Pracujete doma "přesčasy"?

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Pracujete doma "přesčasy"?
« Odpověď #15 kdy: 15. 01. 2019, 11:18:56 »
jako gynekolog amater prescasy doma miluji.


Re:Pracujete doma "přesčasy"?
« Odpověď #16 kdy: 15. 01. 2019, 11:59:22 »
Kdybych dostával 55 k, tak bych se možná něčemu souvisejícímu se zaměstnáním taky občas doma věnoval (i když - vlastně asi ne). To spíš dávám v práci přednost tomu, co se mi hodí i jinak.
ses skladnik v kauflandu nebo co delas ?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

pepa

Re:Pracujete doma "přesčasy"?
« Odpověď #17 kdy: 15. 01. 2019, 12:05:44 »
... Jako programator pracujes 24/7. ...
kdyby mi nějaká php opce přišla že dělá 24/7 tak bych jí zahnal na palmu ... .

Fakt ja dost casto jdu spat s tim ze predtim sem se trapil s vymyslenim nejakeho algoritmu a rano se probudim a vim jak na to, inu kazdemu mozek funguje jinak. Muzete si dohledat ze podvedomi se da nasmerovat na plneni nejakych ukonu.

Bukanyr

Re:Pracujete doma "přesčasy"?
« Odpověď #18 kdy: 15. 01. 2019, 12:09:25 »
Ja si domu praci netaham, ani nevim, jak bych to udelal. Staci, ze si cas od casu taham domu starosti.

Ja totiz v praci pracuju, uz ta doba 8hodin je tak tak unosna a to do toho musi byt vsuvky jako jsou meetingy nebo psani dokumentace a kresleni obrazu, pro lepsi prehlednost. 8 hodin ciste development to jako fuck off.

No a co chci rict je, ze ani nevim, jak bych si tahal domu praci uz jen proto, ze se musim profesne tak nejak rozvijet - mel by byt cas taky na veci, ktere clovek delat chce, aby se vzdelaval. Tzn. ja uz doma venuju par hodin tydne tomu, ze se zajimam o neco noveho z IT a nejake jine postupy. Takze zde opet neni uz zadny cas na to, abych delal neco primo do prace.

A to uz tak si rikam, ze nejaka ta hodinka denne na studium by mela byt soucasti primo te pracovani doby.

Jinak co se tyce OSVC, tak na to bych se vykaslal, pokud jsi senior, tak na tech 60+ a v Praze 80+ dosahnes a muzes si dobre zit. Jako OSVC budes mit starosti vic a jako svarcak budes takova prodejna devka, neni to takove jednoduche jak si nekteri lidi mysli - pribudou ti starosti.

Nabidek prace na svarc je tak 1/10 tech na HPP, firmy te budou nabirat jako takovou vypln, v Praze svarcaci pres agentury vylozene switchuji zamestnavatele rok co rok, nekdy i po kratsi dobe. Na HPP si v klidecku najdes dobrou firmu, pracujes, budes tam x let, budes se znat s kolegama co tam jsou atp. Navic co beru jako super vyhodu HPP je, ze kdyz te v praci nekdo bude dojebavat a bude to proste nejaka zumpa a management to bude mit u zadeke, tak se proste seberes, odejdes a uz se nevratis a za cerveny paragraf je jeste klidne zazalujes. Kdyz tam jsi jako OSVC tak si to dovolit nemuzes, uz to neni tvuj zamestnavatel ale zakaznik vuci kteremu mas smlouvu na praci. Vseobecne mi prijde, ze tendence chovat se k cloveku jako ke kusu hovna je u OSVC vetsi.

Zaroven nesmis zapominat, ze ty prachy co mas jako OSVC jsou zodpovednost:

1. Mas zodpovednost vuci statu, jsi chuj pokud si za to budes kupovat auta, misto aby jsi penize investoval.
2. Mas zodpovednost vuci sobe, nemas zdravotni pojisteni a duchodove, to si musis sporit sam.
Vetsi blbost jsem necetl...

PetrM

Re:Pracujete doma "přesčasy"?
« Odpověď #19 kdy: 15. 01. 2019, 12:18:57 »
ses skladnik v kauflandu nebo co delas ?

Ono stačí dělat embeďáka. Nedají ti prototyp dom, nemáš 350+ MHz osciloskop, nemáš licencovaný softy na FPGA nebo CAD,... A doma můžeš dělat maximálně poznámky tužkou do sešitu.


O

Re:Pracujete doma "přesčasy"?
« Odpověď #20 kdy: 15. 01. 2019, 13:21:42 »
Nejlepsi napady proto dostanes ve sprse, pri srani nebo kdyz spis a probudis se. Napsat napady do kodu uz je pak vetsinou otazka par hodin.
Za moje sraci hodiny me nikdo bohuzel neplati.


Ja pri srani ctu zasadne beletrii. Bacha aby te nenapadl http://www.hovnokod.cz/  :)

YXY

Re:Pracujete doma "přesčasy"?
« Odpověď #21 kdy: 15. 01. 2019, 16:11:15 »
Prostě si musíš nechat zaplatit tu práci doma - jak, je už na tobě.  :)

Asi tak. Když mám čas a náladu, tak si něco klidně nastuduju. Ale budu si hlídat, aby mi i při započítání práce doma vycházela slušná hodinová mzda.

DragonMaster

Re:Pracujete doma "přesčasy"?
« Odpověď #22 kdy: 19. 01. 2019, 13:29:26 »
Jakoby jo - nechám si zaplatit studium. Doma studuji nové technologie a tak a nechám si to zaplatit tak, že si vykážu práci, kterou jsem ve skutečnosti neudělal.

Nad kapitalistou člověk může dnes snadno vyzrát. Vyhodit ho jen tak nemůže, jako zaměstnanci máme více práv než povinností. Jako OSVČ by mi taková taktika asi nevyšla.

Z

Re:Pracujete doma "přesčasy"?
« Odpověď #23 kdy: 19. 01. 2019, 19:58:53 »
Jakoby jo - nechám si zaplatit studium. Doma studuji nové technologie a tak a nechám si to zaplatit tak, že si vykážu práci, kterou jsem ve skutečnosti neudělal.

Nad kapitalistou člověk může dnes snadno vyzrát. Vyhodit ho jen tak nemůže, jako zaměstnanci máme více práv než povinností. Jako OSVČ by mi taková taktika asi nevyšla.

Jak můžeš vykázat práci, když nemáš žádný výsledek? To ten tvůj zaměstnavatel asi není moc kapitalista, jestli si to nehlídá.

DragonMaster

Re:Pracujete doma "přesčasy"?
« Odpověď #24 kdy: 20. 01. 2019, 13:42:46 »
Jakoby jo - nechám si zaplatit studium. Doma studuji nové technologie a tak a nechám si to zaplatit tak, že si vykážu práci, kterou jsem ve skutečnosti neudělal.

Nad kapitalistou člověk může dnes snadno vyzrát. Vyhodit ho jen tak nemůže, jako zaměstnanci máme více práv než povinností. Jako OSVČ by mi taková taktika asi nevyšla.

Jak můžeš vykázat práci, když nemáš žádný výsledek? To ten tvůj zaměstnavatel asi není moc kapitalista, jestli si to nehlídá.

Výsledky z produktivního času přesunu do neproduktivního, takže mi klesne výkon na polovinu

DragonMaster

Re:Pracujete doma "přesčasy"?
« Odpověď #25 kdy: 20. 01. 2019, 13:43:34 »
Jakoby jo - nechám si zaplatit studium. Doma studuji nové technologie a tak a nechám si to zaplatit tak, že si vykážu práci, kterou jsem ve skutečnosti neudělal.

Nad kapitalistou člověk může dnes snadno vyzrát. Vyhodit ho jen tak nemůže, jako zaměstnanci máme více práv než povinností. Jako OSVČ by mi taková taktika asi nevyšla.

Jak můžeš vykázat práci, když nemáš žádný výsledek? To ten tvůj zaměstnavatel asi není moc kapitalista, jestli si to nehlídá.

Výsledky z produktivního času přesunu do neproduktivního, takže mi klesne výkon na polovinu

Za předpokladu, pokud studuji stečný počet hodin, co stejný počet hodin namakám.