Rychlost vývoje a zkušenosti s .NET

alefo

Re: Rychlost vývoje a zkušenosti s .NET
« Odpověď #15 kdy: 08. 04. 2011, 22:54:56 »
Citace
IMHO, ale to je omyl, jestli umis psat, ten  intelli sense jen brzdi prace.
Uff, ako brzdi pracu? To okienko obtazuje a narusa koncentraciu? Neda sa to nahodou vypnut?


backup

Re: Rychlost vývoje a zkušenosti s .NET
« Odpověď #16 kdy: 09. 04. 2011, 13:48:33 »
...najviac sa mi paci moznost pisat vo viacerych jazykoch, ...

a takovi lide pak pracuji v projektech a lide se divi, ze 75% vesch projektu ma skluz, konci financne v minusu nebo se vibec nedokonci.
Hruza.

Inkvizitor

Re: Rychlost vývoje a zkušenosti s .NET
« Odpověď #17 kdy: 09. 04. 2011, 17:19:05 »
...najviac sa mi paci moznost pisat vo viacerych jazykoch, ...

a takovi lide pak pracuji v projektech a lide se divi, ze 75% vesch projektu ma skluz, konci financne v minusu nebo se vibec nedokonci.
Hruza.

Jenže většinou je ten problém způsobený něčím jiným. Vedoucí projektů nejsou schopni realistických odhadů, jsou tlačeni do termínů, které nelze při udržení rozumné kvality dodržet nebo jsou specifikace zákazníka (vnějšího nebo dokonce zevnitř firmy) tak nejasné, že kvalifikovaný odhad ani střelit nelze. Drtivá většina projektů nepoužívá vícero jazyků, pokud to není vyloženě nutné.

alefo

Re: Rychlost vývoje a zkušenosti s .NET
« Odpověď #18 kdy: 09. 04. 2011, 17:30:40 »
Neviem ako je to v .NET, ale v Jave sa málokedy v projekte mixujú viac než 2 programovacie jazyky i to býva obvykle kombinácia Java + niečo skriptovacie.

Zďaleka nie sú meškajúce projekty zlé kvôli kombinácii, však tie štatistiky príčin zlyhaní sú myslím niekde úplne inde. (Ako povedal backup).

Re: Rychlost vývoje a zkušenosti s .NET
« Odpověď #19 kdy: 10. 04. 2011, 12:24:36 »
Velmi dakujem vsetkym za odpovede :)

po precitani diskusie a dalsich clankov som uz presvedceny, ze volba .net je dobry vyber. najviac sa mi paci moznost pisat vo viacerych jazykoch, co dufam, ze budem vyuzivat, aj ked vacsina toho bude asi v C++, kedze vacsina nasho kodu je uz v C++. Rozhodne aj C# vyzera zaujimavo.

Jako obvykle ještě doporučím kouknout se alespoň ze zajímavosti na jazyk Boo: http://boo.codehaus.org/

Pro projekty, u kterých nikdo netrvá na konkrétním jazyce, trvá jenom na .net, to může být dobrá volba.