Alternativa za .csv

Alternativa za .csv
« kdy: 19. 03. 2019, 07:41:37 »
Dobrý den,

Často ukládám data do souboru ".csv" tyto data synchronizuji do cloudu jako zálohu, nebo je posílám jiným osobám.
Bohužel jsem nenašel funkční editor který by byl multiplatformní (Windows + Linux)
Nebo dva Editory které by dokázali přehledně měnit ".csv" bez toho abych musel stále upravovat oddělení tabulek ručně.

Nejvíce by se mě zamlouval plugin do Notepad++ nebo do Sublime Text ale nic podobného jsem nenašel.
Napadlo mě používat soubor ".odt" mám problém s tím že bych musel každému psát a posílat odkaz na LibreOffice pro jeho otevření a případnou editaci.

Věděl by někdo o nějaké alternativě ?
PS: Žádnou online službu jako je google disk nechci.


aaa158

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa za .csv
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2019, 08:55:52 »
Editory .csv:

Win: Excel Linux: LibreOffice Calc
Win: PSPad Linux: vim  :P

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa za .csv
« Odpověď #2 kdy: 19. 03. 2019, 08:59:03 »
nevim co myslis upravovanim oddeleni tabulek, ale muzes pouzit LibreOffice v kombinaci s prevodem csv do odt pred otevrenim na zaklade tebou pripravene sablony ots(treba pres skript kteremu das ikonu a pustis na 1click) , pak ulozit csv a to poslat dal...
Kód: [Vybrat]
unoconv -f ods -i FilterOptions=59,34,76,1,1/1/2/1/3/1/4/2 -t soubor.ots soubor.csv59 je oddelovac stredni, pro carku je kod 44 (viz https://www.systutorials.com/docs/linux/man/1-unoconv/)

Re:Alternativa za .csv
« Odpověď #3 kdy: 19. 03. 2019, 10:08:52 »
Existuje toho docela dost - reCsvEdit, java csveditor, comma chameleon, Tad... a tuny dalších, včetně nějakých pluginů do vim, sublime a emacs. Stačí hledat "csv multiplatform editor" Dokonce existují nástroje, které umožňují na cvs provádět sql dotazy :) což umí i běžné databáze, pokud jim jako úložiště nastavíte csv. Záleží, na co to používáte.

aaa158

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa za .csv
« Odpověď #4 kdy: 19. 03. 2019, 18:55:09 »
---


al.da

Re:Alternativa za .csv
« Odpověď #5 kdy: 19. 03. 2019, 22:24:00 »
nechapu poznamku s oddelenim tabulek pro win a linux... mozna konec radku?

Spis by se mel upravit export do csv


Re:Alternativa za .csv
« Odpověď #6 kdy: 19. 03. 2019, 23:26:12 »
Jestli nechcete goodle disk, tak zkuste Next Cloud s collaborou, funkcni, univerzalni vlastnorucne provozovany cloud.

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa za .csv
« Odpověď #7 kdy: 20. 03. 2019, 07:12:28 »
Synchronizace Gitem řeší nejen verzování, ale i konce řádek a zálohování.

Re:Alternativa za .csv
« Odpověď #8 kdy: 21. 03. 2019, 00:34:25 »
Synchronizace Gitem řeší nejen verzování, ale i konce řádek a zálohování.

Až na to, že se autor ptá na editování toho csv, nikoli zálohování a synchronizaci.