Windows 10 - problém s pripojením na internet

Windows 10 - problém s pripojením na internet
« kdy: 22. 07. 2019, 06:47:51 »
Dobrý deň, Spravil som čistú inštaláciu Windows 10, asi prvých 10 vypnutí/zapnutí všetko v pohode. Ale potom začne problém, windows sa síve po štarte a nabehnutí systému prihlási na wifi a hlási, že je pripojení. Lenže reálne ako keby nepustil ďalej v systéme internet. Prihlásenie na cloud, browsovanie cez prehliadač nič z toho nejde, až po nejakých 10 minútach, prípadne ďaľšom reštarte. AJ som robil reset nastavení, odinštalovanie driverov a inštálciu nových, nepomohlo to. Ale zároveň to mý sprievodný problém aj s písanim v search bare, ale to som našiel funkčný návod so skopírovaním ctfmon do zložky štart - pri spustení. Lenže prvý proeblmém stále pretrváva. Tak isto to robi aj na priateľkynom notebooku, iná značka... Ďakujem za rady
NA linuxe Mint to ide bez problémov, mám dualboot.


Re:Windows 10 - problém s pripojením na internet
« Odpověď #1 kdy: 22. 07. 2019, 12:26:28 »
Nenatáhl jste si tam během těch prvních 10 zapnutí nějaký malware? Zkuste to projet antivirem nebo něčím.

Re:Windows 10 - problém s pripojením na internet
« Odpověď #2 kdy: 22. 07. 2019, 13:52:20 »
Cista instalacia akej verzie? Je mozne, ze je to nejaka starsia verzia, a nasledne pri automatickom update na pozadi si tam natiahne nejaky chybny driver od niecoho (sietovky, maticnej etc...) Mne to robilo s grafikou (rozbilo eyefinity), a s ovladacmi od chipsetu (potom nastal bludny kruh -> samo-odinstalovanie akutalizacie a samo-znovunainstalovanie)... mozno by pomohlo stiahnut rucne poslednu instalacku windows 10 od Microsoftu a dat tam priamo najnovsiu verziu... mne to pomohlo, od vtedy je plus-minus klud...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

Re:Windows 10 - problém s pripojením na internet
« Odpověď #3 kdy: 22. 07. 2019, 19:03:31 »
Instalaci drivers přes aktualizační kanál můžeš vypnout přes gpedit. Co základní diagnostika? Ping, tracert, route print? Ok?