Výběr stabilní VPS

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #15 kdy: 28. 03. 2019, 19:51:51 »
Na VPS zalozenom na KVM uz dostanes HW naemulovany z QEMU, tak ci este je mozne dalej ho emulovat :) a vytvarat dalsie KVM


Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #16 kdy: 21. 10. 2020, 18:13:42 »
Mam ted nove take Contabo, vyber lokace VPS  DE nebo USA, za 5EUR/mesic bezkonkurencni vykon. V CZ jsem podobnou nabidku nenasel, take cekam co se tam pokazi, ale podle recenzi to vypada, ze to proste funguje. Mohu doporucit.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #17 kdy: 21. 10. 2020, 19:12:46 »
Na VPS zalozenom na KVM uz dostanes HW naemulovany z QEMU, tak ci este je mozne dalej ho emulovat :) a vytvarat dalsie KVM

Řekl bych, že u mnoha poskytovatelů virtuálek v KVM, povolenou nested virtualizaci nenajdeš.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #18 kdy: 21. 10. 2020, 23:14:55 »
U contabo.com mi pomer cena vykon pripadal nejlepsi. Par mesicu mi tam bezi nekolik robotu na tradovani a zatim bez problemu.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #19 kdy: 21. 10. 2020, 23:58:15 »
...
To chce docela koule svěřit prachy něčemu na VPS u veřejného poskytovatele, kterého může kdekdo vyhackovat, ne? Jestli to jsou *coiny a ne běžné cenné papíry, tak dvojnásob.


Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #20 kdy: 03. 09. 2021, 13:09:20 »

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #21 kdy: 05. 09. 2021, 08:02:00 »
+1 Hetzner (používám delší dobu), Contabo je až tak moc levné, že tam něco někde musí šidit.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #22 kdy: 05. 09. 2021, 10:15:11 »
+1 Contabo (používám delší dobu), Hetzner je až tak moc drahý, že se tam musí někde dobře napakovávat.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #23 kdy: 05. 09. 2021, 12:29:16 »
https://www.hosting90.cz/virtualni-servery

- Účtování denní/měsíční/roční(roční můžeš domluvit na podpoře, bude i nějaká sleva).
- Účtování je realizováno z předplaceného kreditu, dojde kredit -> automatické zrušení VPS -> žádné náklady navíc
- Založení na klik a pár okamžiků než to zchroupe systém, žádné čekání až to vykliká nějaký člověk
- Privátní virtuální sítě mezi VPS
- Bohatá knihovna OS: FreeBSD, OpenBSD, Debian, Ubuntu, Fedora, Cent, Oracle, OpenSuse, Slackware, Alpine, Mikrotik CHR, OpnSense, pfSense, 3cx

Ymzk

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #24 kdy: 05. 09. 2021, 13:42:03 »
https://www.hosting90.cz/virtualni-servery

- Účtování denní/měsíční/roční(roční můžeš domluvit na podpoře, bude i nějaká sleva).
- Účtování je realizováno z předplaceného kreditu, dojde kredit -> automatické zrušení VPS -> žádné náklady navíc
- Založení na klik a pár okamžiků než to zchroupe systém, žádné čekání až to vykliká nějaký člověk
- Privátní virtuální sítě mezi VPS
- Bohatá knihovna OS: FreeBSD, OpenBSD, Debian, Ubuntu, Fedora, Cent, Oracle, OpenSuse, Slackware, Alpine, Mikrotik CHR, OpnSense, pfSense, 3cx

Toto je asi 10 nasobne predrazene ako contabo a hetzner.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #25 kdy: 05. 09. 2021, 14:18:32 »
Toto je asi 10 nasobne predrazene ako contabo a hetzner.

Ne vzdy je cena tim nejdulezitejsim parametrem..

Existuji vlastnosti produktu, ktere ten ci onen subjekt preferuje, jak si lidove rika, 100 lidi, 100 chuti.

U VPS, nejsou vzdy papirove parametry to, co urcuje spokojenost.
Jmenovite:
CPU kvoty
Diskove kvoty
CPU steal v peacich
Agregace site
Realny vykon v prubehu casu

Nerikam, ze je na Contabo ci Hetzneru neco spatneho, jen davam na vyber z toho, s cim mam v prubehu casu take pozitivni zkusenosti.


Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #26 kdy: 08. 09. 2021, 17:43:34 »
Rozhodne dopurucuji www.vpsfree.cz :)

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #27 kdy: 09. 09. 2021, 11:58:11 »
Rozhodne dopurucuji www.vpsfree.cz :)

Akorát zrovna stabilita tam není poslední dobou moc ideální, bohužel.

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #28 kdy: 09. 09. 2021, 14:33:50 »
Na VPSFree jsem v souvislosti s touhle diskusí koukal. Ten projekt z povzdálí sleduju prakticky co vznikl, ale nikdy jsem tam nic neměl. Zaujalo mě na nich před lety, že řeší problémy typu "kernel lockup" nebo "ZFS deadlock" a to několikrát do měsíce a snad vždy resetem serveru. Když se podívám do outage mailing listu, tak s tím bojují stále.

https://lists.vpsfree.cz/pipermail/outage-list/2021-August/thread.html#1057

Je to sympatický projekt, kde když člověk ty možnosti využije naplno, tedy ne jen ten server samotný, ale zapojí se i do komunity okolo, tak se může ledasco naučit. Na druhou stranu mi jejich infrastruktura přijde dost překombinovaná, pravděpodobně kvůli tlaku na cenu, a používají kombinaci technologií, kterou má jen málo kdo v produkci.

Jinak abych přidal něco užitečného do diskuse:

AWS EC2: funguje, podpora docela reaguje, ale poněkud leze do peněz
Web4u: před lety jsme tam měli VPSko, fungovalo dobře, podpora reagovala rychle
Master Cloud: asi nejlepší volba pro super stabilní aplikace, česká podpora co reaguje rychle, jsou zvyklí dělat i nestandardní věci a za 6 let jsme měli jeden jediný problém, kdy asi hodinu vypadávaly pakety na síti.
Scaleway: dokud vše funguje, tak to docela jde, ale podpora je zoufalá, o víkendech třeba vůbec nefunguje, ani ta placená
DigitalOcean: řekl bych, že to je střední cesta, podpora super, ceny v čase stoupají, super control panel
Osobně bych se nebál ještě Vultr a Linode, ale přímou zkušenost nemám.

Je jedno kam to dáš. Vždycky musíš být připravený na problémy a třeba my se rozhodujeme primárně podle kvality podpory a v druhý lajně ceny. Služba, jejíž podpora nechá server tři dny dole bez jediné informace o tom, zda se jim to podaří nahodit nebo ne, je k ničemu.

Na domácí účely jinak používám domácí server. Dělám většinu času z domu, tak mě netrápí, že to je chvíli nedostupné. Stává se to minimálně.

Re:Výběr stabilní VPS
« Odpověď #29 kdy: 10. 09. 2021, 08:30:04 »
Mohl by ses také podívat na nabídku Oracle Cloud Free Tie.
Sice byla registrace opruz, nelíbila se jim e-mailová adrese ze seznamu, musel sem použít adresu z gmailu, ale jinak to funguje a měsíční cena 0,-.