Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj
« Odpověď #30 kdy: 24. 07. 2019, 14:38:24 »
FFFUUU konečně někdo vyrobil zařízení co už dlouho hledám (DDS-120, zejména ten continuous sampling) v cenové kategorii co jsem ochoten akceptovat ($69) a ono je to všude vyprodané?!

Už mi tu delší dobu leží LPC4370, konečně to musím postavit z něj… (to má dokonce 80 MS/s, ale přes USB2 samozřejmě zvládne streamovat jenom míň)

Pokud bych dělal něco speciálního, kde by to fakt problém byl, tak bych místo PulseView (GUI) použil sigrok-cli, data si uložil do nějakého CSVčka nebo něco a trigger si udělal sám asi tak deseti řádky Pythonu ;)

Pro informaci, minimálně v případě digitálních vstupů je defaultní formát PulseView ZIP ve kterém je texťák s metadaty a následně soubor který obsahuje „prostě za sebou vypsané samply“. Takže pozdější zpracování je velmi jednoduché.

Samozřejmě, že to lze implementovat softwarově v PC, pokud přenosový kanál (USB) stihne přenášet celý stream (pro 20Msps by to neměl být žádný problém). Ale ovládací rozhraní osciloskopu je bez snadno ovládaného triggeru vážně prakticky nepoužitelné.

To záleží k čemu to chce používat. Moje use-cases osciloskopu za posledních několik let:

 - nahrání komunikace mezi tramvají a zastávkou pomocí IR fotodiody
 - očuchávání traces na desce z digitálního rádia a nahrání baseband signálu
 - nahrání odběru při šifrování na čipové kartě a následná diferenciální odběrová analýza (nic reálného, cvičení ve škole)
 - sniffování protokolu pro holící strojek, který používá více úrovní a data jsou namodulovaná na 12V nabíjecím napětí
 - zkontrolování jaké zvlnění je na výstupu pulzního step-down zdroje

K ani jednomu z nich není trigger potřeba, někdy ho dokonce nechci explicitně.

Jsem prostě ten dnešní „softwarově definovaný“ konstruktér, který trimry na deskách netočí :-)
« Poslední změna: 24. 07. 2019, 14:40:52 od _Jenda »


Re:Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj
« Odpověď #31 kdy: 24. 07. 2019, 16:58:04 »
FFFUUU konečně někdo vyrobil zařízení co už dlouho hledám (DDS-120, zejména ten continuous sampling) v cenové kategorii co jsem ochoten akceptovat ($69) a ono je to všude vyprodané?!
Je to stary model, na ktery jsem na Ebayi dlouho cekal uz tech par let zpatky. Novejsi je DDS-140 - trochu drazsi, ale porad jeste relativne v pohode ($110). Akorat teda Sigrok ho ma teprve jako "planned" support :(

Nicmene podle wiki Sigroku (https://sigrok.org/wiki/SainSmart_DDS120) je uplne stejnej hw jako ta 120ka Rocktech BM102. Treba ho nekde sezenes taky za rozumnou cenu.

Už mi tu delší dobu leží LPC4370, konečně to musím postavit z něj… (to má dokonce 80 MS/s, ale přes USB2 samozřejmě zvládne streamovat jenom míň)
https://www.cnblogs.com/shangdawei/p/4775260.html :)

Pro informaci, minimálně v případě digitálních vstupů je defaultní formát PulseView ZIP ve kterém je texťák s metadaty a následně soubor který obsahuje „prostě za sebou vypsané samply“. Takže pozdější zpracování je velmi jednoduché.
Jo, vim. Tech formatu je tam nekolik. Vcetne WAV :))

Jsem prostě ten dnešní „softwarově definovaný“ konstruktér, který trimry na deskách netočí :-)
Mam to uplne stejne :)

Re:Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj
« Odpověď #32 kdy: 24. 07. 2019, 17:21:00 »
Jasně, při využití jako logický analyzátor + následné externí zpracování v PC je trigger samplování/zobrazování zbytečný. Ale pokud se něco jmenuje osciloskop, pak to trigger má, protože zobrazuje (-skop) opakované jevy (oscilo-).

renti

Re:Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj
« Odpověď #33 kdy: 25. 07. 2019, 18:37:53 »
Tak jsem právě zjistil, že by mě zařízení Analog Discovery 2 od Digilentu stálo 6 900,- s poštovným. S touto cenou jsem nepočítal. A tak bych se vás ještě chtěl zeptat, poprosit vás o radu, jestli už není vhodné koupit digitální osciloskop? Díval jsem se např. na tento:
https://www.banggood.com/Hantek-DSO5202P-Digital-Oscilloscope-200MHz-Bandwidth-2-Channels-1GSas-7inch-TFT-LCD-p-1259357.html?cur_warehouse=CN
Avšak nepočítám s tím, že bych musel doplácet dph a clo.
« Poslední změna: 25. 07. 2019, 18:40:05 od renti »



renti

Re:Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj
« Odpověď #35 kdy: 26. 07. 2019, 16:36:26 »
Vem ho z EU skladu a mělo by to být bez DPH a CLA ;-). https://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-Hantek-DSO5202P-Digital-Oscilloscope-200MHz-Bandwidth-2-Channels-1GSas-7inch-TFT-LCD-wp-Eu-1259357.html?rmmds=search

A jakou mám jistotu, že je to bez DPH a cla? Na této stránce je uvedeno všechno zboží, které je dovezeno do EU skladů? Je to tedy již zdaněno? A jaká je poté záruka? V případě, že se mi pokazí za 3 měsíce, je možné reklamovat?

Re:Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj
« Odpověď #36 kdy: 27. 07. 2019, 19:22:14 »
Jistotu mas jen v tom, ze zemres a budes platit dane. Je to ohrana faze, ale co ti budu povidat.
Nevim co porad resis. Pokud vyberes eu sklad nebudes platit clo ani dph - volny trh.  Zaruka se vetsinou resi tak, ze se napise na jejich strankach pres formular u objednavky a oni ti poslou novou vec nebo vrati penize. V horsim pripade to posles do zeme eu na reklamaci, ze ktere je to poslano.
Nevim co a kde studujes. Ja mam za sebou vutbr obor sdelovacka. Takze mi rukama proslo na skole velke mnozstvi digitalnich osciloskopu a rozdil mezi hp agilent a ruznejma levnejsima znackama poznas po prvnim mereni. Zvyknout si na hp za 200t jde snadno. U levnych znacek je vetsinou problem v tom, ze maji bugy v zakladnich funkci vetsinou auto, ale da se stim zit. Osobne bych si dal latku pro zacatek 12-13t pokud bych to myslel trochu vazne. Jinak se soustredil na recence na eev blogu. Viz youtube a web