Ano, s touto úrovní znalostí můžu doporučit tři cesty:
a) pokud je na ntb recovery procedura na natažení předinstalace výrobce, využijte ji,
b) pokud není, stáhněte z Aceru všechny ovladače pro konkrétní model a nainstalujte je (intel ovladači se začíná),
c) pokud není k dispozici ani to, tak to dejte udělat někomu, kdo to zná, protože popsat všechny nuance správné instalace by bylo na velmi dlouho.
Ad c) Bývá zvykem nejprve instalovat ovladače čipsetu. Intel má na své stránce autodetekci, ale ta u straších modelů běžně nefunguje (nechtějí podporovat staré modely). Jako první se instaluje čipset, pak ovladač řadiče disků (ten může být v režimu SATA, RST, RSTe, RAID) - a je to o to komplikovanější, že tatáž technologie mění v čase jméno. Takže ovladač, který v době zakoupení notebooku měl nějaké označení, jeho nová verze se už může jmenovat jinak (nebo můžete použít starší verzi, ale proč?). Případně se doinstalovávají drobnosti typu řadiče USB a pod. (Např. pokud to má USB3).
Pak se instaluje ovladač zvukové karty.
Teprve pak ovladač grafiky (HDMI přenáší i zvuk, proto se instaluje až poté).
To je ale jen ve velmi, velmi hrubých rysech, abyste to vůbec rozběhal. Pokud chcete udělat opravdu dobrou instalaci, je to mnohdy složitější. Instalují se ovladače na kde co, např. na čtečky paměťových karet, aby měly správné ikony a skrývaly se, když není karta zasunuta, ovladače webcamu, myši (trackpadu), ...
Pokud chcete udělat instalaci dobrou, pak se z webu výrobce a ze správce zařízení sesbírají informace o jednotlivých kokponentách, ale ovladače se stáhnou přímo z webu jednotlivých dodavatelů komponent. Já doporučuji většinu obslužných programů neinstalovat, instalovat jen čisté drivery (nastavení pak řeší Windows, a ne nějaká aplikace třetí strany, která se po pár service packcích rozpadne).
Mnohem dál by Vás posunuly Windows 10, které mají velkou část ovladačů instalovanou přes Windows Update a opravdu v aktuálních verzích.