Nový Wi-Fi router - doporučení

Re:Novy WiFi router - doporuceni
« Odpověď #15 kdy: 07. 04. 2019, 21:17:09 »
Za mě bych doporučil Mikrotik hAP AC.

Není to OpenWRT, nicméně s Mikrotik firmwarem můžeš udělat v routru většinou víc, než na co ti stačí znalosti. :)

Jediné, nač bych upozornil, je to má jen 16MB úložiště. Vejde se na to 7MB firmware, a druhá půlka musí zůstat volná pro online upgrade fimwaru na vyšší verzi. ... Za to by inženýři z MikroTiku zasloužili zastřelit.

Od nějaký verze 6.xx se upgrade dělá, že se nový balíčky ládují do RAMky a pak se flešuje NOR.


Re:Nový Wi-Fi router - doporučení
« Odpověď #16 kdy: 09. 04. 2019, 15:23:49 »
Zdravim osazenstvo roota

Shanim vhodny wifi router do baraku, pozadavky:
- 1 Gbit switch (klasika 5 portu)
- 2.4 i 5 GHz pasmo, vcetne 802.11ac
- Aby to cely fungovalo s OpenWRT, nebot jiz jiny zarizeni s OpenWRT mam (moznost si dat VLANy dle libosti atd)

Nejakej tip?

Profláknutá Turris Omnia? :-) Někdo jí zbožňuje, někdo nenávidí, ale za mě jako domácí router funguje dobře.
Splňuje Vaše požadavky na LAN i WiFi konektivitu. Běží na OpenWRT, VLANy jsou podporované. Jako bonus dostanete SFP klec, schopnost routovat 1Gbps traffic a volný pci-e slot pro ssd/modem/cokoliv.
Mírnou nevýhodou může být cena. Až vyjde, mohl by být levnější variantou Turris MOX.

Re:Nový Wi-Fi router - doporučení
« Odpověď #17 kdy: 09. 04. 2019, 16:34:46 »
Nakonec jsem jiz poridil TP-Link Archer C6 a nahral OpenWRT

Re:Nový Wi-Fi router - doporučení
« Odpověď #18 kdy: 09. 04. 2019, 18:10:11 »
Ja som objednal eva Archer c7, tiez som zvedavy :-)

Re:Nový Wi-Fi router - doporučení
« Odpověď #19 kdy: 09. 04. 2019, 21:18:26 »
Nakonec jsem jiz poridil TP-Link Archer C6 a nahral OpenWRT

To už je stabilní verze, nebo to je ta development branch? Jak dobře to běží, je tam nějaká degradace rychlostí oproti stock FW?
Používejte háčky a čárky. Bez nich se to hůř čte.


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Nový Wi-Fi router - doporučení
« Odpověď #20 kdy: 09. 04. 2019, 21:22:00 »
C6 nema USB - to muze byt problem s OpenWRT, kdy muze dojit misto
Radeji C7

Re:Nový Wi-Fi router - doporučení
« Odpověď #21 kdy: 09. 04. 2019, 23:31:40 »
Stock FW jsem nezkoumal, je to devbranch, nebot je to novej router, ale funguje to a nikde jsem USB uloziste nepotreboval, jako ja tam nic extra provozovat nechci, je to proste router, kterej jde nastavit tak, jak ja chci a bude delat, co chci

k3dAR

  • *****
  • 2 834
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Wi-Fi router - doporučení
« Odpověď #22 kdy: 10. 04. 2019, 00:58:58 »
[...]nikde jsem USB uloziste nepotreboval, jako ja tam nic extra provozovat nechci[...]
u sveho TL-WDR4300 (take ma 8MB Flash jako C6) mam USBFlash pro extroot abych tak krome mc mohl mit i byobu(v python)/tmux :-)