reklama

K čemu je dobré RSS?

K čemu je dobré RSS?
« kdy: 23. 03. 2019, 10:49:53 »
Moc lidí teda RSS nepoužívá, co jsem si tak všiml, přesto kdejaký server to naízí.

Nějak moc nechápu, v čem spočívá ta přidaná hodnota. Nedokáže to např. přenášet obrázky, takže když si dam Subscribe třeba na iDnes, tak sice dostanu nějakou základní informace, ale stejně bych se musel překlikávat na článek.

reklama

Re:K čemu je dobré RSS?
« Odpověď #1 kdy: 23. 03. 2019, 10:56:04 »
Když těch www stránek čteš opravdu hodně, stačí ti jednou za den (ráno) kouknout co všechno se objevilo a vybrat si.
Notifikace - na webu X se objevil článek Y mohl by mě zajímat a zbylé věci ignorovat.

Moc lidí teda RSS nepoužívá, co jsem si tak všiml, přesto kdejaký server to naízí.

Nějak moc nechápu, v čem spočívá ta přidaná hodnota. Nedokáže to např. přenášet obrázky, takže když si dam Subscribe třeba na iDnes, tak sice dostanu nějakou základní informace, ale stejně bych se musel překlikávat na článek.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

« Odpověď #2 kdy: 23. 03. 2019, 11:11:17 »
Já jsem RSS začal používat jen pár let zpátky a nemohu si to vynachválit. Před tím jsem chodil na různé weby klasicky přes záložky a měl jsem strašný chaos v tom co jsem už četl a co ne a spotřebovalo mi to hrozně času. Takhle kliknu na jedno tlačítko ve FF a mám všechny perexy nebo jen titulky (lze nastavit) na jedné stránce a automaticky se označuje co jsem již četl (otevřel). Používám add-on ve FF http://brief.mozdev.org/ . Vřele doporučuji (i když tam nefunguje vyhledávání, kvůli přechodu na FF Quantum).

« Odpověď #3 kdy: 23. 03. 2019, 11:22:31 »
...správnější odkaz je asi tento: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/brief/

Kit

« Odpověď #4 kdy: 23. 03. 2019, 14:28:41 »
Zřejmě se jen vyskytuješ mezi uživateli, kteří RSS nepoužívají. Přitom je velmi praktické. Obrázky se přes něj také dají přenášet, ale většina poskytovatelů obsahu to zřejmě z praktických důvodů nedělá.

RSS slouží zejména k přenosu nadpisu a perexu článků, tedy jako zjednodušená titulní strana. Pokud chceš některý z nich číst dál, stačí ho rozkliknout.

k3dAR

• 752
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 23. 03. 2019, 16:22:15 »
RSS je k tomu aby jsi na jednom miste videl nove clanky ze spousty webu, co te nezajima odfajfkujes, co te zajima hodne, si otevres, co mene, si nechas na pozdeji... pak kdyz se k tomu vratis presne vis co uz si cetl a co ne...

obrazku RSS samozrejme prenasi, ale zalezi na poskytovateli obsahu zda tam nejaky nebo vsechny z clanku da, vetsinou je to tak ze pokud poskytovat zije z reklamy, tak do RSS da jen uvodni vetu, pokud z reklamy nezije tak do RSS klidne da celej clanek vsetne vsech obrazku protoze tim o nic neprijde... (napr. mam v RSS Vivaldi Blog, kde pisou o nove stable/snapshot verzi, nebo clanek o tom jak si co upravit k o brazu svemu, zkusenosti lidi s prohlizecem atd, tam samozrejme nemaji potrebu RSS "oklestovat", takze obsahuje cele clanky)

« Odpověď #6 kdy: 23. 03. 2019, 18:24:35 »
Namátkou jsem prošel 8 RSS z webů na které chodím, a všechny mají media:thumbnail nebo media:content ( http://www.rssboard.org/media-rss ). Takže ano, RSS skutečně neobsahuje obrázky (naštěstí, to by bylo ~o tři řády větší) ale odkazy na obrázky velká část obsahuje.

k3dAR

• 752
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 23. 03. 2019, 21:36:19 »
[...]Takže ano, RSS skutečně neobsahuje obrázky (naštěstí, to by bylo ~o tři řády větší) ale odkazy na obrázky velká část obsahuje.
samozrejme sem nemyslel ze v ramci rss xml/textoveho feedu se vklada data obrazku do nej, ale ze muzou zobrazene RSS na obrazovce/lcd obsahovat krome textu i obrazek(/y) z clanku...

reklama