Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum

lord

Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« kdy: 18. 01. 2019, 12:23:17 »
Kupil som si novu zvukovku lebo ta integrovana na doske (Gigabite) nebola nic moc.

Budem potom riesit aj linux ale na zaciatok som to rozbehol vo Windows lebo ten je podporovany vyrobcom. Nainstaloval som si vsetky ovladace aj softy co som nasiel na stranke vyrobcu.

Mno a rozdiel je tam pocut - zvuk je omnoho bohatsi ale akurat v tichych miestach pocujem vyrazny sum ako keby som pustal hudbu na starom gramofone.

Ako testovaciu hudbu som si pustil Wagnera vo formate flac - prehravam ho cez Foobar2000. A pustam to do sluchatiek Pioneer SE-MS5T-T co podporuju Hi-Res Audio kde je problem? ako sa zbavit toho sumu? Je to bug alebo feature?


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2019, 12:40:37 »
Vetsinou je sum zpusobeny tim, ze mas blbe nastavene volume - digitalne se to zeslabilo a pak se to dohani analogovym zesilovacem. V control paneli musis mit vse na max (nebo tam kde je 0dB) a pak tolik nezesilovat ten analog.

Druha vec je, ze vetsina usb zvukovek jsou kramy a proleze tam bordel z napajeci vetve PC.

Sstan

Re:Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« Odpověď #2 kdy: 18. 01. 2019, 12:47:51 »
a neřeší to symetrické zapojení ? jaké jsou konektory ? jack nebo XLR?

Kamo

Re:Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« Odpověď #3 kdy: 18. 01. 2019, 14:22:25 »
Jestli tam nemate primixovany mikrofon,
anebo je ta nahravka mizerna - spousta vazne hudby ma v pozadi urcity sum, nebo je ripnuta z gramofonu...
Na druhou stranu, Sound Blaster Z je herni zvukovka, od te asi nejde cekat zazraky...

Kamo

Re:Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« Odpověď #4 kdy: 18. 01. 2019, 14:31:42 »
V tom retezci hraji i dalsi veci roli - napr. impedance sluchatek a citlivost vs analogovy zesilovac na zvukovce...
A jsou to nejspis sluchatka s mikrofonem...
Je treba mit jistotu a v mixu vsechny mikrofony vypnout a nejlepe i vypojit ...


M.V.

Re:Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« Odpověď #5 kdy: 18. 01. 2019, 15:00:40 »
1. neni to nahravka z LP desky ? :-)
2. USB kabel je galvanicky odstineny od PC ? Tedy prenasi jen digital ale zadny analog ? Jo presne proto se kupuji drahe USB kabely pro HiFi.

Kamo

Re:Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« Odpověď #6 kdy: 18. 01. 2019, 15:37:55 »
1. neni to nahravka z LP desky ? :-)
2. USB kabel je galvanicky odstineny od PC ? Tedy prenasi jen digital ale zadny analog ? Jo presne proto se kupuji drahe USB kabely pro HiFi.

1. to jsem psal uz vyse, nektera vazna hudba se na sluchatkach neda moc poslouchat.
2. je to interni zvukovka, k cemu ten usb kabel?

M.V.

Re:Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« Odpověď #7 kdy: 18. 01. 2019, 15:52:01 »
2. je to interni zvukovka, k cemu ten usb kabel?

Aha ja nekoukal co to je za typ, automaticky jsem predpokladal, ze kdyz chce kvalitu tak ma externi DAC. Tak u interni zvukovky je to alchymie, kdovi co se tam naindukuje a jaky bordel dela zdroj napajeni. Snad jen presunout zvukovku do slotu co nejdal od zdroje.

lord

Re:Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« Odpověď #8 kdy: 18. 01. 2019, 16:31:54 »
Problém je nakoniec asi v tej nahrávke, asi to bolo fakt ripované z vinilu. Lebo pri iných flacoch žiadny šum nepočujem (ani pri maximálnej hlasitosti). Ale je zaújmavé že stará zvukovka mi šum aj pri Wagnerovi odfiltrovala.

Kamo

Re:Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« Odpověď #9 kdy: 18. 01. 2019, 17:01:46 »
No to je takove prvni prozreni z HiRes, mel jsem to podobne...
A nejen vazna hudba, ale i spousta rocku, starsi muzika ze 60-70tejch - treba Beatles se taky moc nedaj...
Remasterovany verze jsou casto zase zpraseny jinak...


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« Odpověď #10 kdy: 18. 01. 2019, 20:02:15 »
Ale je zaújmavé že stará zvukovka mi šum aj pri Wagnerovi odfiltrovala.

Mozna si soudruzi z SB usnadnili zivot a nekvalitni zesik vyspravili filtrem, ktery orizl vysky a s tim i sum a doufali, ze si toho nikdo nevsimne.

gfbg

Re:Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« Odpověď #11 kdy: 18. 01. 2019, 21:34:36 »
Problém je nakoniec asi v tej nahrávke ...
No, založit diskuzi o šumící kartě a nezkusit jinou nahrávku ... myslel jsem si, že to bude něco takového ... ty seš maďar ::)

Re:Kvalita audio výstupu v PC - Sound Blaster Z - a šum
« Odpověď #12 kdy: 18. 01. 2019, 22:16:38 »
Ale je zaújmavé že stará zvukovka mi šum aj pri Wagnerovi odfiltrovala.

Mozna si soudruzi z SB usnadnili zivot a nekvalitni zesik vyspravili filtrem, ktery orizl vysky a s tim i sum a doufali, ze si toho nikdo nevsimne.

Dokud si to někdo nepustí do zesilovače a beden. (kvalitních).
Ale tenhle shit by se měl (podle mýho) projevit i ve sluchátkách připojených k té zvukovce.

Ale jak pravili předřečníci, je dobré povypínat (nebo alespoň stáhnout na minimum) všechny nepoužívané zdroje.

BTW, jako "rychlé" ukazovátko, co může být špatně, je "vyhulit" konce naplno bez jakéhokoli zdroje...