Neviete poradiť čo by ste robili?

Zelenohlav

Re:Neviete poradiť čo by ste robili?
« Odpověď #90 kdy: 27. 01. 2019, 15:50:18 »
238222827:

Proto take radim najit si svuj workaround. Treba ten upraveny syntax-highlingting, co jsem navrhoval by mohl pomoci se zavorkami.

Problem s kratkodobou pameti skutecne nemam, takze nemuzu verifikovat, jestli je mnou navrzeny workaround k necemu. Nicmene k problemu s odbocovanim me napada nekolik moznych reseni:

Vydat nejaky zvuk, pokud tam je volno. Mozna, ze ozvena v aute nahradi pamet. Nebo uz jenom to, ze ta informace pujde zkrz jinou cast mozku bude treba stacit.

Dalsi moznost je postavit si nejaky jednobitovy registr. Tlacitko, dva odpory, kondik, LEDka. Zmacknu tlacitko, nabiju kondik, LEDka v zornem poli se rozsviti a zustane svitit treba 2 sekundy. Takze pokud LED sviti, tak jsem se pred nejdele dvema sekundami koukal, vyhodnotil, ze tam je volno a zmackl jsem tlacitko, takze muzu jet. Pro pripad, ze by nebylo jasne, jestli LED sviti, kdyz na ni sviti slunce, slo by tam dat treba 2 LEDky ruznych barev tak, aby svitila bud jedna, nebo druha.

Nestacilo by, kdyby vsechna data byla najednou v zornem poli? Pouzit couvaci kameru tak, aby nekoukala dozadu, ale do strany a umistit jeji display do zorneho pole? Tam by bylo dobre dat si pozor na velikost mrtvych uhlu.

Jsou to jenom napady a v kazdem pripade si to musi kazdy otestovat sam na sobe a v idealnim pripade v nejake simulaci a ne v provozu.

Drzim palce.


Re:Neviete poradiť čo by ste robili?
« Odpověď #91 kdy: 27. 01. 2019, 16:40:10 »
No, na rozdíl od nešťastníků co sem kopírují vygooglené odkazy na bulvární články o problému evidentně přemýšlíš, ale také sis problém evidentně neprožil, takže nevíš jak to funguje  :)

Typicky "odbočovací" task je třeba řešit v reálném čase, ne tam přidávat další kroky, papírky, tlačítka, zvuky, takhle to fakt nefunguje. Celé je to o špatné koncentraci na vysokou hustotu úkolů na konkrétním čase, ne o schopnosti zapamatovat si jaké kde bylo auto. Ti je klidně vyjmenuju všechna co jsem potkal cestou do práce, ale ne na ploše půl sekundy.

Představ si že L1 cache tvého mozku funguje tak že po desetině sekundy expiruje cokoli v ní je a přesune se to pomalé RAM a v cache se to zahodí. Přesun zpět z RAM do cache trvá 500ms. Ta informace "vlevovolno" se neztratí, jen její vylovení zabere neskutečně dlouhý čas.

Potom konstrukce "if (vpravovolno() and vlevovolno() and v protismeru() volno)" obsahuje tolik přesunů cache<>RAM, že se na tom dokonale zahltíš jen na těch přesunech…

"Vše v zorném poli" také není řešením, celý život mám monitor max 21" a stačí mi to, větší zorné pole nedám. Vidím ho, ale mozek už ho nezpracuje. taky proto se mi nejlépe čtou encyklopedie, kde jsou krátké články v úzkých sloupcích.
« Poslední změna: 27. 01. 2019, 16:46:43 od 238222827 »

Re:Neviete poradiť čo by ste robili?
« Odpověď #92 kdy: 27. 01. 2019, 16:53:17 »

Re:Neviete poradiť čo by ste robili?
« Odpověď #93 kdy: 27. 01. 2019, 17:08:28 »
A pokud jde o mluvenou angličtinu, tam je opět problém moc úkolů na malém čase. Musí se vymyslet co chci říct a současně to přeložit. Nemůžu to napřed vymyslet, odložit na lísteček a pak překládat, to bych toho moc nenamluvil.

Stejně jako na křižovatce nejde suspendnout stav provozu a v klidu spočítat zda můžu projet, tak při mluvení cizím jazykem není možné před každou větou půl minuty mlčet ... partner v rozhovoru by se na to díval asi fakt divně. Přitom přeložit cokoli psaného do psaného není problém.

Jo, kdybych byl debil co má slovní zásobu 150 slov, bylo by to jednodušší :-)

patrikz

Re:Neviete poradiť čo by ste robili?
« Odpověď #94 kdy: 27. 01. 2019, 19:58:01 »
Čo vlastne robí tester nejako si to neviem predstaviť :D


pupek

Re:Neviete poradiť čo by ste robili?
« Odpověď #95 kdy: 27. 01. 2019, 20:01:54 »
Čo vlastne robí tester nejako si to neviem predstaviť :D

spatny tester ma jednodussi praci nez programator, skvely tester muze byt na urovni skveleho programatora.
ze by mel tester jednodussi praci nez programator se neda rici, takze tam si asi nepomuzes.
totez plati pro adminy.

buri

Re:Neviete poradiť čo by ste robili?
« Odpověď #96 kdy: 27. 01. 2019, 22:02:33 »
U nas mali testeri jednoduchsiu pracu (ale aj nizsie financne ohodnotenie). Je pravde ze postupne naberala na zlozitosti. Z niektorych testerov boli potom programatori.   Testovanie bola aj moja prva praca. Na zaciatku som len preklikaval menu vyplnal polia a utekal za vyvojarom ked to zuchlo. Neskor som sa snazil aby to zuchlo, Potom som skusal aby to nezuchlo ale dalo blby vysledok. Naberalo to na zlozitosti. Ale to bolo pred 15 rokmi.
Neskor som pisal testovacie procedury ,tie sa podobaju samotnemu programovaniu a zvacsa nebyvaju tak kosate. V postate robia to co je popisane hore. Je ich treba napisat, spustat a udrziavat.   Najtazsie mi prislo to udrziavanie. Ale ani tomu sa uz nevenujem .
Co sa tyka programovania, mal som projekt ktory som robil zvacsa z dokumentacie pisanej v nemcine.  Dodnes mi nemcina nejde podla mojich predstav, ale ked to bolo pisane nemal som s tym problem.  Netrufam si odhadnut ako tazke je taky projekt dnes najst.  Co som ja mal programovanie bola to komunikacia so strojom a s ludmi tak pol na pol a zvacsa v cudzom jazyku

Re:Neviete poradiť čo by ste robili?
« Odpověď #97 kdy: 28. 01. 2019, 14:07:05 »
​delsi dobu jsem premyslel, zda li sem mam neco napsat.
Napisu sem neco politicky nekorektniho.
Podle mne bys mel IT obor opustit. V IT se pracuje hlavou a tu mas bohuzel pomalou. Je dulezita kratokodoba i dlouhodoba pamet.
Doporucuji zkusit nejake manualni obory.
Znam pripad jednoho soustruznika, ktery ten je autista, domluvit se s nim neda, ale pokud se mu da vykres, tak vyroben vyrobi perfektne.
Dalsi priklad je byvaly spoluzak, ktery ma genetickou poruchu - slabozrakost a zuzene zorne pole - rikal, ze vidi, jako by se koukal do trubky.​ Preorientoval se na masera a fyzioterapeuta (nejake kurzy), protoze vi, ze se mu zrak zhorsuje a za par let skoro neuvidi. Takze bude delat slepeho masera za par let...