reklama

Gmail přijímá moje zprávy do spamu

Gmail přijímá moje zprávy do spamu
« kdy: 13. 03. 2019, 08:53:50 »
Zdravim, dufam ze sa to tu uz nepreberalo, ak ano tam na nasmerujte, kazdopadne nenasiel som podobnu temu.

K problemu:
mam nakonfigurovany vlastny mail server (postfix), domena ma reverzny zaznam, virtualne domeny maju MX zaznam SPF DKIM, DMARC, vsetko vpodstate funguje mail-tester.com hlasi 10/10 bodov.

Problemom je ze vacsina virtualnych domen ide v gmaili rovno do spamu. Tusim ze existuje asi iba jedna (historicka domena, ktora sa migrovala z ineho mailservera) ktora ide do inboxu, ostatne ci ide o novo zaregistrovanu domenu alebo obnovenu ide do spamu.

Je to dost problem kedze vacsina ludi ma gmail tym padom ludia vpodstate maily "nedostavaju".
Neviete poradit kde este moze byt problem? Alebo je to proste politika gmailu?
« Poslední změna: 13. 03. 2019, 09:27:41 od Petr Krčmář »

reklama

Vilith

• 490
    • Zobrazit profil
Re:Gmail prijima moje spravy do spamu
« Odpověď #1 kdy: 13. 03. 2019, 08:56:35 »
Nejprve si zkontroluj maily pomoci http://www.mail-tester.com/

Pokud bude vse OK (10/10), tak hodne stesti - gmail, stejne jako M$ exchange je svinstvo - pak uz to je beh na dlouhou trat

« Odpověď #2 kdy: 13. 03. 2019, 08:59:34 »
no prave mail-tester 10/10....  ???

Vilith

• 490
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 13. 03. 2019, 09:05:01 »
Co treba format zprav, obsah zprav, historie domeny a IP, pocet mailu za den - ta umela inteligence je casto na 2 veci a stezovat si nemas kde :(

Jedine at si prijemce ty maily prida na whitelist

BTW - nekteri prodejci VPSek maji by default spatne reputace svych IP :(

JmJ

• 251
    • Zobrazit profil
Re:Gmail přijímá moje zprávy do spamu
« Odpověď #4 kdy: 13. 03. 2019, 10:44:32 »
Gmail posledni dobou dost blbne. Dokonce nektere maily zahodi rovnou, odmitne je prijmout. Pritom jde o normalni korespondenci mezi lidmi. Vrcholem je, kdyz gmail zahodi mail, ktery je odpovedi na email z gmailu. Samozrejme hlavicka obsahuje referenci na puvodni email a jde o naprosto beznou korespondenci. Zdroj emailu neni na blacklistech  a za posledni rekneme 3 roky urcite na blacklistu nebyl a jde o prach obycejny mail navic v plain textu.

Zjistit samozrejme nejde nic.

« Odpověď #5 kdy: 13. 03. 2019, 11:13:09 »
no ip co som zbehol testermi na blackliste nie je, pritom z jednej domeny prichadza to inboxu, tak neviem asi by nesla ani ta...

David

« Odpověď #6 kdy: 13. 03. 2019, 11:18:37 »
Také mám tu zkušenost, že gmail hází naše maily do spamu, můžeme whitelistovat jako o život a stejně to příště od stejného odesílatele zase hodí do spamu. Je to tragédie bez řešení.

« Odpověď #7 kdy: 13. 03. 2019, 11:25:42 »

« Odpověď #8 kdy: 13. 03. 2019, 11:37:43 »

« Odpověď #9 kdy: 13. 03. 2019, 12:14:02 »
Na instalaci jenoho klienta jsem řešili několik problému, jedním z nich byl gmail spam filter. Hodně zpráv padalo do spamu + v logu byly záznamy o odložení přijetí zprávy kvůli častého odesílání zpráv s podezřením na spam. Třeba je u Vás problém podobný a mohlo by pomoci

1) vyřadit grey listing
2) trošku postfix limitovat, většinou se radí zadrátovat do postfixu demona policyd (a podobně), ale omezeně na to stačí samotný postfix
Kód: [Vybrat]
smtp_destination_concurrency_limit = 2
smtp_destination_rate_delay = 10s
smtp_extra_recipient_limit = 10

samozřejmně to chce kouknout do dokumentace a případně si hodnoty upravit pro svůj usecase. případně si vytvořit pomocí transport_map několik profiů a limiting použit pouze pro domenu gmail.com

« Odpověď #10 kdy: 14. 03. 2019, 11:18:33 »
dik za tip skusim sa s tym este nejako pohrat

noob

« Odpověď #11 kdy: 14. 03. 2019, 14:28:20 »
Začal bych tím, že vytáhnu dotyčný e-mail ze Spamu na Gmailu a podívám se do hlavičky.

Jinak pokud jde o nový server, může být problém s nedostatečnou reputací. Po přestěhování vlastní domény z G-Suite na úplně nový server se mi stalo to samé. Stačilo aby pár lidí označilo, že moje e-maily nejsou spam a  problém zmizel ten samý den.

« Odpověď #12 kdy: 15. 03. 2019, 08:10:08 »
Přikláním se k názoru, že Google nasadil na filtrování SPAMu AI, která hodně přihlíží k "reputaci", kterou si sama nasbírá. AI šetří lidskou pracovní sílu (obsluhu antispamu). Osobní zkušenost: o štědrém dnu někdo uhodl uživateli heslo na SMTP a pak botnet přes vánoční svátky skrz náš mailserver vesele valil SPAM, než si toho 27.12. někdo všiml. Nasbírali jsme tolik černých puntíků, že trvalo další asi dva-tři týdny, než nás G-Mail přestal šmahem kostit už při EHLO. Ty 2-3 týdny jsme byli samozřejmě už "čistí", díra zavřená, vyháknutí z těch asi 4 blacklistů co si nás všimly (třeba SPAMcop si nevšiml). Na ruční zásah obsluhy G-Mailu jsme zjevně příliš malí. Google je velký a Google to má správně, AI je moudrá. Ke zvrácení reputace je zřejmě potřeba, aby po nějakou dobu počet "neškodných" mailů převážil počet SPAMů. Resp. než nahromaděná statistika (četnost) SPAMů zastará / uplyne časové okno apod. Statistika se těžko nějak rychle zlepší v situaci, kdy jsou příchozí maily odmítány už při EHLO, bez ohledu na obsah. Pravda je, že i v době, kdy jsme byli v nemilosti, tu a tam nějaký e-mail prolezl, bez zjevného důvodu. To se pak člověk nediví populárnímu nesmyslu, že u neuronové sítě její stvořitel netuší, proč se rozhodla tak jak se rozhodla, nejsou nástroje jak "vizualizovat naučená pravidla" apod.

reklama