reklama

Icinga2 a seskupování notifikací

Icinga2 a seskupování notifikací
« kdy: 13. 05. 2019, 10:25:58 »
Ahoj, mám server, kde mi běží několik webů. V Icinga2 mám jednoho hosta a pro něj několik vhost služeb, které hlídají zmiňované weby. Teď když se stane, že spadne Apache, tak mi přijde několik emailů, pro každý web jeden. Chtěl bych ty vhost nějak seskupit, že stačí, když přijde jeden a já vím, že je něco špatně. Lze toho nějak docílit? Napadlo mě vytvořit novou službu na hlídání Apache (jestli něco takového je, případně bych mohl udělat hlídání nějaké testovací stránky) a všechny vhost služby nastavit jako závislé na téhle nové. Pak je ale třeba vytvořit závislost i na MySQL serveru, protože většina těch webů MySQL potřebuje.

Takže ve výsledku by chodila notifikace, že spadnul Apache. Nebo že spadla MySQL. A už by nechodily emaily, že nefungujou všechny weby. A teprve když by MySQL i Apache běželi a nějaký konkrétní web ne (z důvodu aktualizace např.), tak by přišla notifikace pro ten konkrétní web.

Máte s tím někdo zkušenost?

reklama

Re:Icinga2 a seskupování notifikací
« Odpověď #1 kdy: 13. 05. 2019, 11:01:29 »
Tak řešení jsem nejspíš našel, pokud by někoho zajímalo, tak jsem vycházel z tohohle examplu: https://icinga.com/docs/icinga2/latest/doc/03-monitoring-basics/#dependencies

Jose D

• 450
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 13. 05. 2019, 16:02:26 »
Tak řešení jsem nejspíš našel
a funguje to?

myslím že pak musí mít člověk stejnou frekvencí checků aby se nestalo že host check je soft down a service už je hard critical.

« Odpověď #3 kdy: 14. 05. 2019, 21:15:13 »
Ano, závislosti jsou docela dobrý způsob, jak zastavit na chvíli testování závislých služeb. ( disable_checks=true ) nebo zastavit zasílání zpráv (disable_notifications).

Funguje to a používáme to tak.

reklama