Android VNC server

Android VNC server
« kdy: 16. 02. 2019, 20:06:17 »
Zdar lidi,
už několikrát se mi stalo, že mi u androidích telefonů odešel LCD nebo touch screen (naposledy tenhle týden) a vždycky zápasím s naprosto jednoduchou elementární věcí - mobil žije, ale než mi přídou díly z ebaye nejsem schopný ho ovládat a dostat z něj věci. Co je cloud vytáhnu, SD karta taky není problém, ale zbytek v telefonu nedostupný.

Dotaz:
Moc by mi pomohla jednoduchá věc něco jako VNC server (zabezpečený heslem), který bych si nastavil a běžel by stále a já se mohl do mobilu kdykoliv dostat i bez LCD.

Má někdo něco vyzkoušeného? Všude jen VNC klient.




Re:Android VNC server
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2019, 20:08:11 »
abych upřesnil pro rejpaly - nejde mi o šmírování. Apka ať je klidně vidět, zabezpečení hslem atd...ale hlavně ať žije furt a i po spuštění a čeká na připojení ze známé wifi

Re:Android VNC server
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2019, 21:03:47 »
nehledáš něco jako AirDroid?

Re:Android VNC server
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2019, 21:57:34 »
Řešil jsem potřebu mít plnohodnotný VNC server na telefonu s Androidem pro testování cca 2 - 3 roky zpět. Osvědčil se mi komerční VMLite:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vmlite.vncserver
http://www.vmlite.com/
Připojení je možné mezi telefonem a hostem přesměrovat pomocí adb z SDK Androidu, použít lze libovolného VNC klienta. Zabezpečení heslem je také možné, další pěkná vlastnost je snížení měřítka obrazovky - užitečné pro vysoké rozlišení.

Re:Android VNC server
« Odpověď #4 kdy: 16. 02. 2019, 23:18:08 »
zkusil jsem TeamViewer - nepřenáší obraz (prý cílový android nepodporuje - A7.0 ňáká čína, ale ani na D5803..hmmm, takže naprd

zkusil jsem Teamviewer - přenáší obraz, ale bez rootu nejde dotyková vrstva - takže cílový android nejsem schopen ovládat

du zkusit AirDroid

každopádně společnou nevýhodou všech těhle poštěváčků je, že vyžadují explicitní akci uživatele, když se na ně chce někdo připojit a to je bohužel u prasklýho LCD docela problém ;)


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android VNC server
« Odpověď #5 kdy: 17. 02. 2019, 10:46:31 »
Reseni je jednoduche - mit v supliku displej pro ten telefon ktery pouzivas.
Cena mezi $25 a $40 te vyjde stejne, jako za slusnou aplikaci.

Stejne jako ja vybiral projektor podle toho kolik stoji nahradni lampa, muzes vybrat telefon podle toho kolik stoji nahradni displej. Alespon se pak vyhnes problemu, ze nahradni dil bude drazsi nez telefon :) Pripadne si rovnou kup druhej kus s nejakou nedisplejovou vadou (nabijeni, flash, simlock, rozbita zada, atd..).

Re:Android VNC server
« Odpověď #6 kdy: 17. 02. 2019, 15:01:04 »
Pokud je v háji jen touchscreen, nebo na displeji něco vidíš (vůbec jsi to nezmínil), tak použij drátovou myš přes redukci (OTG se dá vyřešit Y kabelem).
« Poslední změna: 17. 02. 2019, 15:02:56 od Standa2017 »

f

Re:Android VNC server
« Odpověď #7 kdy: 17. 02. 2019, 18:35:48 »

Re:Android VNC server
« Odpověď #8 kdy: 17. 02. 2019, 18:53:56 »
Tak to je pecka, kde se hrabe kdejaké VNC. VMLite mi sice fungoval na Androidu 5-7, ale na 8-9 už to je jak kdy a na jakém telefonu.

Re:Android VNC server
« Odpověď #9 kdy: 18. 02. 2019, 21:58:05 »
...Reseni je jednoduche - mit v supliku displej pro ten telefon ktery pouzivas...
tak jednoduché to není
věř mi, že u mojí lepený xperie se skleněnym zadním deklem je výměna LCD superextra vopruz a taky se vždycky nepovede a taky potřebuješ LCD + touch + zadní panel + 2x těsnění..a horkovzušku ...to zas není taková prkotina, abys to zprovoznil hned.

Mám radši v šuplíku celej mobil a objednávám až to co se skutečně po...

re scrcpy --- vypadá zajímavě. Du zkusit

Re:Android VNC server
« Odpověď #10 kdy: 19. 02. 2019, 09:22:34 »
Tak zatím asi největší dík uživateli zdk123, přepošlu, co mi napsal:
...Já na ovládání telefonu "na dálku" používám MyPhoneExplorer. Po připojení přes USB kabel (a povolení USB Debug v nástrojích pro vývojáře) je možné ovládat Androit z PC pomocí myši ......

Skutečně funguje tak jak má. Po jednom spárování už se neptá, takže připraven na nefunkční LCD - dikas