IP kamera do internetu (jaký sled barev RJ45?)

IP kamera do internetu (jaký sled barev RJ45?)
« kdy: 12. 06. 2019, 16:09:44 »
Zdravím, jaký sled barev mám dodržet při připojení IP kamery přímo k routeru? Chci k ní mít přístup i zvenčí. Mám 20m kabel, udělal jsem ten standardní sled oranžová, zelená, modrá, zelená a hnědá ale přes tenhle kabel se ke kameře nepřipojím. Mám tu jiný krátký kabel, nedokážu rozeznat, jak má barvy, ale s ním se ke kameře připojím bez problému. Zkusil jsem ten dlouhý kabel vzít a připojit s ním notebook k internetu a normálně internet běžel, u kamery ale nefunguje.

Nějaký tip?


Re:IP kamera do internetu (jaký sled barev RJ45?)
« Odpověď #1 kdy: 12. 06. 2019, 16:20:31 »
Jak je kamera napajena? Ethernetove kamery byvaji napajene pomoci PoE.


Re:IP kamera do internetu (jaký sled barev RJ45?)
« Odpověď #3 kdy: 12. 06. 2019, 18:02:10 »
PoE ne, píchnul jsem jí do zásuvky přes 12v DC 1A adaptér s tím 2.1 konektorem.

Re:IP kamera do internetu (jaký sled barev RJ45?)
« Odpověď #4 kdy: 12. 06. 2019, 18:41:05 »
Vzhledem k otazce doporucuju koupit kabel hotovy :-) jinak samozrejme je jedno jake zapojeni (jestli A nebo B) hlavne aby to bylo na obou koncich stejne. Rozhodne pokud kamera podporuje PoE napajeni, pak ho vyuzit, je to takovy hezci a praktictejsi potom ... jinak bude potreba na routeru nastavit nejaky presmerovani portu atd. pokud teda kamera nema nejaky cloud ...


Re:IP kamera do internetu (jaký sled barev RJ45?)
« Odpověď #5 kdy: 13. 06. 2019, 10:00:33 »
Zdravím, jaký sled barev mám dodržet při připojení IP kamery přímo k routeru? Chci k ní mít přístup i zvenčí. Mám 20m kabel, udělal jsem ten standardní sled oranžová, zelená, modrá, zelená a hnědá ale přes tenhle kabel se ke kameře nepřipojím. Mám tu jiný krátký kabel, nedokážu rozeznat, jak má barvy, ale s ním se ke kameře připojím bez problému. Zkusil jsem ten dlouhý kabel vzít a připojit s ním notebook k internetu a normálně internet běžel, u kamery ale nefunguje.
Žádné jiné zapojení než T568B nedává smysl. Prakticky všechna zařízení dnes umí Auto MDI/MDI-X. Předpokládám, že problém bude ve špatném krimpování konektorů, kdy například všech 8 drátů není vodivě spojeno. Pokud má notebook jen Fast Ethernet a kamera Gigabit, může to být příčina.

Re:IP kamera do internetu (jaký sled barev RJ45?)
« Odpověď #6 kdy: 18. 06. 2019, 10:52:22 »
Měli jste pravdu, jsem ten krimp uštíp, že ho udělám znovu a vypadl mi jeden z drátků celkem volně ven, asi to nemám v oku, ale tahat jsem za to zkoušel.