Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu

technomaniak

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #75 kdy: 19. 01. 2019, 07:14:00 »
1. OpenOffice by tam daval jen blazen, kdyz uz roky je mainstream LibreOffice...
Takže analogicky, "Linux by tam  dával jen blázen, když už roky je mainstream Windows..."

Co teď ? Které tvrzení je správné? Obě nebo žádné? Nebo zase měříme dvojím metrem podle toho jak se nám to hodí? Škoda, že Einstein se měřením dvojího metru neřídil u STR či OTR a řídil se jednoznačností.


jenicek

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #76 kdy: 19. 01. 2019, 08:01:18 »
1. OpenOffice by tam daval jen blazen, kdyz uz roky je mainstream LibreOffice...
Takže analogicky, "Linux by tam  dával jen blázen, když už roky je mainstream Windows..."

Co teď ? Které tvrzení je správné? Obě nebo žádné? Nebo zase měříme dvojím metrem podle toho jak se nám to hodí? Škoda, že Einstein se měřením dvojího metru neřídil u STR či OTR a řídil se jednoznačností.
No ze je OpenOffice za zenitem je vcelku známé ... .

jenicek

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #77 kdy: 19. 01. 2019, 08:02:45 »
Aby ti nepraskla zilka Alberte Einstaine.
neboj, btw: i jako hlupak muzes pouzit OS co pouzivaji ti chytri ;-)

Linux - znak nadprůměrně inteligentního jedince co se zajímá o svobodný sw ::)
no konecne ti to (castecne) doslo ;-) ...
Hlavne ze tobe dochazi sarkasmus.

LinuxNaDesktopuHahaha

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #78 kdy: 19. 01. 2019, 09:15:13 »
1. OpenOffice by tam daval jen blazen, kdyz uz roky je mainstream LibreOffice...

Děkuji, že jste nám vysvětlil jak propastný je rozdíl mezi těmito forky (nebo spíše fórky). Nalevo OpenOpice, napravo LibreOpice.



Předpokládám, že budou následovat řeči o tom jak BFU stejně 90% features MS Office nepoužívá a Libre Office argumenty ad-hominem "já jsem spokojenej", "mně to funguje", "používáme bez problémů" atd.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #79 kdy: 19. 01. 2019, 09:33:03 »
1. OpenOffice by tam daval jen blazen, kdyz uz roky je mainstream LibreOffice...

Děkuji, že jste nám vysvětlil jak propastný je rozdíl mezi těmito forky (nebo spíše fórky). Nalevo OpenOpice, napravo LibreOpice.



Předpokládám, že budou následovat řeči o tom jak BFU stejně 90% features MS Office nepoužívá a Libre Office argumenty ad-hominem "já jsem spokojenej", "mně to funguje", "používáme bez problémů" atd.

A co kdyz firma pouziva ucetnictvi pres WEB a veskere dokumenty resi pomoci webovych aplikaci/editoru?
Uzivateli je jedno v cem pise, jeho zajima, aby sve dokumenty nasel

Co mi prijde, si prectu v LibreOffice, zkonvertuju do PDF a odchazi ode mne do sveta PDF

Budes se divit, ale i tento model funguje


jenicek

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #80 kdy: 19. 01. 2019, 09:46:51 »
1. OpenOffice by tam daval jen blazen, kdyz uz roky je mainstream LibreOffice...

Děkuji, že jste nám vysvětlil jak propastný je rozdíl mezi těmito forky (nebo spíše fórky). Nalevo OpenOpice, napravo LibreOpice.



Předpokládám, že budou následovat řeči o tom jak BFU stejně 90% features MS Office nepoužívá a Libre Office argumenty ad-hominem "já jsem spokojenej", "mně to funguje", "používáme bez problémů" atd.

A co kdyz firma pouziva ucetnictvi pres WEB a veskere dokumenty resi pomoci webovych aplikaci/editoru?
Uzivateli je jedno v cem pise, jeho zajima, aby sve dokumenty nasel

Co mi prijde, si prectu v LibreOffice, zkonvertuju do PDF a odchazi ode mne do sveta PDF

Budes se divit, ale i tento model funguje
Co je ucetnictvi prez web???

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #81 kdy: 19. 01. 2019, 09:50:15 »
Treba vlastni aplikace, co si sami pisou, do ktere maji pristup vsichni a plni tim podklady pro "skutecnou ucetni"

Nebo muzes jet pres vzdalenou plochu - cokoli, treba Pohodu

Je to veci firmy, jak je postavena, a ne o procentech instalaci Linuxu na desktopu

jenicek

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #82 kdy: 19. 01. 2019, 10:00:20 »
... Nebo muzes jet pres vzdalenou plochu - cokoli, treba Pohodu
...
Jo tak nazivat Pohodu na remote desktop ucetnictvim prez web ::)

jenicek

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #83 kdy: 19. 01. 2019, 10:05:59 »
... Nebo muzes jet pres vzdalenou plochu - cokoli, treba Pohodu
...
Jo tak nazivat Pohodu na remote desktop ucetnictvim prez web ::)
Y

Linda

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #84 kdy: 19. 01. 2019, 10:10:48 »
... Nebo muzes jet pres vzdalenou plochu - cokoli, treba Pohodu
...
Jo tak nazivat Pohodu na remote desktop ucetnictvim prez web ::)

To víš, když je někdo v sektě svědků tučňákových tak má odpověď na všechno. I když pro zbytek světa je to na hlavu :-)

mojenervy

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #85 kdy: 19. 01. 2019, 11:46:50 »
Nevím, co tu řešíte - Windows je standard - lidi s tím umí.
Že "nové" W10(straší tu přes 3 roky), ty nejlepší všech dob(stojí za *****), jsou do kanclu jediná volba, snad nemusím říkat. 
Nadšení pro linux chápu, ale  ...no  ...i pád na hubu je pohyb vpřed. Výsledek snažení bude návrat k Windows a nakrknutý říditel - realita všedních dnů.

Pro 5 lidí bych se neobtěžoval přemýšlet, jestli těch pár směšných ušetřených stojí za to.

Jestli řešíte Mac, tak ten dotaz už vůbec nechápu.   ..jsem už asi konzerva, co má rád klidné spaní.
Mám těch stanic přes 200, bez domény asi 50(to je o psychice).   


aabb

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #86 kdy: 19. 01. 2019, 12:34:13 »
V robote mam uz asi 2 roky linux elementary, s libreoffice, funguje k spokojnosti. Avsak po nedavnom vyskusani Kubuntu, by som uz dal kubuntu. Kolega dostal novy ntb s win, povedal ze office mu netreba, ved mame zaplateny Google docs (Gsuite). Po aktualnych krokoch, ked sa hlavny firemny sw presuva do cloudu, bude pojde sa cez remote desktop. Moze zvysnych 90% ludi vo firme prejst na linux. Viem o dalsej web dev firme ktora funguje na linuxe(40 ludi), ale aj o firme 100+ ludi ktora ma Mac. Takze ano, prax ukazuje ze da sa byt vo firemnom prostredi aj na inom OS ako je win. Avsak treba zvazit aj moznosti "hromadnej" spravy, administracie. Akym sposobom budu firemne PC spravovane, aktualizovane.
Pri pocte 5 PC, by som sa linuxu rozhodne nebal, pokial nepouzivas specialny SW. Npr Adobe..

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #87 kdy: 19. 01. 2019, 13:47:42 »
Keby ste mali malu firmu a v nej 4roch zamestnancov kazdy by mal po jednom desktope (dajme tomu 6 jadrovy core i5) takze s vami 5 pracovnych stanic + nejaky NAS kde by sa zdielali spolocne data. aky OS by ste si/im vybrali?

Před třinácti lety jsem byl postaven před volbu operačního systému a zvítězil linux, hlavně pro jeho cenu. Nějaké problémy v průběhu let byly, ale většinou měly rychlé řešení. S odstupem času abych nevolil jinak, protože mohu říct, že to stojí za to.
Tady jde pouze o koncept firmy a aplikace sním svázané. Je potřeba si uvědomit, kam až bude možno udělat kompromis.

1. uzivatelsky privetivy - aj pre beznych (neIT) uzivatelov - pri pc by vam sedeli obycajni ludia a nie IT experti. Vy sice pocitacom rozumiete o nieco lepsie ako oni, ale tiez nemozte zabit cely den riesenim technickych problemov vasich zamestnacov.

To je úkol pro správce. Neznám systém, kde by nebyl. Nechal bych výběr na něm. Pokud se ptá budoucí správce, tak bych volil systém, který dobře zná nebo nějakou velkou distribuci pro začátečníky:
Například https://linuxmint.com/, s prostředím Cinnamon. Nevypadá to zle, a uživatelé z oken nebudou mnoho tápat.

2. stabilny a odladeny
3. bezpecny

Nic takového neexistuje, pokud vím, ale vždy je snaha se k tomu přiblížit. To je utopie.

« Poslední změna: 19. 01. 2019, 13:50:15 od drobax »

Petr

Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #88 kdy: 19. 01. 2019, 17:39:22 »
...v ČR se Linux blíží ke 3%... Hezká statistika. Mám na stole dvě PC, jedno s linuxem, druhé Windows (a propojené sdílenou schránkou). To jsem vlastně také v těch 3%. A pokud bych se musel jednoho PC vzdát, asi bych hledal jiné zaměstnání. V duchu otázky: Za mne hlasuji Windows.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečná a odladěná distribuce pro firmu
« Odpověď #89 kdy: 19. 01. 2019, 18:04:08 »
...v ČR se Linux blíží ke 3%... Hezká statistika. Mám na stole dvě PC, jedno s linuxem, druhé Windows
btw: mam na/pod/v stole s GNU/Linux 12kusu (8x x86, 4x arm) s Android/Linux 7kusu(telefony, hodinky, autoradio), s 1x OpenWRT/Linux (Router), s 1x webOS/Linux (LG TV)... to je dohromady 21 zarizeni s Linuxem... s Windows 0 zarizeni (s tim ze na  7x x86 mam legalni oem samolepku)