reklama

TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha

ByCzech

• 1 608
    • Zobrazit profil
Re:TightVNC - po připojení z W7 jen šedá plocha
« Odpověď #45 kdy: 17. 08. 2019, 15:08:32 »
a ten tigerVNC vie aj ovladat aktualnu plochu? a tym je lepsi ako tighvnc?

Ano!

Kromě již zmíněného x11vnc je možné použít x0vncserver z balíčku Tiger VNC. Dle mých zkušeností je tento VNC software nejpokročilejší z dostupných.

reklama

« Odpověď #46 kdy: 26. 08. 2019, 15:20:53 »
a ten tigerVNC vie aj ovladat aktualnu plochu? a tym je lepsi ako tighvnc?

Ahoj, trochu to rozvedu ze svého pohledu na Ubuntu 18.04 LTS - desktop (display) :0, pouze jeden uživatel

Nejprve jsem provozoval x11vnc, ale bylo docela obtížné jej správně nakonfigurovat ... hlavně co se týče chování kláves, např. nefunkční clippboard, nefunkční některé klávesy (F#, Alt Gr +), držení klávesy nefugovalo, musel jsem pokaždé stisknout

Poté jsem zkusil zprovoznit TigerVNC. Musím ale spouštět x0vncserver pro sdílení aktuální plochy. instalace přes
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install tigervnc-scraping-serverŘekl bych, že je plynulejší a rychlejší než x11vnc a hlavně zmizely potíže s klávesnicí

A ještě poznatek. Do spouštěcího řádku jsem si přidal parametry
Kód: [Vybrat]
-SendCutText -AcceptCutText
, aby sem mohl kopírovat texty/kódy z W7 do Ubuntu a zpětně. Sice v helpu mají, že standardně je nastaveno 1 (True), ale bez toho mi to nefungovalo, jakmile jsem ty parametry přidal, mohu vesele užívat clipboard, včetně vkládání do terminálu.

k3dAR

• 1 006
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 26. 08. 2019, 17:37:16 »
[...] na Ubuntu 18.04 LTS [...] Nejprve jsem provozoval x11vnc, ale bylo docela obtížné jej správně nakonfigurovat ... hlavně co se týče chování kláves, např. nefunkční clippboard, nefunkční některé klávesy (F#, Alt Gr +), držení klávesy nefugovalo, musel jsem pokaždé stisknout
asi problem na strane klienta nebo server DE.. ja na Xubuntu 18.04 i kdyz pustim x11vnc pouze bez parametru, tak mi vse co si vypsal (s Remmina klientem) funguje ;-)

« Odpověď #48 kdy: 30. 08. 2019, 14:55:21 »
asi problem na strane klienta nebo server DE.. ja na Xubuntu 18.04 i kdyz pustim x11vnc pouze bez parametru, tak mi vse co si vypsal (s Remmina klientem) funguje ;-)

Mluvíš řečí jiného kmene  :o Ale asi máš pravdu.
Laicky - potíž bude ve spojení VNC z Windows na Ubuntu. Klientů (viewer) jsem zkoušel několik - TightVNC, TigerVNC, RealVNC. U všech se to chová stejně. Takže pro mě jedině řešení správně nakonfigurovat server na Ubuntu. Prostě to serveru musím říct "na tvrdo" jinak určité funkcionality přijímané z Windows ignoruje.

reklama