Raspberry 3 s TV Hat - nehraje veřejnoprávní MUX

Raspberry 3 s TV Hat - nehraje veřejnoprávní MUX
« kdy: 27. 03. 2019, 13:34:24 »
Zdravím,

koupil jsem si TV Hat pro DVB-T2 - ten oficiální. Dal jsem jej na raspi 3, kde mi běží plex server. Zprovoznil jsem TVHeadend a připojil na domácí anténní rozvod. Vše hraje OK, jen veřejnoprávní muliplex DVB-T2, ten kde jsou CT HD programy nejde (Žižkov/Cukrák-26k/514MHz). Je tam jen slyšet takové to "štěkání", či krátké písknutí stále za sebou, výjimečně se načte statický obraz, prostě jako když je špatný signál. Když spustím femon -H, mám i 78% sílu signálu.
Zkoušel jsem to i na jiných místech, i v přímém dohledu žižkovského vysílače. Chová se to stále stejně. Mám pocit že problém je v samotném zpracování signálu na straně raspi, nebo tv hat, je to možné? Nikde jsem se nedočetl, že by to ale raspi neměl zvládat. Jinak ostatní DVB-T2 kanály hrajou dobře, ale předpokládám, že tam ten datový tok není na FullHD (ikdyž ta V1 možná ano, a ta vysílá z Olšanské a hraje perfektně).
Přímo na raspi na se na TV nedívám, streamuju to dál do sítě většinou do VLC. Ale jinak hlavní využití je hlavně na nahrávání nočních filmů do knihovny plexu.
Napadá někoho, co bych s tím měl dělat. HD programy České televize byl hlavní důvod, proč jsem to kupoval :-)

Díky za tipy.


Re:Raspberry 3 s TV Hat - nehraje veřejnoprávní MUX
« Odpověď #1 kdy: 27. 03. 2019, 14:46:19 »
Já naopak myslím, že všude upozorňují na to, že full HD to přehrát nezvládá, jen dokáže streamovat:

https://www.cnews.cz/raspberry-pi-tv-hat-dvb-t2-tuner

https://www.root.cz/zpravicky/raspberry-pi-tv-hat-umi-prijimat-dvb-t2/

atd.

Re:Raspberry 3 s TV Hat - nehraje veřejnoprávní MUX
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2019, 14:47:58 »
...no vždyť já píšu, že to na tom nepřehrávám

Re:Raspberry 3 s TV Hat - nehraje veřejnoprávní MUX
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2019, 15:12:07 »
Cau, po praci se na to mrknu. Shodou okolnosti mi vcera take doslo nove RPi 3B+ s TV HAT. A chci to pouzivat take jen na stream do site. Bohuzel me se zase sekaji vsechny kanaly v jakemkoliv prehravaci, ale obecne to chci pouzivat na Shield TV. Takze resim zase jinej problem :D

BTW vsechno ofiko

Re:Raspberry 3 s TV Hat - nehraje veřejnoprávní MUX
« Odpověď #4 kdy: 28. 03. 2019, 08:47:50 »
Cau, po praci se na to mrknu.

Jak to dopadlo?