Fedora: chyba po spuštění instalátoru Anakonda

linux beginner

Fedora: chyba po spuštění instalátoru Anakonda
« kdy: 13. 01. 2019, 21:46:39 »
Ahojte vcera som si nainstaloval Fedoru do VMWare. Velmi sa mi ta distribucia paci, prisla mi velmi odladena, tak som sa rozhodol ze si ju nainstalujem na ostro.

Predchvilkou som ju chcel nainstalovat priamo na SSD, ale pri spusteni instalatoru som bol velmi nemylo prekvapeny. Hned po spusteni na mna vybafla chyba.

Tu je screenshot:



A tu je podrobny vypis celej chyby ktory sa mi zobrazil po kliknuti na tlacitko "Viac informacii":

https://pastebin.com/Yytuvjca

Vedeli by ste mi poradit v com je problem? Som v linuxe uplny zaciatocnik. Nie som ziadny ITckar. Pre vas to bude asi hracka. Nemozem byt problem v UEFI?

Vopred dakujem za rady.
« Poslední změna: 13. 01. 2019, 22:32:52 od Petr Krčmář »


Chuck

Re:Fedora - Chyba po spusteni instalatoru (ANAKONDA)
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2019, 22:02:49 »
Trochu by to chcelo vedieť, aký máš PC, ale hlavne napíš, či to inštaluješ ako jediný OS, alebo tam je nejaký iný.

linux beginner

Re:Fedora - Chyba po spusteni instalatoru (ANAKONDA)
« Odpověď #2 kdy: 13. 01. 2019, 22:20:09 »
Trochu by to chcelo vedieť, aký máš PC, ale hlavne napíš, či to inštaluješ ako jediný OS, alebo tam je nejaký iný.

Je to desktop s CPU Intel skylake 3,2 GHz, mainboard je Gigabyte, Ram je 16 GB. V PC mam 3 SSDcka (jedno M2  a dve SATA) na jedno z nich to instalujem. Z SSD na ktore to instalujem som odstranil vsetky oddiely.

Okrem toho na inom SSD mam este Windows 10 (najnovsi update). A dalsie je teraz volne.V Biose som nastavil vsade UEFI.


Chuck

Re:Fedora: chyba po spuštění instalátoru Anakonda
« Odpověď #4 kdy: 13. 01. 2019, 22:49:42 »
A podľa akého návodu si to robil? Chceš, aby ti automaticky štartoval Windows a v jeho ponuke by si si mohol vybrať Linux, alebo to chceš naopak?


fedorac

Re:Fedora: chyba po spuštění instalátoru Anakonda
« Odpověď #5 kdy: 14. 01. 2019, 07:43:38 »
podle odkazu vyse muze byt problem v ", existing 298,09 GiB disk sdb (73) with existing dmraidmember
"

ja by s Fedorou vzdy spokojen, zkusil bych
1/ instalaci z USB flash (nezda se mi "Using kernel command line parameters: BOOT_IMAGE=/images/pxeboot/vmlinuz ")
https://getfedora.org/cs/workstation/download/

2/ nepouzivat uefi (ja se mu vyhybam)

3/ odpojit prozatim ten "sdb" disk

linux beginner

Re:Fedora: chyba po spuštění instalátoru Anakonda
« Odpověď #6 kdy: 14. 01. 2019, 11:07:31 »
A podľa akého návodu si to robil? Chceš, aby ti automaticky štartoval Windows a v jeho ponuke by si si mohol vybrať Linux, alebo to chceš naopak?

naopak... s tym UEFI su furt nejake problemy. Asi by som si mal precitat ze naco to vlastne je lebo vzdy pri tom tapem.

podle odkazu vyse muze byt problem v ", existing 298,09 GiB disk sdb (73) with existing dmraidmember
"

ja by s Fedorou vzdy spokojen, zkusil bych
1/ instalaci z USB flash (nezda se mi "Using kernel command line parameters: BOOT_IMAGE=/images/pxeboot/vmlinuz ")
https://getfedora.org/cs/workstation/download/

2/ nepouzivat uefi (ja se mu vyhybam)

3/ odpojit prozatim ten "sdb" disk


Dakujem za rady vyskusam.

linux beginner

Re:Fedora: chyba po spuštění instalátoru Anakonda
« Odpověď #7 kdy: 14. 01. 2019, 11:13:00 »
Inak ktory z trychto Red Hat klonov je najlepsi na bezne domace pouzivanie?

- Cent OS
- Fedora
- Clear Linux
- Oracle Linux
- alebo rovno RHEL? ktory sa da stiahnut pre vyvojarov zadarmo. Neviem ci by som nemal pouzivat ten... Aspon sa nieco naucim.

xxx

Re:Fedora: chyba po spuštění instalátoru Anakonda
« Odpověď #8 kdy: 14. 01. 2019, 11:39:51 »
Jdi se zeptat primo na forum na mojefedora.cz. To je nejlepsi. Maji tusim i telegramovou skupinu

Lol Phirae

Re:Fedora: chyba po spuštění instalátoru Anakonda
« Odpověď #9 kdy: 14. 01. 2019, 11:41:52 »
Inak ktory z trychto Red Hat klonov je najlepsi na bezne domace pouzivanie?

- Fedora

To je asi takový RH klon, jako je nejnovější insider build W10 klonem W7.  ::)  :o