Romozte rozjet RO flashdisk

MKzB

Re:Romozte rozjet RO flashdisk
« Odpověď #15 kdy: 15. 03. 2019, 07:41:41 »
...nyní má neformátovatovanou kapacitu 15480 MB, před přehráním FW měla 15100 MB. Problémem ale je, že nejsou nyní všechny bloky funkční....
Nejsou ty vadné bloky fejkové? Projeď ji H2testW.
Jednou jsem dostal reklamní fake USB 4GB, reálně 512 MB. Vyzkoušel jsem ledacos a bez úspěchu. Demontáž jsem vzdal, protože byla zalisovaná v plechu a ten v gumě. Nakonec jsem vytvořil za začátku disku partition o nějaký MB menší, než je reálná kapacita. Zbytek jsem nechal volný. Ta partyšna funguje bez problémů. (ovšem vzhledem k velikosti je mimo provoz).


RDa

  • *****
  • 2 461
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Romozte rozjet RO flashdisk
« Odpověď #16 kdy: 15. 03. 2019, 10:51:52 »
Fleshoval jsem firmware pomocí SMI Mass Production Tool, flashka má nyní neformátovatovanou kapacitu 15480 MB, před přehráním FW měla 15100 MB.
:
Takže má otazka zní, může mě někdo nakopnout, jak tu flashku otestovat a flashnout upravený firmware tak, aby nepoužíval nespolehlivé bloky (popř. byly i nějaké dobré rezervní, pokud to jde)?

Ano - SMI tool ma tuhle kontrolu, googli smerem na smi mass production tool bad block over setting - je tam pry nejaka funkce pretest, ktera smaze bad block info, a pak by si to ty spatne bloky melo najit v te fazi skenovani.

Viz: http://flashboot.ru/files/file/454/ .. nekde nize:
Citace
Scan USB (F5):
i.piccy.info/i9/40a90f4d41d97527e066fe4f73279128/1467801694/99388/1049411/01.jpg
Start (Space Key):
Warning: The pretest will erase bad block. Do you want Continuous?
a pokracuj podle rad ktere se vazou na ten post. Az bys objevil metodu ktera ti zkrouhne klicek na funkcni bloky, dej sem vedet :)

Re:Romozte rozjet RO flashdisk
« Odpověď #17 kdy: 17. 03. 2019, 22:56:54 »
Funkce pretest mi pořád vyhazovala mně nicneříkající chybu "Pretest failed", ale našel jsem tam možnost omezení kapacity. Pravděpodobně se i nepoužité bloky využívají jako rezervní a při neúspěšném zápisu se použijí, protože po zmenšení kapacity jsem dělal opětovný test zápisu a čtení s kontrolou a nyní je celá viditelná oblast OK.
Takže snad úspěch.

RDa

  • *****
  • 2 461
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Romozte rozjet RO flashdisk
« Odpověď #18 kdy: 18. 03. 2019, 16:01:02 »
Vidis to me nenapadlo - zrejme je radic chytrej a dela po zapisu zpetnou kontrolu. Pokud je to vadny, tak se blok nahradi s tim rezervnim v neviditelne casti (do doby nez se to konecne nezapise spravne), takze to hledani vadnych bloku probiha az on-demand a krome nastaveni mensi dostupne kapacity nebude potreba nic dalsiho udelat.