Dotyková obrazovka má invertovaný dotek

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dotyková obrazovka má invertovaný dotek
« Odpověď #15 kdy: 19. 04. 2019, 15:30:17 »
Pokud stále platí, že při instalaci (liveUSB?) to bylo OK a po instalaci se to rozhodí, tak to musí být jen nějaká ptákovina. IMO by neměl být zásadní problém porovnáním zjistit, co je z live bootu jinak než z nainstalovaného.
muze jit o to ze po instalaci jsou aktualizovane balicky kde je neco jiz jinak (new/bug?), ale souhlas s porovnanim (/var/log/Xorg.0.log, lsmod, xinput( list --long), taky bych zkusil instalovat z LiveUSB(a pak nastartovat z disku) BEZ pripojene LAN/Wifi, aby se zabranilo aktualizacim


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Dotyková obrazovka má invertovaný dotek
« Odpověď #16 kdy: 19. 04. 2019, 15:32:27 »
CO to jako je uplne stejny postup ale proste to ignoruje konfiguraci v /usr/share/X11/xorg.conf.d/99-calibration.conf :(

Zkus místo konfiguráků tu matici předat přímo přes xinput. Já bohužel nemám touchscreen, jenom myš, ale třeba to bude podobné. Dělám tohle:

xinput --set-prop 'SteelSeries CSGO Gaming Mouse' 'Coordinate Transformation Matrix' 1.00, 0.000000, 0.000000, 0.000000, 1.0000, 0.000000, 0.000000, 0.000000, 3

Re:Dotyková obrazovka má invertovaný dotek
« Odpověď #17 kdy: 19. 04. 2019, 15:34:30 »
[...] ale proste to ignoruje konfiguraci v /usr/share/X11/xorg.conf.d/99-calibration.conf :(
asi to s tim nesouvisi, ale pro info, user xorg nastaveni se NEdava do /usr/share... ale do /etc/X11/xorg.conf.d/cokoliv.conf ;-)

To je divne, xinput_calibration me primo vyhodil po calibraci nastaveni s informaci ze to mam umistit tam. Po ulozeni a restartovani to fungovalo pak se tablet seknul tak sem ho restartoval a znova to neslo a uz nepomohla ani kalibrace.
Nobody is perfect, but i'll try my best!

Re:Dotyková obrazovka má invertovaný dotek
« Odpověď #18 kdy: 19. 04. 2019, 19:18:30 »
Nemohl byste prosím dodat vzorek toho konfiguráku, co Vám navrhl xinput_calibrator ?

Momentální obsah aktivní kalibrační matice (resp. matic, ono jich může být víc) by měl ukázat příkaz

xinput list-props

Neznám podrobnosti, jak se chová xinput_calibrator konkrétně v Ubuntu 18.04. Pokud je mi známo, xinput_calibrator je už několik let unmaintained, a přestože je teoretická šance, že drobné oděrky fixnou balíčkoví maintaineři v distrech, moje dosavadní zkušenost byla, že v distribučním repu bývá nadrzo stará verze, s aktuálním stylem konfigurace vrstvy xinput již nekompatibilní.

Historicky xinput_calibrator navrhoval útržek konfiguráku (xorg.conf) ve dvou různých formátech pro klasické kartézské souřadnice (min_X, max_X, min_Y, max_Y) - dnešní X tuto konfiguraci ignorují. Naposledy když jsem se v tom vrtal (pár měsíců zpátky) tak platilo, že xinput_calibrator neuměl vypotit přímo "matici" (devět hodnot v jednom řádku). Kromě toho jak správně říkáte, různá distra můžou mít ten modulární konfigurák v různých adresářích. Takže pokud Vám konfigurace doporučená konkrétní verzí xinput_calibratoru "nefunguje", tak není divu.

Proto znovu uvádím odkaz na svůj perlový skript, který zneužije xinput_calibrator jako zdroj vstupních dat (dotyků) a spočítá "matici". Tuším i navrhne správnou cestu a název souboru pro Debian/Ubuntu. Ten skript je destilát mých mnoha pokusů a omylů (a pokročilé matematiky z pera pana Mikšeho). Na konci toho webu je pár odkazů na výživné návazné čtení, podle kterého jsem to lepil dohromady.

Re:Dotyková obrazovka má invertovaný dotek
« Odpověď #19 kdy: 20. 04. 2019, 00:49:19 »
Vzhledem k tomu ze to resim uz tyden s nulovim vysledkem hodil jsem tam zpet Win10 a smiril jsem se stim ze to je pomalejsi ale funkcni :)
Nobody is perfect, but i'll try my best!


Re:Dotyková obrazovka má invertovaný dotek
« Odpověď #20 kdy: 20. 04. 2019, 13:29:41 »
Hm, tak  nějak jsem to čekal.
(Už jsem si zvykl, že ne všechno z widlí funguje i pod linuchem. Je to smutné, ale je to tak.)

Btw, toto jsi viděl?
https://forums.fedoraforum.org/showthread.php?320779-Touchscreen-(Input)-trouble-on-Trekstor-Surftab-Twin-11-6&p=1820237#post1820237

Re:Dotyková obrazovka má invertovaný dotek
« Odpověď #21 kdy: 20. 04. 2019, 21:57:03 »
Btw, toto jsi viděl?
https://forums.fedoraforum.org/showthread.php?320779-Touchscreen-(Input)-trouble-on-Trekstor-Surftab-Twin-11-6&p=1820237#post1820237

Za tento odkaz děkuji. Hezkypěkně - kalibrace skrz udev = ještě o něco hlouběji pod kapotou.
Wayland sice neprovozuji, ale ono se to nejspíš hodí i na další věci, prakticky cokoli co neběží pod X.
Trochu mě mate, že ta transformační matice má jenom 6 členů. Matice v Xinputu má 9 členů. Až se jednou budu opravdu nudit, měl bych si o tom něco přečíst...

Re:Dotyková obrazovka má invertovaný dotek
« Odpověď #22 kdy: 24. 04. 2019, 07:39:11 »
Hm, tak  nějak jsem to čekal.
(Už jsem si zvykl, že ne všechno z widlí funguje i pod linuchem. Je to smutné, ale je to tak.)

Btw, toto jsi viděl?
https://forums.fedoraforum.org/showthread.php?320779-Touchscreen-(Input)-trouble-on-Trekstor-Surftab-Twin-11-6&p=1820237#post1820237

Nato sem narazil taky. Fedoru jsem zkousel protoze na nemeckych forech meli s fedorou hodne uspechu ale v mem pripade zadne pozitivni vysledky.
Nobody is perfect, but i'll try my best!