Výběr TV

Výběr TV
« kdy: 23. 03. 2019, 19:27:03 »
Ahojte.

Vybírám 55" TV nejlépe od LG (má asi nejkvalitnější barvy) do 14-20 tisíc.
Původně jsem se zaměřoval na OLED LG za 34 tisíc, avšak po zjištění nedostatků této nové technologie zobrazování (kvalita barev OLED ve velmi krátkém čase radikálně klesá a také vypalování, tudíž její životnost, nebo se pletu?) jsem se rozhodl pro klasiku. Vnímám to tak, že nemá smysl přecházet na OLED, když je ještě v plenkách a navíc ji stejně nejspíše nahradí nová MicroLed technologie, která všechny nedostatky OLED vyřeší.
Mám vyhlédnutou tuto:
kód:
https://televize.heureka.cz/lg-55sk8000/#o=2

Kterou byste mi, prosím, doporučili?

Díky  :)


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr TV
« Odpověď #1 kdy: 23. 03. 2019, 22:11:20 »
At je zivotnost televize 10K hodin nebo 50K hodin, tak tolik casu promrhaneho pred televizi odpovida potencialnimu vydelku 10M resp. 50M CZK :-) Ma smysl v tomto meritku resit zda televize stoji 35K nebo 20K? Nebo jinak:

10Kh pri 4h/denne je temer 7 let.
50Kh pri 4h/denne je pres 34 let.

Ano.. zivotnost obrazovky je desnej problem ,)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr TV
« Odpověď #2 kdy: 23. 03. 2019, 22:46:43 »
10Kh pri 4h/denne je temer 7 let.
Ano.. zivotnost obrazovky je desnej problem ,)
Sice sem OLED moc nezkoupal, aje ty asi vubec, prooze si pletes zivotnost obrazovky(coz je mysli cas kdy spadne jas na 50%) a vypalovani (tedy zobrazeni zbytku delso dobu zobrazeneho obsahu, coz muze byt i logo stanice)...

Tady jsou nejake starsi testy(nevim zda dnesni OLED nemaji vse jinak), kde uz po 5tydnech je zretelne vypaleni, po 13 tydnech je uz jasne videt logo i kdyz zobrazis jen fullscreen 1 barvu..
https://m.avmania.e15.cz/vypalovani-oled-tv--pravda-nebo-fama

Re:Výběr TV
« Odpověď #3 kdy: 23. 03. 2019, 23:15:54 »
Ahoj, LG je asi dobré, rozhodně chci odradit od Samsungu, set top box je na HDMI1 a ten Samsung občas sám přepne na anténu a musí se to přepnout zpátky (což je sice trivialita, ale třeba méně technicky zdatní lidé to neumí a pak k tomu musí volat více technicky zdatné, že televizor nefunguje) - našel jsem na té Samsung televizi úžasnou funkci "AnyNet+", po jejímž vypnutí se naštěstí to přepínání na anténu citelně omezilo.

Re:Výběr TV
« Odpověď #4 kdy: 23. 03. 2019, 23:20:08 »
Přemýšlím, která ze značek je TOP v podání barev. Měl jsem za to, že LG. Všichni v mém okolí ji vlastní. Nabízí se mi tu však např. i Panasonic TX-55FX780E. Která se, dle vás, dnes opravdu vyplatí?


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr TV
« Odpověď #5 kdy: 23. 03. 2019, 23:28:02 »
10Kh pri 4h/denne je temer 7 let.
Ano.. zivotnost obrazovky je desnej problem ,)
Sice sem OLED moc nezkoupal, aje ty asi vubec, prooze si pletes zivotnost obrazovky(coz je mysli cas kdy spadne jas na 50%) a vypalovani (tedy zobrazeni zbytku delso dobu zobrazeneho obsahu, coz muze byt i logo stanice)...

Tady jsou nejake starsi testy(nevim zda dnesni OLED nemaji vse jinak), kde uz po 5tydnech je zretelne vypaleni, po 13 tydnech je uz jasne videt logo i kdyz zobrazis jen fullscreen 1 barvu..
https://m.avmania.e15.cz/vypalovani-oled-tv--pravda-nebo-fama

Clanek pise:
Pokud budete OLED používat na běžné sledování TV pořadů a filmů, tak k „vypálení“ nedojde.

Co tedy tazatel chce?

Re:Výběr TV
« Odpověď #6 kdy: 24. 03. 2019, 05:54:29 »
10Kh pri 4h/denne je temer 7 let.
Ano.. zivotnost obrazovky je desnej problem ,)
Tady jsou nejake starsi testy(nevim zda dnesni OLED nemaji vse jinak), kde uz po 5tydnech je zretelne vypaleni, po 13 tydnech je uz jasne videt logo i kdyz zobrazis jen fullscreen 1 barvu..
https://m.avmania.e15.cz/vypalovani-oled-tv--pravda-nebo-fama

Poznamenám, že 5 týdnů ve 24/7 provozu je něco trochu jiného, než obvyklé a přiměřené domácí použití; u nás třeba TV běží jen na Spongeboba, což je 40 minut tak asi každej třetí den, jinak to už dávno nezapínáme. To přepočteno proti tomu testu dává 1,2% aktivního času, takže by mě logo v obraze muselo začít trápit po, jestli správně počítám, 416 týdnech, což je 8 let. Kdo ví, co bude v oboru televizí za 8 let? Jak znám ČRa, tak do 5ti let DVB-T2 vypnou a bude zas něco jinýho, a jsem si jistej, že na to nepůjde koukat už tuplem. Budeš mít jen další krám, za kterej máš platit 2,5 klacku ročně.

Re:Výběr TV
« Odpověď #7 kdy: 24. 03. 2019, 10:11:39 »
Řešil jsem to na podzim. OLED jsem nakonec neřešil, protože máme v místnosti dost světla a moc se mi nezdál ten jas.

Nakonec jsme koupili Samsung QLED QE55Q6FN a jsme spokojeni. Je dobře vidět i když do místnosti svítí sluníčko. Kvalita obrazu nám stačí. Pozorovací úhly jsou dobré. Zvuk je teda slabší, ale měli jsme doma starý soundbar.

Používané aplikace HBOGO, Spotify a SledovaniTV fungují. Widi také funguje, ale kvalita obrazu přeneseného přes WIDI z mobilu je horší.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr TV
« Odpověď #8 kdy: 24. 03. 2019, 17:31:48 »
10Kh pri 4h/denne je temer 7 let.
Ano.. zivotnost obrazovky je desnej problem ,)
[...] testy [...] uz po 5tydnech je zretelne vypaleni, po 13 tydnech je uz jasne videt logo[...]
Pokud budete OLED používat na běžné sledování TV pořadů a filmů, tak k „vypálení“ nedojde.
unikla ti ta hlavni pointa, a to ze zivotnost 10k/50k nema souvislost s ne/vypalenim ;-)