reklama

Jak zaručit funkčnost GPS po šestém dubnu

Jak zaručit funkčnost GPS po šestém dubnu
« kdy: 05. 04. 2019, 16:58:28 »
Ahojte, chtěl bych poradit, jak postupovat se svým mobilem, jelikož jsem jako bystrý čtenář rootu četl nejen zprávičku, ale už i teď podrobnější článek.

Mám nechat gps neustále zapnutou od zítřka například pár dní? A nebo to nechat být? Je šance že tím prvním něco zkazím? (Ono je taky možné, že potom při odpojení baterky a vybití kondíků se všechny dočasná data vyresetují.)

Můj GPS v mobilu umí  současně jen 12 kanálů, umí AGPS(ale nokia ho zrušila), umí i satelity s těmitočísly ( odhadem 2 až 31, vím že existují i kolem 70 ky). Uvedení mobilu na trh 2008.

chtěl bych vědět odhadzda pojede GPS OK. A jak případně to opravit. Update firmwaru je poslední z roku 2013.
« Poslední změna: 05. 04. 2019, 17:02:51 od Petr Krčmář »

reklama


Re:Jak zaručit funkčnost GPS po šestém dubnu
« Odpověď #1 kdy: 05. 04. 2019, 19:04:51 »
U mobilů problém vesměs nebude, tam není problém updatovat operační systém a GPS API pak může ten vadný týden přepočítat i pro starší čipy. Samozřejmě jde o to jak se k tomu staví výrobce, takže pro starší Androidy a Nokie to bude loterie a pesimismus je na místě. U iPhonů nepředpokládám žádný problém. V podstatě všechny krabičky co umějí i Glonass jsou za vodou, tyhle moderní čipy už byly na přetečení připraveny. U tradičních výrobců jako Garmin (a jím koupený InReach) a TomTom je možné očekávat firmware i pro obsolete modely, obzvlášť námořní a letecké modely budou jistě podporovány, jde o konkurenční prestiž. Nenašel jsem prohlášení Magellanu, předpokládám že to bude obdobný jako u Garminu. No a GIS-kaři si mohou hodit korunou a v neděli uvidí..

 

reklama