AdBlock Plus a iDnes

AdBlock Plus a iDnes
« kdy: 25. 04. 2019, 19:38:53 »
Ahoj,

mám problém s AdBlock Plus, který neblokuje reklamy na iDnes. Chtěl jsem se zeptat, zda je problém jen u mě, nebo i u vás a jak ho vyřešit. Zkoušel jsem i blokovat prvky, ale stejně se pak objeví znovu.

Děkuji za odpovědi.

edit: root.cz mám ve výjimce, takže reklamy na rootu neblokuji a vidím je - což doporučuji všem čtenářům rootu - kdo blokuje reklamy na root.cz, o hodně přichází...
« Poslední změna: 25. 04. 2019, 19:41:21 od SmartyCz »


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:AdBlock Plus a iDnes
« Odpověď #1 kdy: 25. 04. 2019, 20:30:22 »
predpokladam ze AdBlock Plus ma iDnes ve vyjimce, osobne ho uz roky nepouzivam mimojine ze ma prave whitelist s domluvenejma partnerama, pouzivam "uBlock Origin", ten iDnes blokuje ale maji ochranu takze zobrazi jen holej text, coz mi nevadi protoze na iDnes nelezu :-)

btw: na root reklamy blokuju a o nic neprichazim, neprichazi o nic ale ani root protoze si platim stribrneho prispevatele kterej reklamy oficialne nema ;-)

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:AdBlock Plus a iDnes
« Odpověď #2 kdy: 26. 04. 2019, 08:21:08 »
Blokuju vzdy a vsude - Opra + uBlock Origin + Ghostery
Stejne na reklamy neklikam a na strankach je ignuruju. Tak proc maji odvadet mou pozornost od informaci, ktere hledam a potrebuju. Kdyby jich bylo rozumne mnozstvi, tak bych nemel potrebu je blokovat


martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:AdBlock Plus a iDnes
« Odpověď #4 kdy: 26. 04. 2019, 14:30:29 »
kdo blokuje reklamy na root.cz, o hodně přichází...
O co že to přesně přicházím?
O ty inline scripty a javascriptové svinstvo a cookies z OSMI cizích domén?
Sorry, pouštím pouze slušnou reklamu. "Obsah" blokovaný z bezpečnostních důvodů do výjmky myslící člověk nepřidá.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P



Re:AdBlock Plus a iDnes
« Odpověď #6 kdy: 27. 04. 2019, 09:23:47 »
Když už se tu řeší ty blokátory, umí něco rozumně blokovat v "inverzním modů", než je zvykem, tedy primárně veškeré reklamy povoleny a blokovány jen na konkrétních webech?

Já už jsem proti těm reklamám v zásadě imunní a tak nechci plošně blokovat vydavatelům zdroj příjmu, ale jsou případy, kdy už je to těžce přes čáru a tam bych to chtěl nasadit.

noob

Re:AdBlock Plus a iDnes
« Odpověď #7 kdy: 27. 04. 2019, 13:46:53 »
Třeba Ghostery se dá takhle nastavit.

Osobně nemám problém s reklamou jako takovou, ale s tím, že zároveň slouží jako nástroj ke šmírování uživatelů. Vzhledem k tomu, že vlastní zobrazení reklamy se obvykle nedá oddělit od funkce šmírovací, nezbývá, než reklamu blokovat. Za rozumné řešení se dá považovat pay-wall, tj. poskytovat hodnotný obsah za peníze. Jenže z toho má většina mediálních domů strach, protože už si vychovali generaci návštěvníků, které zajímá kvantita a nemají zájem prokousávat se kvalitním, ale náročnějším obsahem.

creatura

Re:AdBlock Plus a iDnes
« Odpověď #8 kdy: 27. 04. 2019, 14:58:14 »
... Za rozumné řešení se dá považovat pay-wall, tj. poskytovat hodnotný obsah za peníze. Jenže z toho má většina mediálních domů strach, protože už si vychovali generaci návštěvníků, které zajímá kvantita a nemají zájem prokousávat se kvalitním, ale náročnějším obsahem.
Mě se zase zdá, že toho kvalitniho obsahu v cz moc neni ... a placeni by museli zavest vsichni aby to dalo smysl.