Domácí automatizace - hlavice k topení

Zrzka

Re:Domácí automatizace - hlavice k topení
« Odpověď #45 kdy: 22. 01. 2019, 09:20:51 »
Zrzka: Díval ses i na to Netatmo? Umí to samé co Tado a je o chlup levnější a neplatí se žádná subskripce...

Díval. Pročítal jsem recenze a našlo se víc lidí, kteří na to nadávali. Proto jsem vybral Tado. Jinak u Tado není subskripce povinná - jenom když chceš Auto Assist. Když nechceš, nic se neplatí a všechno podstatné funguje i tak. Akorát to nepřestane topit když otevřeš okno - to je pro „extra lenochy“ :)


Re:Domácí automatizace - hlavice k topení
« Odpověď #46 kdy: 22. 01. 2019, 09:30:37 »
Netatmo? Nejak jsem ho detailne nestudoval, ale na prvni pohled me prijde jako ukazovy priklad dnesni bidy IoT.
Ovladani se resi pouze pres mobilni appku, propojene pres nejaky Cloud. Ani naznak moznosti spojit to s necim jinym (spratelene uzavrene sracky jako je  Apple HomeKit, Google Assistant, Amazon Alexa nepocitam)

U tehle veci cloud NEBRAT! Kdo jeste nezazil situaci, kdy ovladaci applikace nahlasi, ze je ji nutne aktualizovat, a aktualizovana aplikace chce ihned po spusteni potvrzit nove podminky sluzby s volbou "potvrdit" nebo "odmitnout"? Ta druha moznost znamena ze to co vcera fungovalo je dnes k nicemu, takze to "nikdo" neudela. Ja tomu rikam vydirani.

Takze naprosto zasadni pozadavek je moznost ovladat to i bez cloudu. Nejen primo na ventilu, ale plnohodnotne.

ES

Re:Domácí automatizace - hlavice k topení
« Odpověď #47 kdy: 22. 01. 2019, 09:36:14 »
>> Tak prave tohle casto nefunguje.
Co je rozbite je potreba opravit.
Taky bude dost rozdil v hotelu kde je kilometr trubek a v rodinym domku kde je k radiatoru 10m trubky.

lk

Re:Domácí automatizace - hlavice k topení
« Odpověď #48 kdy: 22. 01. 2019, 09:55:31 »
doporucuji MAX! system od nemecke firmy EQ-3. na nemeckem amazonu za rozumne ceny.  jejich hlavice umi hodne a nestoji majlant. delaj i okenni cidla a termostaty na zed.
funguje to bud s jejich vlastn ridici jednotkou MaxCube anebo my zdatnejsi to jedeme pres program FHEM co bezi na rPi a s hlavicemi si povidame pres usb dongle CUL od fy Busware.
FHEM ma bridge do MQTT a vlastni webove rozhrani.

regulaci kotle a ventily v kotelne jedu pres UniPi

David1234

Re:Domácí automatizace - hlavice k topení
« Odpověď #49 kdy: 22. 01. 2019, 09:56:26 »
Já jsem s netatmem zatím spokojen. Není pravda ze se nedá spojit s ničím jiným
- má to popsané API a je možné si pak ovládat čímkoli (zatím jsem nezkoušel). Tado hlavice fungují taky přes cloud, ne?


Jd

Re:Domácí automatizace - hlavice k topení
« Odpověď #50 kdy: 22. 01. 2019, 13:02:22 »
A je to API pouzitelne i off-cloud? Nevim, ptam se. Ze bych nahradil OpenHR20 za neco novejsihi (odpovida dobe vzniku pred vice nez 10 lety, takze modernizovat, nebo vymenit.)