DNS hosting

DNS hosting
« kdy: 02. 03. 2019, 17:30:08 »
Mám registrováno několik domén u různých poskytovatelů (CZ, COM, NET…) v ČR i zahraničí. Protože je chci spravovat na jednom místě, využívám Route 53 u Amazonu pro DNS hosting. To však přináší problémy:

1) poněkud to leze do peněz, jsem v situaci, kdy se vyplatí mít 2 VPSky jen s DNS servery a bude to levnější;
2) ačkoli jsem jinak s možnostmi nastavení spokojen, na AWS přicházím o DNSSEC;

Můžete mi někdo poradit, jak to řešíte vy? Provozujete vlastní DNS server?


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:DNS hosting
« Odpověď #1 kdy: 02. 03. 2019, 17:55:46 »
Domeny mam u registratora. kde je vedeni DNS zaznamu v cene za domenu

Re:DNS hosting
« Odpověď #2 kdy: 02. 03. 2019, 18:26:29 »
Domenu mam kupenu od godaddy, ale dns spravujem v https://dns.he.net/

Re:DNS hosting
« Odpověď #3 kdy: 02. 03. 2019, 18:48:42 »
Prakticky každý registrátor nabízí v ceně i DNS hosting. Stejně, jako vy chcete domény spravovat z jednoho místa, já je chci i registrovat z jednoho místa, tím bych začal. A pokud vám nebude vyhovovat správa domén u příslušného registrátora, např. já používám ClouDNS.net, který asi bude levnější, než S3, určitý počet domén dokonce můžete hostovat zdarma. Poskytovatelů podobných služeb je samozřejmě víc.

Jeden vlastní server bych neprovozoval, je dobré mít alespoň dva DNS servery – a kdyby vám stačilo takhle málo, určitě je lepší využít alespoň těch základních služeb registrátora.

Re:DNS hosting
« Odpověď #4 kdy: 02. 03. 2019, 19:02:43 »
Diky, dns.he.net jsem neznal. Mrknu i na cloudns.net. Jen si u he.net rikam, jak dlouho to muze fungovat, pamatuji si, ze meli nejake IPv6 tunely, ktere pak z niceho nic zavreli.

Je mi jasne, ze DNS zaznamy mohu mit u registratora v cene domeny, ale rad bych je mel centralne. Pro zahranicni domeny jsem velmi spokojeny s hover.com, zel, cz TLD neumi, ty mam u Wedosu. Kdysi jsem mel IGNUM, ale tam cekani na podporu ruznych typu vet trvalo tak dlouho, ze jsem od nich odesel.


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:DNS hosting
« Odpověď #5 kdy: 02. 03. 2019, 19:06:12 »
A znas akreditovaneho ICANN registratora subreg.cz? Nevim, ze by v CR byl nekdo podobny

Re:DNS hosting
« Odpověď #6 kdy: 02. 03. 2019, 19:26:14 »
HE funguje výborně, právě že oni jsou jedni z mála, kteří IPv6 tunely ještě  provozují.
Petr

David

  • ***
  • 143
    • Zobrazit profil
Re:DNS hosting
« Odpověď #7 kdy: 02. 03. 2019, 20:32:25 »
Já mám všechny DNS u Cloudflare, protože má nejrychlejší odezvu a existuje pro ně plugin do certbota (Let's Encrypt).

Re:DNS hosting
« Odpověď #8 kdy: 03. 03. 2019, 13:35:26 »
Díky za zkušenosti všem! Hurricane Electric naprosto dostačuje (možnostmi i limitem na 50 domén). OK, nepodporují wildcard, ale s tím umím žít.

Mám radost, ještě jednou dík.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DNS hosting
« Odpověď #9 kdy: 05. 03. 2019, 07:34:24 »
Pouzivame vlastni 2 DNS servery. S minimalnimi naklady mame pod kontrolou veskery provoz na DNS a vse je centralizovane. Odpadaji limitace ze strany poskytovatele a provoz je v podstate bezudrzbovy.

Re:DNS hosting
« Odpověď #10 kdy: 07. 03. 2019, 10:58:50 »
Mat vlastne DNS je fajn kym ti ho niekto nezacne DOSovat. A s tym si so beznym rozpoctom neporadis.
Presiel som so vsetkymi externymi DNS na Cloudflare a odvtedy nemam s DNS ziadny problem.

Re:DNS hosting
« Odpověď #11 kdy: 27. 09. 2020, 02:19:58 »
Teď měl docela big problém subreg/gransy, kterému smazali komplet servery, takže asi nebude úplně dobré mít jen 1 poskytovatele na doménách. Cloudflare měl nedávno taky nějaký výpadek. Prostě jak se jim někdo dostane do systému nebo si tam sami udělají fail, tak je jedno, že těch serverů mají stovky.
Zkouším teď nastavit pár domén na cloudns.net a zjistil jsem, že wedos asi neumí na doméně nastavit načítání konfigurace přes AXFR automaticky, přitom se to tvářilo, jakože by to jít mohlo. Možná se tam ještě něco objeví, až se to probere. Každopádně to funguje dobře. Servery si berou ipčku přes cloudns zatímco wedos, kam jsem přesunul doménu, ještě nic nevrací.

Re:DNS hosting
« Odpověď #12 kdy: 27. 09. 2020, 04:15:45 »
me axfr u wedosu fungovalo, jen musis whitelistovat ip, ted uz ho pravda nepouzivam

Re:DNS hosting
« Odpověď #13 kdy: 27. 09. 2020, 09:55:01 »
Jsem myslel, že bych platil domény v čr a spravoval je centrálně na cloudns, ale z principu to vlastně nejde. Wedos je jako primární dns a tím pádem tam nejde nic tahat odjinud. Tak to tam šoupnu všechno.

Re:DNS hosting
« Odpověď #14 kdy: 27. 09. 2020, 10:41:06 »
Digital Ocean poskytuje nameservery (to asi myslíš tím DNS hostingem) zdarma, používám pro pár testovacích domén, má api, dobře se s tím pracuje a stačí to.

Jinak viz teď gransy, je lepší mít záložní NS u někoho jiného. Vlastní provoz veřejných DNS je problematický právě kvůli útokům a potřebné infrastruktuře.