Report reklamy

Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Report reklamy
« kdy: 02. 04. 2019, 21:33:47 »
Zdravíčko,

rád bych reportoval reklamu na ČSOB. Je to fullscreen reklama, která zakryje celou stránku, myslím si, že je neadekvátní (dost obtěžující). Pravým klikem nenabídla "Zkopírovat adresu odkazu", tak jsem to zkusil chytit ručně a vede to sem:
https://track.adform.net/C/?bn=29664965;crtbwp=3.45-M95ZOr2hvg0l5oolzP3Ri8N4iOtIBxgX0;crtbdata=HG6Opkz_owbsBgUTkUzQLH7bKlvTyLp1kRONSO_kZu-Ep_q8gCQ8dyMzo5Cd1zXHRUbMevPknFc5lmxT1B19pxfaiY6TIR71aO1aMsFW5MUvq-q2-FOfwGXTYKb-aX_jMT0urNm6XSHc8AmNoF10lRcxkCBqqDD4SSyWMCM53sgnyso2UFQpzE9xJ-GRqrXm1DOYo6DbmVA6fneb122XcrP9GEdSnheopAXiSSrIprvDeIjrSAcYFw2;cset=cs-CZ%7Ccs-CZ%7C1280X720%7C0%7C0%7C1%7C24%7C1%7C3%7C7%7C0;cdata=KKB56VjjacmL8QTbxYjPYqjGt32LCKraYAwL6TUPOTLFFHyLaHb8iXYLIEf4TIvCw6zX-D4yspxhU1_pZPtB-A2;;cpdir=

Jen bych rád řekl, že přesně takové reklamy mne donutily v minulosti opustit a dále nenavštěvovat jiné IT servery...


Re:Report reklamy
« Odpověď #1 kdy: 03. 04. 2019, 09:26:49 »
Díky za nahlášení a za přesný odkaz. Předal jsem kolegům, kteří se tím zabývají.

Re:Report reklamy
« Odpověď #2 kdy: 03. 04. 2019, 09:38:46 »
Nic se nezměnilo. Uživatelé (oprávněně) sisifofsky reportují reklamy, místo toho aby kromě toho také ještě si nainstalovali jistý doplněk (případně pi-hole nebo dns filter) a byli bez starostí. Já kdybych měl reportovat každou reklamou (pokud bych je neblokoval a viděl je), pak by by na lampárně byla fronta jak na banány (nebo máslo v akci).
A  člení představitelé se furt ne a ne a chytit za šos a to svinstvo nevyházet.

Takže snad tazatel pochopí, který přístup povede k užitku. Stačí si kliknout na červené políčko (global rules) 3rdparty a je svobodný, nemusí se tu vyplakávat.

Zajímá mě, kam do od těch kolegů doputuje. Aby toho nebyly plné kanály. Znáte přeci hru na potrubí.

Re:Report reklamy
« Odpověď #3 kdy: 03. 04. 2019, 11:13:39 »
Kdyby to bylo tak snadné, tak je to dávno vyřešená věc. Nás taky nebaví tyhle problémy řešit, věřte mi.

Problém je, že čím dál víc zadavatelů reklamy (často přes agentury) kupuje reklamu v automatických reklamních systémech třetích stran (hledejte RTB). Ty umožňují přesně zacílit reklamu na uživatele napříč internetem. Provozovatel webu si pak na stránku vloží kód, na místo kterého ten automat nějakou reklamu vloží.

Potíž je, že provozovatel webu nemá nad reklamou přímou kontrolu, každý banner mu neprochází rukama a nemůže schvalovat jednotlivé reklamy. Může si jen vybrat nějaké tématické okruhy, které nechce, případně dodatečně zablokovat konkrétní reklamu, která se mu nějak nezdá. Musí se ale spolehnout na to, že mu tam provozovatel reklamního systému pustí jen rozumné věci.

Ovšem jak už to tak bývá, občas někdo udělá chybu nebo v horším případě cíleně vloží nevhodnou reklamu a projde mu to až na weby. Bohužel provozovatelé webů tahají v tomhle za o hodně kratší konec, protože musí jít tam, kde jsou peníze. My samozřejmě prodáváme reklamu i přímo firmám (máme na to tým lidí), ale agentury jdou dneska po výkonu a automaty jsou pro ně jednodušší a přesnější než nakoupit reklamu jen na Rootu.

„Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.“ – Jára Cimrman.

Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Report reklamy
« Odpověď #4 kdy: 03. 04. 2019, 14:45:06 »
Nic se nezměnilo. Uživatelé (oprávněně) sisifofsky reportují reklamy, místo toho aby kromě toho také ještě si nainstalovali jistý doplněk (případně pi-hole nebo dns filter) a byli bez starostí. Já kdybych měl reportovat každou reklamou (pokud bych je neblokoval a viděl je), pak by by na lampárně byla fronta jak na banány (nebo máslo v akci).
A  člení představitelé se furt ne a ne a chytit za šos a to svinstvo nevyházet.

Takže snad tazatel pochopí, který přístup povede k užitku. Stačí si kliknout na červené políčko (global rules) 3rdparty a je svobodný, nemusí se tu vyplakávat.

Zajímá mě, kam do od těch kolegů doputuje. Aby toho nebyly plné kanály. Znáte přeci hru na potrubí.
Nevyplakávám se tady, dělám jen přesně to, co si myslím, že je správně. Adblock nepoužívám, uvědomuju si, že web funguje jen díky reklamě, takže "platím" za obsah tímhle způsobem. Samozřejmě je tu jedno "ALE" - lezu jen na weby, kde se reklama dá snést. Tady to všeobecně funguje dobře, ale občas se objeví úlet - přesně takhle reklama, kterou jsem nahlásil.

A nikdo se nikde nebude chytat za šos, když se reklamy nebudou reportovat (= i když se budou blokovat).

Vím, že se to tu psalo už dřív - pošlete odkaz, kam reklama vede. Tak teď přišla (pro mě) první fakt nepříjemná, tak jsem udělal, co jsem mohl.


Re:Report reklamy
« Odpověď #5 kdy: 03. 04. 2019, 15:24:41 »
Díky za to, samozřejmě. Reportovat chyby je správné a důležité, dají se pak napravit.

Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Report reklamy
« Odpověď #6 kdy: 03. 04. 2019, 17:40:01 »
Reportovat chyby je správné a důležité, dají se pak napravit.
Tak jsem to myslel, jen jsem to nedokázal napsat do jedné věty ;)

Re:Report reklamy
« Odpověď #7 kdy: 10. 05. 2019, 09:35:34 »
A kdo se v tom svinčíku má vyznat (a to tam ještě spousta z nich chybí, protože když tyhle hnusy byly zaříznuty (seznam, které se pokoušely připojit), pak se nespustí hnusy závislé na hnusích v prvním kroku)

bbelements.com
gemius.pl
googlesyndication.com
navrcholu.cz

Se pak těžko divit, že se nestíhá tenhle blázinec ohlídat.