Ako komplikovane programujete?

tralala5

Ako komplikovane programujete?
« kdy: 24. 03. 2019, 12:17:46 »
Caute,

vela programujem v Jave a v poslednom case som sa prichytil pri tom, ze som zacal preferovat komponenty a libky ktore su v Jave samotnej. Dlho som napriklad pouzival Jackson a ekosystem okolo na JSON alebo Apache HTTP libky na HTTP klientov ale uz celkom dlho existuje JSON-B / JSON-P a Java ma v sebe HttpClient-a ... Najprv som sa bal ze to nebude vela vediet ale cuduj sa svete, ono to ani nie je treba. Co zacinam nove projekty tak zamerne programujem uplne jednoducho v cistej Jave takze som zavisly na minime externych veci a ono to na pocudovanie aj celkom funguje. Zahodil som cely Spring a zacal som pouzivat Guice a Javalin. Na JWT tokeny java-jwt z com.auth0 a tiez to uplne v pohode fici jak ma ... raketovo sa v tom programuje.

Pouzivate externe libky aj ked nemusite? Zacal som to brat z uplne ineho konca, co najmenej externalit a vyuzit platformu na 100% a zatial sa mi nestalo, ze by mi tam nieco chybalo. Podla mna sa da vela krat dosiahnut ten isty ciel aj jednoduchsie, vsetky tie frameworky su vela krat len uplne zbytocne nadstavby.


Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #1 kdy: 24. 03. 2019, 14:40:53 »
Problem tady toho nahrazovani Springu a podobne je v tom, ze v korporatu v tom lidi budou prasit. Lidi nejsou schopni ani nezprasit REST api, jsou zmateni, maji problem se zamyslet. Byl by to jeden velky bordel, ustavicne objeovani kola atd.

Taky jsem to zkousel, protoze me stvala tezkopadnost Spring Bootu a Jersey a dalsich a muj zaver z toho vseho je, ze Java na to co delas ty proste neni delana. Bohuzel :( Cela ta platforma je delana jako tezka zemedelska technika do korporatu, vsechny ty frameworky kolem toho at.

Servlet API je stare a otresne a kdyz budes chtit delat REST, tak rucne bez anotaci je to proste na houby, je to skarede. Ja zkousel Spark... I ten Spark je v podstate zdupany.

Tzn. zaver ktery jsem si udelal je, ze na ne-corporate male veci Node.js. A je to. Stejne se to hodi do stacku to znat tak co. A doma uz nic neprgramuju, nemam na to cas. A v praci mi dupani se Springem plati, tak co.

Taky to nemam rad, kdyz se porad vymysli narovnavaky na ohybaky a znovu a znovu, ale Javu uz v tomto nikdo nezachrani podle me.

Budoucnost vidim v Go-like platforme.
« Poslední změna: 24. 03. 2019, 14:45:34 od prihlaseny_uzivatel »

Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #2 kdy: 24. 03. 2019, 14:48:15 »
Mimochodem ten Go me zaujal velice prevelice, web aplikace dokaze bleskurychle nastartovat, neveme si skoro zadnou RAM.

Mimochodem ted kdyz mluvim o Go, tak ja pouzivam Mac a fascinujou me velikosti aplikaci v Appstoru, napr. jsem si stahoval graficky peknou RSS ctecku a mela jenom nejake 3MB! A tohle je uplne bezne, ze ty Apple devkit aplikace jsou takove male.

Podle me Java proste bohuzel uz pomalu zacina patrit do minuleho stoleti. Lidi si zacinaji uvedomovat, ze takove to porekadlo ze na rychlosti nezalezi, mas na to koupit silnejsi stroj, proste neplati. Zalezi na tom a zalezi na tom docela dost.
« Poslední změna: 24. 03. 2019, 14:50:42 od prihlaseny_uzivatel »

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #3 kdy: 24. 03. 2019, 15:14:11 »
pouzivam Mac a fascinujou me velikosti aplikaci v Appstoru, napr. jsem si stahoval graficky peknou RSS ctecku a mela jenom nejake 3MB! A tohle je uplne bezne, ze ty Apple devkit aplikace jsou takove male.
Většina kódu je v libSystem, Foundation a AppKitu, což jsou dynamické knihovny.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #4 kdy: 24. 03. 2019, 15:15:08 »
Podle me Java proste bohuzel uz pomalu zacina patrit do minuleho stoleti. Lidi si zacinaji uvedomovat, ze takove to porekadlo ze na rychlosti nezalezi, mas na to koupit silnejsi stroj, proste neplati. Zalezi na tom a zalezi na tom docela dost.
Každý, kdo má mozek, tohle viděl už přinejmenším od roku 2010.


Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #5 kdy: 24. 03. 2019, 15:27:35 »
pouzivam Mac a fascinujou me velikosti aplikaci v Appstoru, napr. jsem si stahoval graficky peknou RSS ctecku a mela jenom nejake 3MB! A tohle je uplne bezne, ze ty Apple devkit aplikace jsou takove male.
Většina kódu je v libSystem, Foundation a AppKitu, což jsou dynamické knihovny.

No tak to je jasne.

Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #6 kdy: 24. 03. 2019, 15:28:07 »
Podle me Java proste bohuzel uz pomalu zacina patrit do minuleho stoleti. Lidi si zacinaji uvedomovat, ze takove to porekadlo ze na rychlosti nezalezi, mas na to koupit silnejsi stroj, proste neplati. Zalezi na tom a zalezi na tom docela dost.
Každý, kdo má mozek, tohle viděl už přinejmenším od roku 2010.

A každý kdo má ještě větší mozek to viděl už v roce 2000?

Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #7 kdy: 24. 03. 2019, 16:17:42 »
Podle me Java proste bohuzel uz pomalu zacina patrit do minuleho stoleti. Lidi si zacinaji uvedomovat, ze takove to porekadlo ze na rychlosti nezalezi, mas na to koupit silnejsi stroj, proste neplati. Zalezi na tom a zalezi na tom docela dost.
Každý, kdo má mozek, tohle viděl už přinejmenším od roku 2010.
A každý kdo má ještě větší mozek to viděl už v roce 2000?
Každý, kdo má mozek, tohle viděl už v roce 1980. Potom z BASICu urychleně přešel buď na C nebo rovnou na assembler!

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #8 kdy: 24. 03. 2019, 16:24:15 »
Každý, kdo má mozek, tohle viděl už v roce 1980. Potom z BASICu urychleně přešel buď na C nebo rovnou na assembler!

Tehdy jsem šel do Pascalu, ve kterém jsou aplikace stejně rychlé, ale nemusím přitom tolik přemýšlet, na jakém HW to poběží. Dnes jen lituji, že jsem se už tenkrát nenaučil Lisp.

e3k

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #9 kdy: 24. 03. 2019, 17:36:14 »
snazim sa programovat co najmenej komplikovane. inspiraciu a osvietenie cerpam odtialto:
https://en.wikipedia.org/wiki/KISS_principle
http://suckless.org/

Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #10 kdy: 24. 03. 2019, 19:45:41 »
snazim sa programovat co najmenej komplikovane. inspiraciu a osvietenie cerpam odtialto:
https://en.wikipedia.org/wiki/KISS_principle
http://suckless.org/

Suckless sucks.

Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #11 kdy: 24. 03. 2019, 20:43:36 »
Tak a je to tady, jasný důkaz že root umřel, žádná diskuze na zajímavé téma se tu nekoná. Redakce Root poškodila nás věrné přispěvatele, protože odradila spoustu lidí, kteří k tomuto tématu mohli mít co říct.

Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #12 kdy: 24. 03. 2019, 20:44:43 »
Povedal tu niekto Haskell?

tralala5

Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #13 kdy: 24. 03. 2019, 22:45:29 »
no ja som sa dostaldo tazkej depky z tohoto, nepomaha ani chlast :D zistujem ze najlepsie sa mi pracuje samemu, ono ked je nejaky korporatny projekt tak paradoxne najrychlejsie a najlepsie to spravi minimum az jeden clovek od zaciatku do konca pretoze akonahle sa na to nasadi skupina ludi tak to je uplny chaos. fakt nechapem, preco si manazeri myslia ze medzi produktivitou a poctom ludi je priama umera. prave naopak. jeden az traja schopny programatori ked vedia co robia to naprogramuju od piky omnoho rychlejsie a kvalitnejsie ako desat ludi pretoze ten overhead s komunikaciou a meetingami a preberanim nepodstatneho je tam potom obrovsky.

Re:Ako komplikovane programujete?
« Odpověď #14 kdy: 25. 03. 2019, 06:56:29 »
fakt nechapem, preco si manazeri myslia ze medzi produktivitou a poctom ludi je priama umera. prave naopak.

Lebo vacsinou na menezerskych poziciar robia rozni elektrikari, zootechnici a filozofi. Pripadne kodili pred 40-timi rokmi vo fortrane. Ak by mali nieco nastudovane o softverovom inzinierstve a jeho metodikach, tak by si take nemysleli. To, co si napisal plati do urcitej velkosti projektu, ak je projekt vacsi a spravne sa modularizuje, tak je produktivita lepsia samozrejme, ked to robi viac ludi. (Samozrejme, ze tam tiez vznikaju rozne sumy, nedorozumenia, prestoje atd ...)