Osvědčila se povinná registrace?

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #15 kdy: 06. 04. 2019, 16:43:44 »
Citace
No a kvoli takymto prispevkom bola prave zavedena registracia a asi nemusim pisat, preco klesla na 1/10 (lebo 9/10 boli prispevky podobne tvojmu).

To je charakteristické, že zrovna ty jsi pro registrace. Snažím se ti pomoci, vysvětlit, co většinou pochopí děti dřív než je jim pět, a ty řekneš, že si za to se mnou nebudeš hrát.


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #16 kdy: 14. 04. 2019, 11:22:10 »
Co ale považuji za nešikovné, je schvalování komentářů. Zajímaly by mě důvody, které vedly k zavedení a zároveň až do současné chvíle neodstranění schvalovacího procesu. Osobně mám pár tipů, proč tomu tak může být. Neplánuje se do budoucna nějaký whitelist?

Tohle me taky vrta hlavou. V podstate to zabiji moznost diskuze samotne - ono totiz napsat neco kritickeho k obsahu clanku nebo zpravicky ted uz nejde a kdyz uz to nahodou projde a nekdo odpovi tak ze to nepochopil, tak se nejde ani obhajit. Nevim jestli to ma byt historicke cviceni o komunisticke cenzure, nebo vyhled do budoucna, kdy bez cinskeho socialniho statusu si ani neskrtnete.

Kdyby cenzurovali dle frazi nebo nevhodnych slov tak budiz.. ale byt persona non grata jen proto, ze ma clovek jiny pohled na veci a neni mainstream otrokem a oveckou s vnucenym nazorem vetsinove spolecnosti, je hodne spatny.

Whitelist vidim aktivni pro ty, co si zde pobyt zaplatili.

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #17 kdy: 14. 04. 2019, 11:35:27 »
Naprosto souhlasím, ale toto ono to zabíjí diskuzi ještě z jiného pohledu. Pokud okomentuji třeba zprávičku, tak se příspěvek schválí klidně i po celém dni.. tudíž než se objeví můj komentář, tak už je zprávička dávno passé. A to ani nemá smysl komentovat fakt, že některé příspěvky jsou schvalovány "ihned" a jiné musí na schválení čekat X hodin i ve chvíli, kdy byly odeslány dříve.

Navíc za celou dobu redakce nebyla schopna přijít s nějakým mechanismem, který by se alespoň snažil poskytnout nějaký feedback k neschválení.

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #18 kdy: 14. 04. 2019, 12:06:55 »
Naprosto souhlasím, ale toto ono to zabíjí diskuzi ještě z jiného pohledu. Pokud okomentuji třeba zprávičku, tak se příspěvek schválí klidně i po celém dni.. tudíž než se objeví můj komentář, tak už je zprávička dávno passé. A to ani nemá smysl komentovat fakt, že některé příspěvky jsou schvalovány "ihned" a jiné musí na schválení čekat X hodin i ve chvíli, kdy byly odeslány dříve.

Navíc za celou dobu redakce nebyla schopna přijít s nějakým mechanismem, který by se alespoň snažil poskytnout nějaký feedback k neschválení.

Tohle nemá nic společného s logikou, prostě je to politická inklinace. Jsou lidi kteří radši víc svobody, a jsou lidi, které svoboda rozčiluje a pobuřuje. Lidi co mají radši kontrolu a represe nepotřebují nějaké logické důvody, aby je zavedli. Většinou jde buď o lidi s nižší inteligencí, kteří se nemohou za normálních(svobodných) okolností prosadit, nebo i lidi inteligentní, kde je deformace intelektu způsobena těžkou poruchou osobnosti, jako např. asperger nebo autismus.

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #19 kdy: 14. 04. 2019, 12:40:12 »
Tohle nemá nic společného s logikou, prostě je to politická inklinace. Jsou lidi kteří radši víc svobody, a jsou lidi, které svoboda rozčiluje a pobuřuje. Lidi co mají radši kontrolu a represe nepotřebují nějaké logické důvody, aby je zavedli. Většinou jde buď o lidi s nižší inteligencí, kteří se nemohou za normálních(svobodných) okolností prosadit, nebo i lidi inteligentní, kde je deformace intelektu způsobena těžkou poruchou osobnosti, jako např. asperger nebo autismus.

Jistěže to nemá nic společného s logikou, ale nemyslím si, že bych to někde tvrdil...
Jinak bych doplnil, že to mohou být i lidé inteligentní, ale podléhající různým ideologiím, nebo chtějící škodit. Také bych rozlišoval svobodu a volnost. Ale to už se dostáváme mimo téma. ;)


gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #20 kdy: 14. 04. 2019, 12:43:39 »
Co ale považuji za nešikovné, je schvalování komentářů. Zajímaly by mě důvody, které vedly k zavedení a zároveň až do současné chvíle neodstranění schvalovacího procesu. Osobně mám pár tipů, proč tomu tak může být. Neplánuje se do budoucna nějaký whitelist?

souhlasim s neschvalovanim off-topic prispevku. Co se mi nelibi je selektivni politicka cenzura pod clanky jako je ten o Assangovi. V takovem pripade by bylo lepsi zakazat celou diskuzi. Lzive ocernujici prispevky jsou povoleny, reakce na ne uz ne. Podobnych ocernujicich prispevku na Assange je v poslednich dnech plny internet. Spolupracuje redakce s nejakou PR agenturou?

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #21 kdy: 14. 04. 2019, 12:57:29 »
Co ale považuji za nešikovné, je schvalování komentářů. Zajímaly by mě důvody, které vedly k zavedení a zároveň až do současné chvíle neodstranění schvalovacího procesu. Osobně mám pár tipů, proč tomu tak může být. Neplánuje se do budoucna nějaký whitelist?

souhlasim s neschvalovanim off-topic prispevku. Co se mi nelibi je selektivni politicka cenzura pod clanky jako je ten o Assangovi. V takovem pripade by bylo lepsi zakazat celou diskuzi. Lzive ocernujici prispevky jsou povoleny, reakce na ne uz ne. Podobnych ocernujicich prispevku na Assange je v poslednich dnech plny internet. Spolupracuje redakce s nejakou PR agenturou?

Problém je s tím určení off-topic příspěvku. Ale souhlasím a není to jen u Assange. Vždyť redakce cenzuruje i připomínky ke článkům/zprávičkám a to bez jakékoliv reflexe v obsahu článku. Prostě to (ne)funguje přesně tak, jak jsme se na počátku obávali.

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #22 kdy: 14. 04. 2019, 13:36:39 »
Problém je s tím určení off-topic příspěvku.

O topic podle vseho nejde. Muj neschvaleny prispevek se jen dotazoval na zdroj tvrzeni v jinem prispevku. Tedy topic stejny.

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #23 kdy: 14. 04. 2019, 13:45:31 »
Problém je s tím určení off-topic příspěvku.

O topic podle vseho nejde. Muj neschvaleny prispevek se jen dotazoval na zdroj tvrzeni v jinem prispevku. Tedy topic stejny.

To já chápu. Mně také nebyl schválen příspěvek, kde jsem se dotazoval na zdroj tvrzení v článku. Nicméně redakce off-topic posuzuje dost... zvláštně. :)

Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #24 kdy: 16. 04. 2019, 12:35:55 »
Ja tiez nie som osobne za schvalovanie prispevkov (registracia ano, to je OK).
Poznam jeden web dsl.sk a myslim si, ze su tam tiez dost zaujmave novinky nie len zo sveta IT. Ale pozrite sa na prispevky pod novinkami. To je jedno o ktoru novinku sa jedna v kazdej konverzacii su totalne nezmysli. A to hlavne kvoli tomu, ze tam moze prispievat hocikto a bez registracie.

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Osvědčila se povinná registrace?
« Odpověď #25 kdy: 18. 04. 2019, 15:07:41 »
Zajimalo by me, podle jakeho klice se moderatori rozhoduji. Mohl by tu o tom vyjit clanek.