JavaScript - iPhone fotenie cez file input

JavaScript - iPhone fotenie cez file input
« kdy: 24. 03. 2019, 12:37:06 »
Na jednej stranke mam moznost si nieco odfotit cez file input. iPhone ale tie obrazky vzdy otoci o 270 stupnov. Ked fotim v rezime landscape tak je toto otacanie ziaduce, lenze ked fotim v rezime portrait tak je obrazok otoceny nespravne. Proste iPhone ako keby ratal s tym ze budem vzdy fotit vzdy v rezime landscape a aj ked fotim v rezime portrait safari ho otoci ako keby som ho fotil v rezime landscape. Obrazok si viem otocit o 90 stupnov cez canvas... Lenze neviem kedy ho mam otocit a kedy nie. Lebo neviem ci bol telefon pri stlaceni spuste otoceny horizontalne alebo vertikalne.

Potreboval by som zistit ako je telefon otoceny v cese fotenia. Existuje nejaky event ktory sa spusti prave vtedy ked stlacim spust? Stav pred otvorenim dialogu fotenia ani po potvredeni odfoteneho obrazku ma nezaujima lebo uzivatelia zvyknu otacat telefon prave ked nieco fotia a potom si ho zvyknu otocit spat.
« Poslední změna: 24. 03. 2019, 23:11:06 od Petr Krčmář »


Re:JavaScript - iPhone fotenie cez file input
« Odpověď #1 kdy: 26. 03. 2019, 16:36:11 »
Existuje Web API Media.getUserMedia() na komunikaciu s kamerou, da sa tam volit aj ci chces prednu alebo zadnu kameru. Spusti sa promise a ked je obrazok odfoteny tak promise je resolvnuty a ty mozes urobit detekciu polohy iPhonu cez window.orientation ktore ti vrati 0, 180 alebo +/-90 a ty teda vies ci potrebujes obrazok otacat alebo nie.
 
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/MediaDevices/getUserMedia

Re:JavaScript - iPhone fotenie cez file input
« Odpověď #2 kdy: 28. 03. 2019, 12:44:35 »
Existuje Web API Media.getUserMedia() na komunikaciu s kamerou, da sa tam volit aj ci chces prednu alebo zadnu kameru. Spusti sa promise a ked je obrazok odfoteny tak promise je resolvnuty a ty mozes urobit detekciu polohy iPhonu cez window.orientation ktore ti vrati 0, 180 alebo +/-90 a ty teda vies ci potrebujes obrazok otacat alebo nie.
 
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/MediaDevices/getUserMedia

viem to api tam pouzivam pri desktopovej verzii ale poziadavka v zadani bola aby sa na iOSe nepouzilo toto api, ale standartny file dialog

Re:JavaScript - iPhone fotenie cez file input
« Odpověď #3 kdy: 28. 03. 2019, 13:40:12 »
nema to ten obrazek nekde v metadatech?

Re:JavaScript - iPhone fotenie cez file input
« Odpověď #4 kdy: 29. 03. 2019, 13:54:03 »
nema to ten obrazek nekde v metadatech?

nema skusal som citat aj exif a dostal som sa vzdy k rovnakemu udaju.