reklama

Windows 10 - problém s pripojením na internet

Windows 10 - problém s pripojením na internet
« kdy: 22. 07. 2019, 06:47:51 »
Dobrý deň, Spravil som čistú inštaláciu Windows 10, asi prvých 10 vypnutí/zapnutí všetko v pohode. Ale potom začne problém, windows sa síve po štarte a nabehnutí systému prihlási na wifi a hlási, že je pripojení. Lenže reálne ako keby nepustil ďalej v systéme internet. Prihlásenie na cloud, browsovanie cez prehliadač nič z toho nejde, až po nejakých 10 minútach, prípadne ďaľšom reštarte. AJ som robil reset nastavení, odinštalovanie driverov a inštálciu nových, nepomohlo to. Ale zároveň to mý sprievodný problém aj s písanim v search bare, ale to som našiel funkčný návod so skopírovaním ctfmon do zložky štart - pri spustení. Lenže prvý proeblmém stále pretrváva. Tak isto to robi aj na priateľkynom notebooku, iná značka... Ďakujem za rady
NA linuxe Mint to ide bez problémov, mám dualboot.

reklama

Re:Windows 10 - problém s pripojením na internet
« Odpověď #1 kdy: 22. 07. 2019, 12:26:28 »
Nenatáhl jste si tam během těch prvních 10 zapnutí nějaký malware? Zkuste to projet antivirem nebo něčím.

« Odpověď #2 kdy: 22. 07. 2019, 13:52:20 »
Cista instalacia akej verzie? Je mozne, ze je to nejaka starsia verzia, a nasledne pri automatickom update na pozadi si tam natiahne nejaky chybny driver od niecoho (sietovky, maticnej etc...) Mne to robilo s grafikou (rozbilo eyefinity), a s ovladacmi od chipsetu (potom nastal bludny kruh -> samo-odinstalovanie akutalizacie a samo-znovunainstalovanie)... mozno by pomohlo stiahnut rucne poslednu instalacku windows 10 od Microsoftu a dat tam priamo najnovsiu verziu... mne to pomohlo, od vtedy je plus-minus klud...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

« Odpověď #3 kdy: 22. 07. 2019, 19:03:31 »
Instalaci drivers přes aktualizační kanál můžeš vypnout přes gpedit. Co základní diagnostika? Ping, tracert, route print? Ok?

reklama