SXTsq lite2 wifi přes ulici

SXTsq lite2 wifi přes ulici
« kdy: 23. 06. 2019, 16:20:44 »
Dobrý den,
začnu pěkně... ;) Jsem uplnej amatér, takže sbírám informace pro někoho asi uplně triviální. Díky:)
Potřebuju přes ulici poslat wifi do sousedního baráku. Myslel jsem, že zapojím Mikrotik SXTsq Lite2 do portu wifi routeru a namířim anténu na potřebný místo a wifi signál pak budu chytat jakýmkoli zařízením s wifi. Bude to tak fungovat? Nebo budu potřebovat na druhý staně stejnou anténu na příjem? To mi teď neni jasný.
Ten router board už mám, teď se prokousávám nastavením.
Díky za reakce a radu.
V.


leten

Re:SXTsq lite2 wifi přes ulici
« Odpověď #1 kdy: 23. 06. 2019, 21:01:27 »
Možná, že pro tebe bude nejjednodušší sehnat si druhý SXT a postupovat podle tohoto návodu https://wiki.mikrotik.com/wiki/Bridging_Networks_with_SXT

Re:SXTsq lite2 wifi přes ulici
« Odpověď #2 kdy: 24. 06. 2019, 10:33:41 »
Záleží na tom, aká je to ulica. Keď bude na ceste bežná premávka vozidiel, tak prevádzka toho wifi bude stáť za houby. Najhoršie sú vozidlá veľkého rozmeru ako kamióny, autobusy a tak podobne.

5nik

  • ***
  • 137
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SXTsq lite2 wifi přes ulici
« Odpověď #3 kdy: 25. 06. 2019, 00:49:55 »
Bohužel zmíněná jednotka od Mikrotiku obsahuje pouze licenci L3, což znamená, že se z něj nedá udělat AP. Tyto jednotky jsou určeny pouze pro tzv. bridge režim (komunikují právě dvě takové jednotky mezi sebou) nebo jako klientská anténa v PtMP (Point-to-Multipoint) systému. Takže budete potřebovat druhou takovou anténu a ještě další AP pro lokální pokrytí, případně pouze jednu anténu (s L4), na které nastavíte repeater (ten ale může rušit původní anténu). Nebo si budete muset dokoupit L4 licenci na stávající anténu a zkusit to provozovat dle vašeho návrhu. Obecně se ale už pásmo 2,4 GHz nepoužívá pro tranzitní spoje, kde je vytlačily 5 GHz a vyšší frekvence.