Záchrana Windows Vista 64bit

Pavel 'TIGER' Růžička

Záchrana Windows Vista 64bit
« kdy: 09. 07. 2011, 00:52:56 »
Ahojte, mám tu komp, na kterém se hodně řádilo. Dost zásadních věcí nefunguje, potřeboval bych poradit, jestli ve Vistách jde nějakým způsobem zkopírovat poškozené systémové soubory tak abych nemusel reinstalovat celý systém. Tak jak to šlo v XPčkách.

Někde jsem se dočetl, že z cd jako upgrade by to mělo jít, leč upgrade mám neaktivní, asi bych musel Wokna nějak donutit, aby se hlásily jako nižší šarže .....

Nebo nějaký jiný nápad? Do čisté instalace se mi fakt moc nechce :-/
« Poslední změna: 09. 07. 2011, 09:18:41 od Petr Krčmář »

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Záchrana Windows Vista 64bit
« Odpověď #2 kdy: 09. 07. 2011, 14:03:35 »
Díky, to pochopitelně znám, jenže sfc právě hlásí chybu, že kvůli zabezpečení windows, či tak něco jej nelze použít, nefungují ani aktualizace .... prostě je to rozbité a reinstalace mne asi nemine :-/

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 09. 07. 2011, 15:17:43 »
Co zkusit stahnout posledni SP a reinstalovat ho nebo rucne odinstalovat vsechny aktualizace a pak na to hodit ten stazeny SP, aby byla jistota, ze Widle ty soubory opravdu budou nuceny znova nakopirovat? Pri trose stesti se to cestou nerozpadne uplne.

Pavel 'TIGER' Ruzicka

« Odpověď #4 kdy: 09. 07. 2011, 23:49:13 »
No já jsem spíše šťoural a mnohdy se snažím dokázat i nemožné. Kdybych to přeinstaloval, tak už bych to za ten čas měl ... Aktualizace, díky nabourání windows update nevidím ani jednu nainstalovanou ... u SP1 mi to hlásí, že je nainstalován a u SP2, že nelze nainstalovat. Přitom systém se hlásí jako 64bit SP2 .... no je to hodně zbořené .... takže si jen hraju a snažím se přijít na způsob, jak nainstalovat znova systémové soubory tak, aby člověk nepřišel o data a systém se probudil k plnému životu. U XP to bylo jednoduché jak facka u Vist jsem zatím na nic nepřišel. Zítra už to časově začne být horké, takže konec hraní a asi dojde na ten reinstall, protože už mne fakt nic nenapadá. Všude čtu, že to jde z original CD jako upgrade, že nakopíruje nové systémové soubory a převede programy a data ...  jenže Upgrade z cd mám neaktivní, že pro tuto verzi systému ho nelze použít .... tak si říkám, jestli nejde nějakým způsobem systému říct, že je nižší verze, pak by byl upgrade aktivní a možná by bylo vyhráno. Ale jak tohoto docílit .... proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě! Zlatej LINUX!

j.

« Odpověď #5 kdy: 10. 07. 2011, 09:55:46 »
Co tohle: http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/tutorial148.html? Startup repair je, alespon u Windows 7, celkem uzitecny.

Olaf

« Odpověď #6 kdy: 10. 07. 2011, 18:21:31 »
..., jenže sfc právě hlásí chybu, že kvůli zabezpečení windows, či tak něco jej nelze použít, ...
Už máte asi nainstalováno, ale zajímá mě, co si mám představit pod "či tak něco".

Jinak si myslím, že pokud "se hodně řádilo", náhrada systémových souborů většinou nepomůže. Upgrade, reinstalace stávajícího systému ani aktualizace neřeší registry. Ty se mimochodem dají vytáhnout z obnovení systému. Používám k tomu live distribuci linuxu.

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #7 kdy: 10. 07. 2011, 19:31:41 »
@j. to jsem pochopitelně zkoušel jako první možnost.

@Olaf ... mašina přišla tak nějak na běžnou údržbu, systém funkční, avšak narazil jsem na problém, když jsem kontroloval, jestli je aktuální ... nevypsal ani jednu aktualizaci a windows update skončil s chybou 080070002. Klasické postupy nezabrali, tak jsem přešel k FixIt(ům) to také nezabralo a tak jsem šel do hloubky, no a při sfc /scnanow skončil s hláškou: Program Ochrana prostředků systému Windows nemohl spustit službu opravy. Zkoušel jsem všechny možné body obnovení, avšak bez úspěchu. Zkoušel jsem jestli tam nebyl nainstalovaný nějaký Antivir, který byl špatně odebrán, jako McAfee či Norton. Projel jsem to Hijackem .... a určitě ještě něco, ale nepamatuji si to všechno. Podle datumů byl systém plně funkční asi před třičtvrtě rokem. Vše bez výsledku. Instaluji na jiný disk, takže to můžeme klidně ještě zkoušet :-D

No je to typická uživatelská mašina, kde se instaluje páté přes deváté a kliká se jen na další, další a dokončit. Nečtou se a už vůbec nenastavují možnosti instalace, takže tam asi nalezlo dost svinstva. Nehledě na to, že se lezlo i na různé weby a chytila se různá havěť ... nic však, čeho by se nešlo zbavit. Proto mne napadla možnost nainstalování nových systémových souborů .... u XP otázka pěti minut naklikání u Vist asi zcela nemožný úkon. Což bude asi i to samé u sedmiček.

Olaf

« Odpověď #8 kdy: 11. 07. 2011, 05:11:14 »
... při sfc /scnanow skončil s hláškou: Program Ochrana prostředků systému Windows nemohl spustit službu opravy. ...
Microsoftí hlášky bývají občast dost zavádějící, ale nemůže za to UAC? Co zkusit sfc offline?

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 11. 07. 2011, 09:15:45 »
Kdys nemuze spustit sluzbu opravy, tak bych se mrknul do services, jestli tam nejaka takova sluzba je a jak ma nastaveny startup. Treba to nekdo nebo neco zakazalo nebo se nekdo stoural v registry a vymazal prislusne klice.

Pavel 'TIGER' Růžička

« Odpověď #11 kdy: 12. 07. 2011, 15:26:18 »
Díky pánové za snahu, systém, třebaže funkční se nepovedlo uvést žádným krokem a to ať už oficiálním, nebo neoficiálním k úplné funkčnosti. Jedinou variantou byla nová, čistá a voňavoučká instalace systému. Byl to jen pokus, jestli se to povede, nešlo o žádnou katastrofu. Když si však vezmu, že mojí Mandrivu (teď Mageiu) používám od verze 2005 bez nutné reinstalace (mohl bych asi i déle, ale zkoušel jsem si hrát v plném provozu i s jinými distribucemi), tak musím konstatovat, že ve světě Windowsů je to asi pořád stejné. Jasně je to i o stylu používání, ale domnívám se, že MS by měl dát odborníkům takové nástroje, které by v jakémkoliv funkčím stavu systému uměly opravit systém do co nejzdrvější formy. V linuxu s tím nemám žádný problém a to jsem přešel od socketu A přes 754 až k nynějsímu AM2. Prostě bomba! Ještě jednou díky a krásný zbytek dne.