Server is down

aaa

Re:Server is down
« Odpověď #15 kdy: 12. 01. 2019, 12:44:56 »
zial, fronta nie je mozna. v momente ked client zavola GET na apache tak caka, kym ten request neskonci a klient obdrzi v http response ocakavany vysledok, alebo chybovy kod. zial, processing byva niekedy radovo 10-tky sekund a zrejme to ten apache polozi.

nefunguje to tak (a nechcem aby to tak fungovalo), ze:
1) urobi GET/POST dotaz
2) periodicky sa bude dotazovat, ci "sa to uz upieklo"


co mi poradite, ako by to bolo mozne naimplementovat lepsie, aby  apache nepadal na kolena, ale aby to nutne fungovalo "on demand/ bez pronty na spracovanie" - proste tak ako doteraz.

jasne, mohol by som to skalovat na viac serverov, ale tieto "performance vykyvy" nie su az tak caste, aby sa mi to vyplatilo.


 


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Server is down
« Odpověď #16 kdy: 12. 01. 2019, 14:48:43 »
A nakonec radit instalovat jine distro na server ktery bezi a potrebuje opravit je fakt nejlepsi. To je jak kdyby nekdo potreboval radu se skodovkou a nekdo poradil koupit ford. Fakt super rada.

Ano, je, Ubuntu patri mezi nejmene spolehliva distra, kde bugy pretrvavaji celou vecnost.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Server is down
« Odpověď #17 kdy: 12. 01. 2019, 14:49:20 »
bola to komplet cisla instalacia nanovo.

A jednalo se o tu stejnou verzi Ubuntu?

aaa

Re:Server is down
« Odpověď #18 kdy: 12. 01. 2019, 16:12:18 »
bola to komplet cisla instalacia nanovo.

A jednalo se o tu stejnou verzi Ubuntu?
ano, 16.04.5 ale ako pisem hore, problem je s najvacsiuo pravdepodobnostou u mna, resp. v designe. zial netusim preco timeout 60 v bash scripte nezaruci, ze command neskonci po 60sekundach.

Jenda

Re:Server is down
« Odpověď #19 kdy: 12. 01. 2019, 18:00:34 »
Ty záseky jsou zajímavé, zatím vždycky když jsem něco takového viděl, tak to bylo způsobeno čekáním na I/O (ať intenzivní zátěž disku, nebo síťový filesystém (NBD, NFS) který vytuhl). Zkus logovat "ps axu | grep D".


aaa

Re:Server is down
« Odpověď #20 kdy: 12. 01. 2019, 18:20:28 »
Ty záseky jsou zajímavé, zatím vždycky když jsem něco takového viděl, tak to bylo způsobeno čekáním na I/O (ať intenzivní zátěž disku, nebo síťový filesystém (NBD, NFS) který vytuhl). Zkus logovat "ps axu | grep D".

moze to byt nieco s diskovym IO pretoze jednotlive "tasky/requesty" mi bezne trvaju cca od 1-10 sec. niekedy viac, ale teraz vidim v logu doby trvania pred padom od 200-800 sekund, co je masaker, proste sa tam na nieco cakalo az to zlozilo server na kolena. musim najst nejaky toolna monitoring zataze disku/io - nieco ako htop.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Server is down
« Odpověď #21 kdy: 13. 01. 2019, 03:15:39 »
iotop

Jenda

Re:Server is down
« Odpověď #22 kdy: 13. 01. 2019, 07:24:23 »
Problém s iotopem je, že ukazuje průtok, ale minimálně na rotačních discích jsou mnohem zajímavější seeky (čtení náhodných bloků rychlostí 200 kB/s sejme výkon víc než sekvenční čtení 50 MB/s). A že se něco zaseklo úplně tam neuvidíš. Já někdy grepuju procesy v "D" stavu a něco z toho jde vykoukat.

Nicméně i to by mělo působit zátuh, nikoli vypnutí -- bohužel tazatel zatím neupřesnil jak se to vypnutí děje a jestli to může shodit nějaký watchdog.

aaa

Re:Server is down
« Odpověď #23 kdy: 13. 01. 2019, 08:00:59 »
zdar,

aby som sa vratil k otazkam bez odpovedi:

1) bohužel tazatel zatím neupřesnil jak se to vypnutí děje
proste som sa prihlasil na admin rozhranie hostingu a restartol server, neriesil som, ci je to len zaseknute, alebo vypnute. neslo mi server pingnut ani som sa sa nemohol dostat na jeho web, tak som to restartol

2) ziadny watchdog tam na 100% nie je. hosting poskytuje size ochranu proti DDoS ale ziadny DDoS tam nebol, vsetko zrejme chyba designu.

3) poriesil som to tam, ze sa naimplementoval kontrolu na max pocet workerov/requestov per "client". client ale nie je browser, alebo webovy klient, ale kazdy moj uzivatel, ktory pri requeste pouzije jednoznacky identifikator a ked detekujem viac requestov s rovnakym identifikatorom ako je limit na uzivatela, tak vsetky nad limit vraciam s chybovou hlaskou. asi by sa dalo najst aj nieco elegantnejsie (tipom sa nebranim) ale ja potrebujem pokryt len narazove spicky. uvidime ako to zafunguje a hlavne ci som tento limit nastavil optimalne, tj. nie velmi nizky, aby uzivatelia neprskali, ale zase ani nie velmi vysoky, aby to opat nepadlo na kolena.

zdar

aaa

Re:Server is down
« Odpověď #24 kdy: 13. 01. 2019, 08:06:33 »
este som zabudol

 bod 4) disk tam je SSD 1.6TB z toho 1.3TB mam volne, takze tam asi nie je dovod sa zasekavat. Samozrejme mohlo tomu "pomoct" to, ze je to VPS a aj ked je definovana ako dost rychla - vid spec niekde hore vo vlakne, zhodou okolnosti na rovnakom zeleze bezalo nieco naozaj narocne v inom VPS a tym padom to ovplyvnilo aj mna az to islo do kolien.