Revolut nebo TransferWise?

Revolut nebo TransferWise?
« kdy: 12. 03. 2019, 13:22:24 »
Ahoj, komunito,

s přítelkyní letíme za 2 měsíce do Londýna a chci se optat, kterou z těchto dvou možností by jste doporučili a proč?

Nemáme v plánu utrácet velké množství peněz, takže maximální transakce na kartu by byla do 10 tisíc a zbytek by se poslal zpět.

V této oblasti nejsem zběhlý, ale přítelkyně chtěla platit kartou banky, což mi přijde jako blbost kvůli poplatkům a tyhle 2 možnosti mi to umožňují mnohem lépe.

Pokud znáte i jiné řešení, jsem pro.


Re:Revolut nebo TransferWise?
« Odpověď #1 kdy: 12. 03. 2019, 13:59:03 »
Transferwire neznam, ale revolut muzu rozhodne doporucit, v Londyne jde stejne temer vsude platit kartou a na tech par mist kde ne, bohate staci ten free limit na vyber z bankomatu.

Jen doporucuji udelat dva ucty, at mate dve karty na dopravu.
« Poslední změna: 12. 03. 2019, 14:03:42 od cvak01 »

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Revolut nebo TransferWise?
« Odpověď #2 kdy: 12. 03. 2019, 14:06:15 »
V této oblasti nejsem zběhlý, ale přítelkyně chtěla platit kartou banky, což mi přijde jako blbost kvůli poplatkům...

Vy máte kartu, u které platíte poplatky za to, že s ní platíte v obchodech? WTF?!

Re:Revolut nebo TransferWise?
« Odpověď #3 kdy: 12. 03. 2019, 14:29:31 »
To asi nemá, ale rozdíl v kurzech revolutu/české banky je solidní poplatek.
Aktuálně revolut X airbank je to 1kč na libru.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Revolut nebo TransferWise?
« Odpověď #4 kdy: 25. 03. 2019, 22:53:31 »
přítelkyně chtěla platit kartou banky, což mi přijde jako blbost kvůli poplatkům...
Psal už kolega výše - to je kurs.

Mám oboje.

Stručně - revolut je celkem pomalý - visela mi tam nějaká hotovost, tak jsem teď zadal převod, a očekávané dokončení je pátek. Pokud bych použil turbo platbu (sic), tak by to dorazilo ve čtvrtek..

Za kartu po mě tehdy chtěli 99CZK, ale už to stálo i víc a někdy ji mají zdarma. Tak zvaž kolik tam budeš utrácet, jestli se ti to vyplatí.

Kvůli GB separatistům teď nějak mění podmínky, takže bylo třeba nahrávat (místo EU řidičáku který jsem tam měl) i občanku - snad tedy brexit přežijí, ale dal bych si na to taky pozor. Dobíjí se normálně přes SEPA z EUR účtu, a nebo přes SWIFT (pozor, drahé).

Pro tvůj účel to bude asi nejlepší nabít přes jinou kartu v CZK - mám ověřené, že nabíjení funguje přes google pay ve kterém mám CZ kartu..

Transferwise má výhodu v tom, že má normální web. Sice se při přihlašování kliká na captchu(!), ale pak už to vypadá celkem normálně. Převody byly rychlejší, ale platí se procento u malých částek, které se pak snižuje.

Kartu od nich nemám.

maximální transakce na kartu by byla do 10 tisíc
velikost transakce AFAIK je nějak limitována u výběru z ATM, u platby u obchodníků by to mělo být jedno.