Neni toho mazani uz trosku moc?

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #45 kdy: 11. 02. 2019, 14:30:05 »
Taky jsem přesvědčený, že z těch pravidelných čtenářů sem chodila většina aspoň částečně kvůli diskusím...

Přesvědčený být můžete, ale realita je jiná: do diskuse vstupovalo vždycky velmi malé procento čtenářů. Třeba se to teď zlepší, když tam budou jen rozumné a vybrané komentáře. Každopádně diskuse nikdy netvořily významný zdroj návštěv, přestože tím často diskutující operují. Opak je pravdou, točilo se tam dokola jen pár lidí. My ti statistiky máme a sledujeme je. Kdyby diskuse tvořily nějaká významná čísla, nedostali bychom od nadřízených zelenou s nimi takhle dramaticky pohnout. Poškodilo by to totiž server z hlediska návštěvnosti, což se ovšem nestalo.


Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #46 kdy: 11. 02. 2019, 14:59:28 »
Já tím myslel, že si ji přečetli, pohoršili se, zasmáli se, uvědomili vlastní ušlechtilost, že se neučástní takových diskusí(už jenom ten pocit by mě přitáhl zpátky:). Nemuseli se nutně účastnit. Tak to u primátů chodí, naučí se hodně i pozorováním a nemusí riskovat. Ale jako píšete, uvidíte sami, jestli to s náštěvností něco udělá. Podle mě zatím spousta lidí kliká, protože jsou zvyklí sem chodit. Ale 200 000 hardcore linuxáků, které zajímá odborný web, tomu se mi nechce věřit.

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #47 kdy: 11. 02. 2019, 15:46:55 »
Ale 200 000 hardcore linuxáků

Nikto nevravi, ze ide o unikatnych navstevnikov. Z hladiska reklamy to mas jedno ci ti pride 2000 unikatov 100x za mesiac alebo si mal proste 200000 impresii. Statistiku si uz kady ohne ako chce. Dokonca je mozne, ze 50000 impresii urobila aj ta 50ka pravidelnych diskuterov, co v kuse sledovali ci nieco nepribudlo :) Si to pozri teraz vo fore, kde vidno kolko krat bola nejaka tema precitana a mas tam nieco ako 45 Odpovědí / 6 350 Zhlédnutí. Kto uz by na to ved pozeral opakovane ak nie ti co tam diskutuju ?

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #48 kdy: 11. 02. 2019, 16:16:59 »
Takže cenzura je v pořádku? :D
Přečti si ještě jednou, co jsem psal.
Ne cenzura není v pořádku. Právě proto bych byl rád, abys přestal usilovat o cenzuru tím, že nutíš vydavatele Rootu, aby zveřejňoval co zveřejňovat nechce.

Neopakuj pořád dokola ať si to přečtu. Napiš jasně jestli si stále myslíš, že Root dělá něco protiprávního (pak napiš, přesně který zákon porušuje) nebo zda jsi již pochopil, že na tom co dělá Root nic protiprávního není.

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #49 kdy: 11. 02. 2019, 16:50:15 »
Dokonca je mozne, ze 50000 impresii urobila aj ta 50ka pravidelnych diskuterov, co v kuse sledovali ci nieco nepribudlo :) Si to pozri teraz vo fore, kde vidno kolko krat bola nejaka tema precitana a mas tam nieco ako 45 Odpovědí / 6 350 Zhlédnutí. Kto uz by na to ved pozeral opakovane ak nie ti co tam diskutuju ?

Jo to mě napadlo už dávno, já mám třeba aktuální diskuse v jednom adresáří na baru v browseru a většinou je prostě otevřu jedním kliknutím všechny několikrát denně.
« Poslední změna: 11. 02. 2019, 16:53:31 od Fantux »


Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #50 kdy: 11. 02. 2019, 17:03:04 »
Pletete si počet zobrazených stránek s počtem uživatelů a počtem návštěv. Já se bavím o reálných měsíčních uživatelích. Každý z nich navštíví za měsíc Roota průměrně čtyřikrát a zobrazí si deset stránek. Ale pořád je to jeden uživatel.

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #51 kdy: 11. 02. 2019, 17:35:14 »
Takže cenzura je v pořádku? :D
Přečti si ještě jednou, co jsem psal.
Ne cenzura není v pořádku. Právě proto bych byl rád, abys přestal usilovat o cenzuru tím, že nutíš vydavatele Rootu, aby zveřejňoval co zveřejňovat nechce.

Neopakuj pořád dokola ať si to přečtu. Napiš jasně jestli si stále myslíš, že Root dělá něco protiprávního (pak napiš, přesně který zákon porušuje) nebo zda jsi již pochopil, že na tom co dělá Root nic protiprávního není.

Tak ještě jednou, ujasni si, co to znamená cenzura. Pak se o ní můžeme bavit. Zadruhé hledej, už jsem to tu několikrát psal.

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #52 kdy: 11. 02. 2019, 18:19:23 »
A proc bychom tu vubec meli neco psat, kdyz je tu nuda? Vemte si treba zde uzivatel Cikada. Ten tady nejvic obhajuje zmeneny rezim, pritom jsem tohoto uzivatele nikdy nevidel zapojovat se do diskuzi. Takze to tady obhajuje nekdo, kdo tu skoro nepise.

Proc by tady mel vubec nekdo psat, kdyz je tu nuda, pane Krcmar? Vy tu chcee, abychom sdileli svoje vedemosti, ale nedate nam nic naoplatku. Chcete to tu mit sterilni, ale ja se ptam, proc bychom tady vubec meli nekomu radit, kdyz si tu nemuzeme pokecat? Proc jako bychom meli? Nikdo z nas za rady zadne penize nema, chodime tu, protoze tu byla vseobecne sranda. Tak si tu pane Krcmar radte sam. Budou se vam tady opakovat oprispevky porad jednech a tech samych divnych sucharu.

Fuj.

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #53 kdy: 11. 02. 2019, 18:47:26 »
Tak ještě jednou, ujasni si, co to znamená cenzura. Pak se o ní můžeme bavit. Zadruhé hledej, už jsem to tu několikrát psal.
Cenzura je když např. stát nutí soukromé vydavatele (majitele webů), aby:
1) nezveřejňovali informace o Chartě 77
2) zveřejňili informace o Antichartě

Ty máš tendenci k bodu č. 2 pouze s tím rozdílem, že se nesnažíš o zveřejnění Anticharty, ale o zveřejnění svých příspěvků. O cenzuru v pravém slova smyslu se nejedná ani ze strany Rootu ani ze strany tvojí, protože nikdo nejste státní orgán. Ale pokud by lidí hlásajících tvé názory bylo více, tak je krůček k tomu, aby se toho chytil nějaký populistický politik a začal nucené zveřejňování (nemazání) příspěvků protlačovat zákonem (ano znovu se dívám na tebe Klausi ml.). Proto jsem ti před tím psal, že tvůj pokus o "cenzuru" je nebezpečnější než "cenzura" Rootu. Je mně líto, že to nevidíš. Nebo nechceš vidět?

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #54 kdy: 11. 02. 2019, 19:19:43 »
Tak ještě jednou, ujasni si, co to znamená cenzura. Pak se o ní můžeme bavit. Zadruhé hledej, už jsem to tu několikrát psal.
Cenzura je když např. stát nutí soukromé vydavatele (majitele webů), aby:
1) nezveřejňovali informace o Chartě 77
2) zveřejňili informace o Antichartě

Ano, liché číslo je např. 9. Ale asi oba chápeme, že tím úplně nevystihuji lichá čísla...

Ty máš tendenci k bodu č. 2 pouze s tím rozdílem, že se nesnažíš o zveřejnění Anticharty, ale o zveřejnění svých příspěvků. O cenzuru v pravém slova smyslu se nejedná ani ze strany Rootu ani ze strany tvojí, protože nikdo nejste státní orgán. Ale pokud by lidí hlásajících tvé názory bylo více, tak je krůček k tomu, aby se toho chytil nějaký populistický politik a začal nucené zveřejňování (nemazání) příspěvků protlačovat zákonem (ano znovu se dívám na tebe Klausi ml.). Proto jsem ti před tím psal, že tvůj pokus o "cenzuru" je nebezpečnější než "cenzura" Rootu. Je mně líto, že to nevidíš. Nebo nechceš vidět?

Ne, tvé příspěvky svědčí o dvou věcech.
       1) Úplně ignoruješ, co jsem napsal, a jen vytrháváš věci z kontextu tak, aby vyhovovaly tomu, co si myslíš, že tvrdím.
       2) Vnímáš cenzuru ve velice úzkém významu toho slova.

Promiň, ale takhle se nedá bavit. Přitom někteří to očividně pochopili, takže věřím, že to pochopit lze. :)

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #55 kdy: 11. 02. 2019, 19:32:06 »
Pletete si počet zobrazených stránek s počtem uživatelů a počtem návštěv. Já se bavím o reálných měsíčních uživatelích.

Těm číslům moc nevěřte. Třeba já jsem tady tak 3-5x denně a browsuji přes Tor z rozličných IP, bez cookies, reklam a s minimálním fingerprintem. Takových antišmíráků je tady jistě spousta a tak vaše statistiky můžou klidně zobrazovat několikrát více lidí než je real.

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #56 kdy: 11. 02. 2019, 22:55:19 »
       2) Vnímáš cenzuru ve velice úzkém významu toho slova.
Ty naopak vnímáš cenzuru v tak širokém významu, že bys z cenzury mohl obvinit každého kdo do svého Worpressu vložil plugin diskuzního fora a občas to v administraci promázne.  ;)

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #57 kdy: 11. 02. 2019, 23:13:38 »
       2) Vnímáš cenzuru ve velice úzkém významu toho slova.
Ty naopak vnímáš cenzuru v tak širokém významu, že bys z cenzury mohl obvinit každého kdo do svého Worpressu vložil plugin diskuzního fora a občas to v administraci promázne.  ;)

Opět dokazuješ, že sis nepřečetl, co jsem psal. :)

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #58 kdy: 12. 02. 2019, 19:59:47 »
200 000? LOL
Třeba já jsem sem chodil ze třech různých počítačů na třech různých místech + mobil v trolejbusu nebo ve vlaku.
Optimistické číslo by bylo 70 000.

A nebyl jsem přispěvatelem do diskuzí, můj obor je grafika, čili adobe, čili windows a linux je tedy jen koníček.
Rád si něco ze světa linuxu přečtu a rád si přečtu diskuze pod články. Mám rád vtipné diskuze, kde se troluje, které můžou být i vyhrocené a velmi rád mám i OT (když mě nezajímá OT, příspěvek prostě přeskočím a nenaříkám, že musím rolovat kolečkem).
To všechno tady bohužel skončilo a já už asi nebudu mít důvod sem chodit.

A ještě poznámka na konec k tomu co bylo dříve při oznámení cenzury řečeno Krčmářem: "autoři se bojí publikovat na rootu kvůli diskuzím" - pokud se někdo bojí reakcí na internetu, neměl by vůbec na ten internet lézt v zájmu svého duševního zdraví. Aanebo si najměte nějakého inkluzivního asistenta, on se o vás postará. Pomáhají i pastelky a kreslení květinek.

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #59 kdy: 12. 02. 2019, 20:18:28 »
A jelikož jste diskuzi o diskuzi pod komixem raději úplně zakázali, tak napíšu ještě jednu poznámku sem.

Kdysi zpočátku jsem sem chodil jen kvůli komixu. V rootovském komixu šlo o humor, ať už v komixu nebo v remixech nebo v samotné diskuzi. Zákazem humoru (obhajovaném slovy "že se to nedá moderovat" - co byste proboha chtěli na humoru moderovat?!) jste u mě klesli na úplné dno.

Jak řekl kdosi v diskuzi přede mnou: Krčmář není sympaťák a nemá rád své věrné čtenáře.