Ubuntu 18.04: zobrazení procesu v okně

Ubuntu 18.04: zobrazení procesu v okně
« kdy: 24. 05. 2019, 16:30:33 »
Ahoj,
řešil jsem tu rozběhnutí Octane Render Daemon pod Ubuntu 18.04. To se mi s pomocí některých z vás podařilo.
Nyní bych měl další dotaz.
Mám-li nějaký bežící proces - v mém případě právě octane_slave_daemon - lze nějak nastavit aby tento proces byl vidět v "okně" na desktopu?
Na Widlích když spustíme Octane Slave Daemon, tak nám zůstane "viset" okno a máme přehled o jeho případně aktivitě/zhroucení (viz Screenshot_1). To samé by mi pomohlo v Ubuntu, abych věděl, že Daemon je v procesu aktivní nebo při jeho zhroucení věděl že jej musím znovu nastartovat. Ale o jeho aktivitě bohužel vím jedině ze Sledování systému (viz Snímek z 2019-05-24 14-25-25.png).
A nebo je to záležitost daného software (Octane Render) a parametrů při spuštění?
« Poslední změna: 26. 05. 2019, 21:45:30 od Petr Krčmář »


Re:UBUNTU 18.04 - zobrazit proces v okně
« Odpověď #1 kdy: 24. 05. 2019, 17:12:12 »
v terminálu

Kód: [Vybrat]
ps x | grep octane_slave_daemon

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:UBUNTU 18.04 - zobrazit proces v okně
« Odpověď #2 kdy: 24. 05. 2019, 17:13:24 »
nepouzivam/nezjistoval sem moznosti pri spusteni zda lze vyvolat na popredi, ale obecne, pomoci nastroje watch lze sledovat vystup kterej se po 1s (pokud nenastavis vice) obnovuje, takze kdyz das zobrazovat seznam procesy s odfiltrovanim tveho tak to uvidis:
Kód: [Vybrat]
watch "ps aux | grep octane_slave_daemon"pripadne lze napsat kratkej skript, co misto watch bude delat ten prikaz, pak smaze screan a ukaze vystup, s tim ze v kazdem tomto kroku bude kontrolovat zda proces bezi a kdyz nepobezi vyzkoci okno s cervenym vykricnikem a zacne to pipat ;-)

Re:UBUNTU 18.04 - zobrazit proces v okně
« Odpověď #3 kdy: 24. 05. 2019, 21:15:23 »
Díky moc .... vyzkouším která z variant pro mne bude to pravé :) jestli bude stačit jen ps nebo watch ps

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:UBUNTU 18.04 - zobrazit proces v okně
« Odpověď #4 kdy: 24. 05. 2019, 22:22:25 »
Díky moc .... vyzkouším která z variant pro mne bude to pravé :) jestli bude stačit jen ps nebo watch ps
ps ti to zobrazi jednorazove, watch vystup z toho ps obnovuje automaticky kazdou vterinu ;-)

edit: jinak pokud to potrebujes sledovat tak nejlepsi bude jak sem psal napsat kratkej skript co krome zobrazeni bude i hlidat a budes upozornen kdyz proces nebude bezet (zvukem, vyskocene okno s upozornenim, posle to mail, cokoliv...)


Re:Ubuntu 18.04: zobrazení procesu v okně
« Odpověď #5 kdy: 28. 05. 2019, 12:07:52 »
tak skriptování je pro mne o dalších deset levelů hore, tam jsem se ještě nedopracoval  ;) i když to zní slibně vědět o případném pádu třeba i mailovou zprávou

teď spíš zvažuji jak proces "zobrazování" spustit automaticky s daným procesem

resp: octane_slave_daemon.sh je nyní nastaven pro spuštění při startu a s ním bych potřeboval "hodit" na desktop okno jeho běhu

Re:UBUNTU 18.04 - zobrazit proces v okně
« Odpověď #6 kdy: 28. 05. 2019, 14:29:52 »
Díky moc .... vyzkouším která z variant pro mne bude to pravé :) jestli bude stačit jen ps nebo watch ps
ps ti to zobrazi jednorazove, watch vystup z toho ps obnovuje automaticky kazdou vterinu ;-)
k -fg white -cr red
skodap   16553  0.0  0.0  30260 11804 pts/0    Ss+  May27   0:00 -bash

edit: jinak pokud to potrebujes sledovat tak nejlepsi bude jak sem psal napsat kratkej skript co krome zobrazeni bude i hlidat a budes upozornen kdyz proces nebude bezet (zvukem, vyskocene okno s upozornenim, posle to mail, cokoliv...)

Bacha, watch má default 2 s,  ;)