Lacný mobil vhodný na root

Lacný mobil vhodný na root
« kdy: 27. 12. 2018, 09:55:35 »
Ahoj,
prosím poraďte nejaký lacný mobil vhodný na rootnutie. Telefón bude 24/7 v aute posielať GPX, takže hardwarovo mi na tom nezáleží. Stačí ked bude lacný a rootovateľný.

Ďakujem


Roman

Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #1 kdy: 27. 12. 2018, 10:23:09 »
Např. starší Nexus4, Nexus5,...

Katoman

Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #2 kdy: 27. 12. 2018, 10:39:43 »
Mám xiaomi redmi 4x, rootnout se da, jsou pro něj alternativní domky (lineage atp.), ale není úplně spolehlivý. Při přechodu na jine BTS, anebo slabším signálu se odpojí a hlásí, ze nemá signál. Pomůže ruční přechod na letadlo a z5. Takže tomuto se asi vyhnete...

cynik

Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #3 kdy: 27. 12. 2018, 11:39:17 »
Moto Z Play sa da kupit vo vypredajoch alebo bazare, Lineage a root...

SB

Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #4 kdy: 28. 12. 2018, 09:39:16 »
Mám xiaomi redmi 4x, rootnout se da, jsou pro něj alternativní domky (lineage atp.), ale není úplně spolehlivý. Při přechodu na jine BTS, anebo slabším signálu se odpojí a hlásí, ze nemá signál. Pomůže ruční přechod na letadlo a z5. Takže tomuto se asi vyhnete...

Mám Redmi Note 4 s Lineage, to, co popisujete, se mi nikdy nestalo, známý má úplně to samé, taky nic takového nehlásil. Co se mi ale stává, že mě zpočátku hovoru ten druhý špatně slyší.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #5 kdy: 28. 12. 2018, 18:10:39 »
Nez si nekdo poridi Xiaomi, mel by byt varovan, ze odemykani botloaderu je pekny oser. To si clovek stahne nejaky jejich odemykaci program, nainstaluje do Widli a spusti. Zobrazi se prazdne okno a nic. Po dlouhem googlovani clovek zjisti, ze se musi pomoci proxy protunelovat do Ciny, tak nainstaluje nejakou Plex proxy a vyplaca jednu e-mail adresu na registraci s 24 hodinami na vyzkouseni. Spusti Xiami program, odklepne vsechna varovani a zazada o odemceni. Po te je mu sdeleno jako pocet dnu, ze musi mesic pockat. Po mesici vyplaca dalsi e-mail adresu pro Plex proxy na dalsi 24 hodin na zkousku a odemkne telefon. Pak vyzkousi hafo ruznych ROM, udajne pro dany model telefonu, jen aby zjistil, ze se vsechny nejak serou a na zadne nechodi predni kamera. Tak stahne z Xiaomi posledni verzi ROM, v mem pripade global namisto te posrane cinske a vysledkem je, ze z founu je cihla. Jedina ROM, ktera to zcihlovatela, byla ta od vyrobce.

Rikejcochcessernacochces

Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #6 kdy: 28. 12. 2018, 19:09:09 »
Jarda - to je univerzlni nebo pouze osobni zkusenost? A zkus bez flejmu.

Pridam jednu osobni s "Redmi note 4", stazeni win mrdky ve virtualu a 72h cekacka a pak odemceni, instalace LOS a hotovo. Na 14.1 jsem mel 2x (slovy dvakrat) problem s fixem GPS za rok. Na 15.1 ani jednou. Vse funguje jak ma, pouzivam intenzivne na turistiku/auto navi + prenosnej terminal vsehochut.

Celkove bych pred porizenim zarizeni poradne procetl diskuze ohledne ROM a vybral si model s velkou komunitou/uzivatelskou zakladnou.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #7 kdy: 28. 12. 2018, 20:29:03 »
Jarda - to je univerzlni nebo pouze osobni zkusenost? A zkus bez flejmu.

Ohledne odblokovani s mesicnim cekanim: spis univerzalni, hrabni do Guugle.
Ohledne bricknuti pomoci Xiaomi ROMu: nevim, jak moc univerzalni, ale nejsem sam, komu se to povedlo.


Citace
Pridam jednu osobni s "Redmi note 4", stazeni win mrdky ve virtualu a 72h cekacka a pak odemceni, instalace LOS a hotovo. Na 14.1 jsem mel 2x (slovy dvakrat) problem s fixem GPS za rok. Na 15.1 ani jednou. Vse funguje jak ma, pouzivam intenzivne na turistiku/auto navi + prenosnej terminal vsehochut.

Ano, ctyrka se zda mit lepsi podporu. Ja to zkousel s petkou. Ta mozna bude podporovana za rok.

Citace
Celkove bych pred porizenim zarizeni poradne procetl diskuze ohledne ROM a vybral si model s velkou komunitou/uzivatelskou zakladnou.

To ja take, ale byl mi vnucen Xiaomi s cinskou ROM, ktera se v Evrope neda pouzivat, pokud clovek neovlada mandarinstinu. Pry jestli se to da predelat na evropskou verzi. No, mozna da, ale nevyslo to.

Cili pokud nekdo hleda foun na root a instalaci jine ROM, Xiaomi bych spis nedoporucil.

Petre

Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #8 kdy: 28. 12. 2018, 21:25:35 »
Xiaomi mobily lze s klidnem doporučit, pochopitelně ale ve variantě "Global". Původní čísnká varianta totiž globální rom nepodporuje, je třeba se řídit doporučením níže...
Xiaomi Phones manufactured for Chinese market are not able to run MIUI Global ROM.
https://www.xda-developers.com/flash-miui-global-locked-bootloader-xiaomi-brick/

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #9 kdy: 28. 12. 2018, 21:48:56 »
Xiaomi Phones manufactured for Chinese market are not able to run MIUI Global ROM.
https://www.xda-developers.com/flash-miui-global-locked-bootloader-xiaomi-brick/

If you have an unlocked bootloader, you can safely flash out-of-region MIUI versions using TWRP...

Aha. To je ovsem presne to, co jsem udelal a je to v zadeki. Nevidim ani ten jejich MIUI reciver screen.

Petre

Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #10 kdy: 28. 12. 2018, 22:04:16 »
"be careful to always select “flash_all” and NOT “flash_all_lock” in MiFlash when you are flashing out-of-region software."

Jinak, mobil by měl jít zachránit low level flashnutím firmwaru v EDL režimu (zřejmě jen v servisu).

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #11 kdy: 29. 12. 2018, 06:58:43 »
Citace
Ohledne bricknuti pomoci Xiaomi ROMu: nevim, jak moc univerzalni, ale nejsem sam, komu se to povedlo.
Jistě... nejsi sám, kdo o tom nic nevěděl, připojil kabel a bez nahlédnutí do manuálu naflashoval nesprávnou rom. Za to ale nemůže ani ten telefon, ani jeho výrobce.

Citace
Cili pokud nekdo hleda foun na root a instalaci jine ROM, Xiaomi bych spis nedoporucil.
Na základě vlastní chyby...
Mám tady Redmi Note 4 - naprosto v pohodě a Redmi 4A, také bez problémů. Nejedna custom ROM je oficiálně podporovaná v maximálně stabilní kvalitě bez kompromisů. Spoustu věcí ohledně miui najdeš na githubu xiaomi.

Tak prostě příště přečti návod, když to děláš poprvé a všechno bude fungovat.
Napřed  flashovat bez záloh a až pak se ptát je školácká chyba bfu, nikoli problém telefonu. :P

---
Pokud máš stock romku, opravit to jde a do servisu většinou u xiaomi nemusíš ani při hard bricku. Stačí odpojit aku, spojit 2 kontakty a připojit k usb. Abys věděl které a jak, googli EDL flash pro tvůj konkrétní model. Unbricknul jsem tak to redmi 4a, když jsem udělal stejnou hovadinu, jako ty.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #12 kdy: 29. 12. 2018, 16:21:15 »
Jistě... nejsi sám, kdo o tom nic nevěděl, připojil kabel a bez nahlédnutí do manuálu naflashoval nesprávnou rom. Za to ale nemůže ani ten telefon, ani jeho výrobce.

Ehm, ktereho manualu?

Citace
Mám tady Redmi Note 4 - naprosto v pohodě a Redmi 4A, také bez problémů. Nejedna custom ROM je oficiálně podporovaná v maximálně stabilní kvalitě bez kompromisů. Spoustu věcí ohledně miui najdeš na githubu xiaomi.

Stary model. Jak jsem napsal, petkovy Redmi na tom bude take tak nejak, .... za rok.

Citace
Tak prostě příště přečti návod, když to děláš poprvé a všechno bude fungovat.
Napřed  flashovat bez záloh a až pak se ptát je školácká chyba bfu, nikoli problém telefonu. :P

Jakych zaloh? K cemu mi je zloha cinske ROM? Ta je stejne uzitecna, jako bricknuty foun. Nejde totiz presvedcit k instalaci jine verze aplikaci, nez cinske.

A problem je v tom, ze ten Xiaomi ROM dokazal zrusit TWRP

Citace
Stačí odpojit aku, spojit 2 kontakty a připojit k usb. Abys věděl které a jak, googli EDL flash pro tvůj konkrétní model.

Vim ktere, ale po jejich spojeni se nejak nic nedeje, i kdyz by udajne melo.


Ares

Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #13 kdy: 29. 12. 2018, 16:45:58 »
Cili pokud nekdo hleda foun na root a instalaci jine ROM, Xiaomi bych spis nedoporucil.
A kterou značku bys doporučil? Dle tvých příspěvků hádám, že bys bricknul mobil kterékoliv značky, Xiaomi či OnePlus. Mám úspěšně naflashované Redmi 3S a Redmi Note 4, proces odemykání je docela opruz, zvlášť nyní s měsíční čekací dobou, ale lze to obejít koupením modelu s čistým androidem ( Mi A1, A2...), tam je myslím bootloader již odemčen.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lacný mobil vhodný na root
« Odpověď #14 kdy: 29. 12. 2018, 17:35:10 »
Mám úspěšně naflashované Redmi 3S a Redmi Note 4

Tak to zkus s petkou a napis clanek.

Jinak ja mel uspesne naflashovanych asi pet ruznych ROM, udajne pro dany telefon. Nejak chodily, ale staly za starou belu. Neuspesny byl az flash Xiaomi ROM.