dynamická injekce kódu, že mohu měnit UI na programu za běhu, ale nevím jaký jazyk by to uměl.

Tomuhle uplne nerozumim. Mohl bys to trochu blize vysvetlit?

Re:Nový OS
« Odpověď #94 kdy: 11. 08. 2019, 15:31:39 »
... ale nevím jaký jazyk by to uměl.
Smalltalk tohle uměl už před čtyřiceti lety.


Re:Nový OS
« Odpověď #95 kdy: 24. 09. 2019, 11:00:45 »
Bylo by možné ten systém napsat ve smalltalku?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový OS
« Odpověď #96 kdy: 25. 09. 2019, 12:48:40 »
Bylo by možné ten systém napsat ve smalltalku?
Nepochybně.